www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @950
Počítadlo


Spam poison

Pomôžte nám zmeniť poľnohospodársku politika EÚ tak, aby chránila prírodu

Prosba o pomoc!

Milí priatelia, milé priateľky!

Aj vy ste boli súčasťou úžasnej mobilizácie za ochranu prírody v rámci kampane #NatureAlert. Váš hlas, spolu s hlasmi pol milióna obyvateľov EÚ, pomohol zaručiť, že kľúčové zákony EÚ pre ochranu prírody – Smernice o vtákoch a biotopoch – zostali nezmenené. Aj vďaka vám, našu vzácnu prírodu chránia silné zákony. Aj vďaka vám, Európska komisia čoskoro zverejní súbor návrhov, ktoré by mali viesť k zlepšeniu ochrany prírody v praxi. Avšak ako súčasť našich snáh za lepšiu ochranu prírody, opäť potrebujeme vašu pomoc.

Jedna obrovská výzva je stále pred nami! Možno bude pre vás prekvapením, že najväčšou hrozbou pre biodiverzitu v Európe je intenzívne poľnohospodárstvo, ktorého motorom je Spoločná poľnohospodárska politika EÚ. V dôsledku zlého nastavenia tejto politiky dochádza k ničeniu vzácnych biotopov, ako napríklad lúk či mokradí; vtáky či motýle nám ubúdajú pred očami. Pesticídy a hnojivá zabíjajú včely a znečisťujú rieky. Ak toto nezmeníme, nebudeme schopní zastaviť a zvrátiť úbytok biodiverzity v Európe.

Máme jedinečnú príležitosť zmeniť to! Práve teraz Európska komisia vo verejne konzultácií získava názory organizácií a jednotlivcov ohľadom podoby budúcej poľnohospodárskej politiky EÚ. Pevne veríme, že pridáte svoj hlas k tým, ktorí volajú po novej, zásadne odlišnej politike – politike, ktorá bude podporovať progresívnych a zodpovedných farmárov, politike, ktorá bude chrániť naše životné prostredia a zabezpečí nám zdravé potraviny.

Do konzultácie sa môžete zapojiť jednoduchým spôsobom prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdete na stránke: Vtaky.sk/stranka/295-Living-land. Po stlačení „PODPORIŤ“ budú odpovede na 5 kľúčových otázok automaticky zaslané Európskej komisii. Pred odoslaním sa, prosím, uistite, že s nimi súhlasíte. Tento formulár bol pripravený v rámci kampane Za živú krajinu – Living land, ktorá prebieha v celej EÚ a organizácie SOS/BirdLife Slovensko a WWF sú jej súčasťou na Slovensku.

Ak máte hlbší záujem o poľnohospodársku politiku a chcete sa zapojiť do konzultácie Európskej komisie v jej plnom znení, viac informácií nájdete na stránke: www.living-land.org/slovak.

Vopred ďakujeme za vašu podporu.

Tatiana Nemcová
SOS/BirdLife Slovensko
www.vtaky.sk
Twitter: @vtaky
Facebook

Miroslava Plassmann
WWF Slovensko
Slovakia.Panda.org
Twitter: @wwfslovakia
Facebook

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SOSSOS/BirdLife Slovensko
– Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko
– je mimovládna nezisková organizácia, ktorej hlavným poslaním je ochrana a výskum prírody, najmä voľne žijúceho vtáctva a jeho biotopov
– nadväzuje na tradície ČSO založenej v r. 1926
Čerpané z: www.vtaky.sk

SOS/BirdLife, 22. 04. 2017 | Prečítané: 186 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Istý čas môžu
15-12-17 * 12:28
 Istý čas môžu
15-12-17 * 09:43
 Re: S kým?
15-12-17 * 09:12
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore