www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @389
Počítadlo


Spam poison

Pomôcky pomáhajú, školy ich využívajú

Projekt inkluzívnej edukácie

PRINED (Projekt inkluzívnej edukácie)Preliezky, pieskoviská, ale aj hudobné nástroje a záhradkárke potreby získalo počas uplynulého školského roka 150 materských a základných škôl. Vďaka národnému projektu PRINED (Projekt inkluzívnej edukácie) dodávalo didaktické pomôcky do škôl Metodicko-pedagogické centrum.

Na školské dvory a ihriská pribudli pieskoviská, šmýkačky, slnečníky, hojdačky či záhradný nábytok. Do interiérov škôl sa dostali hudobné nástroje ako napríklad varhany, bongá či triangle a praktické vyučovanie bude pre žiakov zábavnejšie vďaka novému záhradkárskemu náradiu. Hodnota jedného balíčka je 10 000 eur.

Materské školy dostali socializačný balíček, ktorý deťom pomôže pri lepšom osvojovaní si hygienických návykov.

„Didaktický balíček uľahčí začlenenie detí pochádzajúcich z MRK, zároveň bude pre nich motiváciou na túto integráciu. Tieto deti využívajú edukačné balíčky pri aktivitách, ktoré absolvujú spolu s deťmi z majority,“ hovorí manažér projektu Peter Dolíhal.

V základnej škole na Strážnickej ulici v Skalici využívajú pomôcky na krúžkoch, ktoré podporujú záujem o jednotlivé predmety.

„Dostali sme aj CD na podporu výučby anglického či slovenského jazyka pre najnižšie ročníky, hudobné CD nosiče s rómskou hudbou, ale aj pomôcky pre výtvarnú výchovu,“ vymenovala Zuzana Balážová, sociálna pedagogička.

Základná škola Komenského vo Svidníku najviac využíva balíček na výtvarnú výchovu.

„Našu školu navštevujú veľmi nadané a kreatívne deti. Máme aj tvorivé dielne, kde žiaci naplno prejavujú svoje kreatívne myslenie a zručnosti. Využívame aj pomôcky na telesnú výchovu. Balíček, ktorý sme dostali na vyučovacie hodiny hudobnej výchovy, mal u nás využitie aj pri príprave rôznych kultúrnych programov,“ opisuje Silvia Harvišová.

Národný projekt PRINED realizuje Metodicko-pedagogické centrum na 100 základných a 50 materských školách vo všetkých krajoch s výnimkou Bratislavského. Jeho cieľom je zavedenie inkluzívneho modelu vzdelávania v prostredí ZŠ a MŠ a prostredníctvom aktivít projektu, vytvorením a činnosťou inkluzívnych tímov odborníkov v školách i priamo v teréne predchádzať neoprávnenému zaraďovaniu žiakov do systému špeciálneho školstva. Cieľovou skupinou projektu sú pedagogickí a odborní zamestnanci, deti a žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia marginalizovaných rómskych komunít a rodičia týchto detí a žiakov. Projekt je spolufinancovaný z eurofondov, z Operačného programu Vzdelávanie. Náklady predstavujú takmer 16 miliónov eur. Viac informácií je na stránke www.prined.sk.

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 02. 07. 2015 | Prečítané: 1027 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore