www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @509
Počítadlo


Spam poison

Popoluška

Čarovný muzikál na ľade

Popoluška

Jeden z najkrajších rozprávkových príbehov, ten o Popoluške, sa dočkal aj svojho veľkolepého spracovania do podoby muzikálového predstavenia na ľade. V licencii americkej spoločnosti World On Ice ju pripravil skúsený režisér Jindřich Šimek. Popoluška koncom minulého roka ukončila svoje veľké a úspešné česko-moravské turné a tento rok sa predstaví divákom na Slovensku v piatich mestách.

Popoluška na ľade v slovenských mestách/zimné štadióny:

10. – 11. 2. 2012 Košice Steel Aréna
17. – 18. 2. 2012 Zvolen Zimný štadión
24. – 26. 2. 2012 Bratislava Zimný štadión Ondreja Nepelu
2. – 3. 3. 2012 Trenčín Zimný štadión Pavla Demitru
9. – 10. 3. 2012 Spišská Nová Ves Zimný štadión

Snáď žiadny rozprávkový príbeh sa neteší takej obľube ako práve ten o Popoluške. Stal sa predobrazom a inšpiráciou mnohých literárnych verzií, filmov, divadelných či baletných inscenácií. Ešte nikdy sa však Popoluška neobjavila v podobe veľkolepého muzikálu na ľade. Popoluška na ľade, na ktorú sa môžu tešiť slovenskí diváci, je koncipovaná ako príbeh inšpirovaný obdobím baroka a nekonečnými hranicami fantázie. Súčasťou inscenácie je nadčasová a variabilná scéna, veľkoplošná filmová projekcia a animácie, bohaté dobové kostýmy a svetelné efekty. Je zároveň jediným muzikálom na ľade, v ktorom účinkujú herci, speváci, krasokorčuliari zo siedmich krajín a živé zvieratá.

Do projektu Popoluška na ľade sa zapojilo množstvo zvučných mien zo sveta českého šoubiznisu. Popolušku a princa naspievali Lucie Bílá a Ondřej Ruml, medzi účinkujúcimi nájdete Jiřího Korna, Martina Dejdara, Sabinu Laurinovú, Josefa Vojtka, Danu Morávkovú, Vlastimila Harapesa, Leonu Machálkovú, Hanku Krížkovú, Magdu Malú a mnohých ďalších. Dvojicu Popolušky a Princa stvárnil ruský krasokorčuliarský pár Jelena Jovanovičová a Konstantin Gavrin a česko-nemecký pár Anette Dytrtová a David Vincour. Hudbu zložil skladateľ a klavirista Petr Malásek.

Muzikál na ľade je originálnou inscenačnou formou, v ktorej českí autori spájajú prvky muzikálu, divadla a mimoriadnej športovo-korčuliarskej exhibície. Presne takou je aj Popoluška na ľade. Nejde o ľadovú revue, pri ktorej sa korčuľuje na reprodukovanú hudbu. Ide o predstavenie, pri ktorom sa na živo predstavujú desiatky profesionálnych a známych hercov a spevákov a vyše štyridsať tých najlepších krasokorčuliarov z viacerých krajín. Jej autor – režisér a scenárista Jindřich Šimek má vo svojom bohatom umeleckom repertoári už dva podobné veľké projekty; prvým bola pôvodná rozprávka Mrázik na ľade a romantický muzikál Rómeo a Júlia. Obe výnimočné inscenácie vypredávali štadióny a stali sa udalosťou sezóny.

Popoluška na ľade

Po kliknutí na plagát sa vám v novom okne zobrazí vo vyššom rozlíšení o veľkosti 1028 × 728 bodov.

Viac informácií, video ukážky a fotografie nájdete na stránkach www.PopelkaNaLede.cz a www.YouTube.com.

Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk a www.popelkanalede.cz.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Popoluška na ľade
– muzikál na ľade je špecifickou českou inscenačnou formou, ktorej svetová originalita spočíva v myšlienke spojiť do jedného projektu – divadelné predstavenie na ľade, spevákov, hercov, tanečníkov, krasokorčuliarov a odohrať muzikálový príbeh súčasne na javisku i na ľadovej ploche
Čerpané z: www.popelkanalede.cz

Popoluška, 29. 01. 2012 | Prečítané: 2484 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore