www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @779
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Pomôžte nám zmeniť poľnohospodársku politika EÚ tak, aby chránila prírodu

Prosba o pomoc!

Milí priatelia, milé priateľky!

Aj vy ste boli súčasťou úžasnej mobilizácie za ochranu prírody v rámci kampane #NatureAlert. Váš hlas, spolu s hlasmi pol milióna obyvateľov EÚ, pomohol zaručiť, že kľúčové zákony EÚ pre ochranu prírody – Smernice o vtákoch a biotopoch – zostali nezmenené. Aj vďaka vám, našu vzácnu prírodu chránia silné zákony. Aj vďaka vám, Európska komisia čoskoro zverejní súbor návrhov, ktoré by mali viesť k zlepšeniu ochrany prírody v praxi. Avšak ako súčasť našich snáh za lepšiu ochranu prírody, opäť potrebujeme vašu pomoc.

Jedna obrovská výzva je stále pred nami! Možno bude pre vás prekvapením, že najväčšou hrozbou pre biodiverzitu v Európe je intenzívne poľnohospodárstvo, ktorého motorom je Spoločná poľnohospodárska politika EÚ. V dôsledku zlého nastavenia tejto politiky dochádza k ničeniu vzácnych biotopov, ako napríklad lúk či mokradí; vtáky či motýle nám ubúdajú pred očami. Pesticídy a hnojivá zabíjajú včely a znečisťujú rieky. Ak toto nezmeníme, nebudeme schopní zastaviť a zvrátiť úbytok biodiverzity v Európe.

Máme jedinečnú príležitosť zmeniť to! Práve teraz Európska komisia vo verejne konzultácií získava názory organizácií a jednotlivcov ohľadom podoby budúcej poľnohospodárskej politiky EÚ. Pevne veríme, že pridáte svoj hlas k tým, ktorí volajú po novej, zásadne odlišnej politike – politike, ktorá bude podporovať progresívnych a zodpovedných farmárov, politike, ktorá bude chrániť naše životné prostredia a zabezpečí nám zdravé potraviny.

Do konzultácie sa môžete zapojiť jednoduchým spôsobom prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdete na stránke: Vtaky.sk/stranka/295-Living-land. Po stlačení „PODPORIŤ“ budú odpovede na 5 kľúčových otázok automaticky zaslané Európskej komisii. Pred odoslaním sa, prosím, uistite, že s nimi súhlasíte. Tento formulár bol pripravený v rámci kampane Za živú krajinu – Living land, ktorá prebieha v celej EÚ a organizácie SOS/BirdLife Slovensko a WWF sú jej súčasťou na Slovensku.

Ak máte hlbší záujem o poľnohospodársku politiku a chcete sa zapojiť do konzultácie Európskej komisie v jej plnom znení, viac informácií nájdete na stránke: www.living-land.org/slovak.

Vopred ďakujeme za vašu podporu.

Tatiana Nemcová
SOS/BirdLife Slovensko
www.vtaky.sk
Twitter: @vtaky
Facebook

Miroslava Plassmann
WWF Slovensko
Slovakia.Panda.org
Twitter: @wwfslovakia
Facebook

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SOSSOS/BirdLife Slovensko
– Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko
– je mimovládna nezisková organizácia, ktorej hlavným poslaním je ochrana a výskum prírody, najmä voľne žijúceho vtáctva a jeho biotopov
– nadväzuje na tradície ČSO založenej v r. 1926
Čerpané z: www.vtaky.sk

SOS/BirdLife, 22. 04. 2017 | Prečítané: 158 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (90 hl.)
 
Ešte neviem (48 hl.)
 
Nie (51 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 189
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore