www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @842
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Pomáhať je jednoduché

BILLA spúšťa unikátny projekt a prehlbuje spoluprácu s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Bratislava 17. januára 2017 – Spoločnosť BILLA s.r.o. nadväzuje na dlhoročnú spoluprácu s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) a dáva jej nový rozmer angažovaním sa v projektoch „Zdravé oči už v škôlke“ a „Nákupný asistent“.

Zdravé oči už v škôlke

Zdravé oči už v škôlkeProjekt Zdravé oči už v škôlke, ktorého partnerom pre rok 2017 sa stala BILLA Slovensko, patrí k dôležitým nástrojom zameraným na zdravotnú edukáciu a odhaľovanie zrakových porúch u slovenských detí. Aj vďaka podpore Billy bude môcť približne 10 000 detí v škôlkarskom veku prejsť bezplatným preventívnym meraním zraku priamo vo svojej materskej škole.

„Môže to pomôcť zmierniť vývin zrakovej poruchy či dokonca ju časom primeranou liečbou celkom odstrániť,“ hovorí Tatiana Winterová, riaditeľka ÚNSS.

Potvrdenie o skríningovom meraní zrakových parametrovSkríningové merania zrakových parametrov deťom vo veku 3 až 6 rokov sú realizované bezdotykovo moderným prístrojom, autorefraktometrom, ktorý dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku. Predpokladá sa, že do projektu sa v tomto roku zapojí približne 200 materských škôl z celého Slovenska. Jednotlivé materské školy je možné prihlásiť prostredníctvom kontaktného formulára.

„BILLA sa dlhodobo profiluje ako rodinne zameraná spoločnosť, považujeme preto za prirodzené, že okrem dôrazu na zdravú životosprávu pre celú rodinu budeme našim zákazníkom prinášať aj pridanú hodnotu vo forme zapájania sa do aktivít, ako je práve táto,“ povedala v súvislosti s projektom Zdravé oči v škôlke marketingová riaditeľka BILLA s.r.o. Denisa Pernicová.

„Projekt berieme ako vynikajúcu príležitosť rozšíriť našu angažovanosť v oblasti spoločenskej zodpovednosti,“ dodala.

Nákupný asistent

Druhým projektom, ktorého spustenie ohlásila BILLA v spolupráci s ÚNSS, je v slovenskom prostredí unikátny Nákupný asistent. Ide o systém konkrétnych opatrení s cieľom uľahčiť zákazníkom so zrakovým postihnutím nákup v potravinách. Takáto služba doposiaľ na Slovensku chýbala, na čo upozorňuje aj Ivana Potočňáková, manažérka pre fundraising z ÚNSS:

„Možnosť pohodlného a bezstresového nákupu nie je pre ľudí so zrakovým postihnutím vôbec samozrejmosť. O to viac sme v Únii privítali nápad, ktorý nám predložili zástupcovia z Billy – myšlienku na asistované nákupy, keď zamestnanec Billy bude nápomocný nevidiacemu alebo slabozrakému zákazníkovi, a to od jeho vstupu do predajne, cez výber potravín a orientáciu medzi regálmi, až po balenie nákupu pri pokladni a vyprevadenie na ulicu. Pri realizácii sme úzko spolupracovali aj s ľuďmi so zrakovým hendikepom, aby hotový projekt čo najvernejšie reflektoval ich potreby.“

Služba Nákupný asistent by mala byť v priebehu roka 2017 dostupná celoplošne, vo všetkých predajniach BILLA na Slovensku.

„V týchto dňoch už prebieha reálne testovanie projektu na vybraných predajniach v Bratislave: na Nobelovom námestí, Segnerovej ulici a v Cubicone v Mlynskej doline. V nadchádzajúcich mesiacoch postupne zaškolíme predajcov na všetkých 136 predajniach na Slovensku a v každej predajni budú môcť ľudia so zrakovým postihnutím realizovať svoj nákup s profesionálne vyškoleným asistentom nákupu,“ priblížil plány Billy generálny riaditeľ BILLA s.r.o. Dariusz Bator.

Zároveň vyzdvihol ojedinelosť projektu Nákupný asistent:

„Ide o celkom novú službu, na ktorej absenciu nás opakovane upozorňovali jednotliví vedúci predajní v Bille. Som rád, že nápad sa stretol na strane ÚNSS s ústretovým prijatím, lebo som presvedčený, že bez ich praktických usmernení by sme projekt nikdy nemohli realizovať. Verím, že v blízkej budúcnosti sa ukáže prospešnosť asistovaného nákupu. Každý jeden zrakovo postihnutý zákazník, ktorý službu využije, je pre nás motiváciou, aby sme v podobných projektoch s verejno-prospešným poslaním pokračovali aj naďalej.“

Projekty Zdravé oči už v škôlke a Nákupný asistent vznikli s podporou občianskeho združenia BILLA ľuďom.

O spoločnosti BILLA s.r.o., súčasti REWE International AG

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. V roku 2013 dosiahla firma doma a v zahraničí so spolu približne 78 000 zamestnancami a asi s 3 700 predajňami obrat vo výške 13,21 miliardy €. REWE International AG je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek. REWE Group je aktívna v 13 európskych krajinách a v roku 2013 dosiahla obrat 50,6 miliardy €. REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, PENNY, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK'N'GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v siedmich krajinách strednej a východnej Európy – v Bulharsku, Chorvátsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Českej republike, a na Ukrajine.

BILLA Slovensko pôsobí ako súčasť REWE International AG od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku. V súčasnosti ich prevádzkuje 132 a zamestnáva takmer 4 000 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m² BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú organické produkty Naše bio, domáca Slovenská farma a cenovo výhodný Clever. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Fotografie z merania 12. 1. 2017:

Detičky – loptošiDetičky – loptošiPočas merania
Počas meraniaDetail na prístrojPohľad na obrazovku prístroja
Pohľad na obrazovku prístrojaZápis výsledkov z meraniaVyplnené formuláre

Ako vyzerá priebeh nákupu s nákupným asistentom:

Nakupovanie s asistentomNakupovanie s asistentomNakupovanie s asistentom
Nakupovanie s asistentomPri pokladniNakúpenéSpokojná zákazníčka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 17. 01. 2017 | Prečítané: 115 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (321 hl.)
 
Nie (221 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 542
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore