www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @125
Počítadlo


Spam poison

Pomáhať nebolo nikdy ľahšie

Fórum donorov spúšťa pri príležitosti Európskeho dňa darcovstva pravidelnú darcovskú SMS

Darcovská DMSV každom človeku je prirodzená chuť pomáhať. Niekto ju ma vyvinutú viac, iný menej. Jedného nezastaví doslova nič, inému je potrebné trochu pomôcť. Preto Fórum donorov v spolupráci so spoločnosťou DMS Service a všetkými troma mobilnými operátormi spúšťa službu Pravidelná darcovská SMS (DMS). Pôjde o jednoduchý systém, aktiváciou ktorého bude darcovi každý mesiac odchádzať darcovská DMS v hodnote 2 eurá na účet ním zvolenej neziskovej organizácie. Túto službu bude možné kedykoľvek deaktivovať zaslaním na to určenej SMSky.

Systém DMS funguje na Slovensku už 7 rokov. Ide o jednoduchý spôsob, ktorý umožňuje každému, pomocou textovej správy z mobilného telefónu, podporiť dobrú vec.

„Je to skvelá možnosť, najmä pre menšie občianske združenia a nadácie, jednoducho získať príspevky od drobných individuálnych darcov, keďže celý schvaľovací proces zabezpečuje na Slovensku Fórum donorov,“ približuje Soňa Lexmanová, výkonná riaditeľka Fóra donorov a členka Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie.

Spustenie pravidelnej darcovskej SMS (DMSky), v Európsky deň darcovstva, tento komfort darcu ešte zvyšuje, keďže prakticky SMS zašle len raz.

„Hovoríme najmä o darcoch, ktorí chcú pravidelne každý mesiac prispievať menšími finančnými čiastkami neziskovej organizácii podľa svojho výberu. Touto štartovacou SMSkou darca spustí systém, na základe ktorého bude každý mesiac automaticky odoslaná DMSka v hodnote 2 eurá, z ktorej 96 % (1,92 eur) poputuje danej organizácii. Samozrejme, pravidelnú DMS je možné kedykoľvek zrušiť zaslaním na to určenej SMSky,“ vysvetľuje ďalej Soňa Lexmanová.

Žijeme v rýchlej dobe a tomu sa musia prispôsobiť aj samotné mimovládne organizácie. Ak chcú od jednotlivcov napríklad finančnú pomoc, tak darovací mechanizmus musí byť jednoduchý, ľahký a čo najmenej pracný.

„Fórum donorov reaguje práve na takéto potreby. Sprostredkovaním služby štandardnej i pravidelnej DMS sa snažíme pomôcť neziskovým organizáciám získať viac darcov bez toho, aby ich to nejako zaťažovalo, keďže ako vieme, tieto organizácie sú často ľudsky poddimenzované,“ uzatvára Soňa Lexmanová, výkonná riaditeľka Fóra donorov a členka Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie.

Fórum donorov sa od roku 1996 venuje rozvoju filantropie a jej kultúry na Slovensku a v zahraničí. Združuje popredné nadácie a firemných filantropov pôsobiacich na Slovensku, podporuje rozvoj inštitucionálneho aj individuálneho darcovstva. Je zároveň aktívnym členom medzinárodných filantropických zoskupení. Je zriaďovateľom DMS systému, teda darcovským SMS, ktoré umožňujú mimovládnym neziskovým organizáciám získavať príspevky od darcov. Krédom spoločnosti je od jej vzniku čestnosť, férovosť a transparentnosť, čo dokazuje i fakt, že od vzniku DMS nebola na Slovensku zneužitá jediná takto realizovaná zbierka. Fórum donorov je taktiež vyhlasovateľom ankety Filantrop roka, v rámci ktorého sa vyhlasuje aj Top Firemný Filantrop Roka. Medzi držiteľov tohto ocenenia patria Emília Vášáryová, Miroslav Bílik, Anton Srholec a ďalší.

Viac informácií o činnosti nájdete na stránke www.donorsforum.sk.

Foto:

Ivan Vojtek, Zuzana Haasová, Soňa Lexmanová a Róbert NemčíkAnton Srholec a Emília VášáryováMiro Bílik – Filantrop roka 2013

1. Krst knihy Cesta k srdcu: Ivan Vojtek, Zuzana Haasová, Soňa Lexmanová a Róbert Nemčík

2. Anton Srholec a Emília Vášáryová

3. Miro Bílik – Filantrop roka 2013

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Fórum donorov
– je záujmové združenie právnických osôb. Ako mimovládna nezisková organizácia sa venuje rozvoju filantropie a jej kultúry na Slovensku a v zahraničí od roku 1996. Združuje popredné nadácie a firemných filantropov pôsobiacich na Slovensku, podporuje nielen rozvoj inštitucionálneho aj individuálneho darcovstva – prostredníctvom mechanizmu DMS (darcovská SMS). Fórum donorov je zároveň aktívnym členom medzinárodných filantropických zoskupení.
Čerpané z: www.donorsforum.sk

Súvisiace články:
Poznáte niekoho, kto pomáha svojmu okoliu? (22.12.2014)

Fórum donorov, 01. 10. 2014 | Prečítané: 1286 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore