www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @144
Počítadlo


Spam poison

Politik Ľuboš Blaha má pomýlené názory

Blaha neovláda ani logiku

Ľuboš Blaha v piatok 21. augusta 2020 napísal:

„5. Čo sa týka prvého odkazu augusta 68, neviem o tom, že by dnes na slovenskom území bola noha jediného vojaka ZSSR, zato počúvam, že minister Naď sem húževnato pozýva amerických vojakov. Ten paradox – tí, ktorí najviac nadávajú na Biľaka, sem dnes pozývajú vojakov inej mocnosti. Nech si práve v dnešný deň pripomenú základný odkaz 21. augusta – Slovensko musí ostať suverénne a nie, nechceme tu vojakov žiadnych cudzích štátov.“

Blaha by mal vedieť, že o ZSSR v tomto 5. bode tára, pretože Sovietsky zväz (Zväz sovietskych socialistických republík, ZSSR) už neexistuje, pretože zanikol v roku 1991. V 1. bode si bol Blaha ešte vedomý neexistencie Sovietskeho zväzu, keď napísal:

„Išlo o vojenskú intervenciu Varšavskej zmluvy, ktorá už neexistuje. Na jej čele stál Sovietsky zväz, ktorý už neexistuje.“

Ale v 5. bode sa už falošne bráni slovami: „…neviem o tom, že by dnes na slovenskom území bola noha jediného vojaka ZSSR…“ Logicky nemôže!

Teraz k veci:

Blaha porovnáva neporovnateľné. Minister obrany SR Jaroslav Naď hovorí, že ide o pôsobenie celkovo štyroch amerických vojakov, a to bez vojenskej techniky. Príslušníci ozbrojených síl Spojených štátov amerických budú plniť úlohy výcviku a poradenstva pri rozvíjaní spôsobilostí pre civilno-vojenskú spoluprácu (CIMIC – „Civil-Military Cooperation“) a psychologických operácií tímov ozbrojených síl (PSYOPS – „Psychological Operations“). A vláda SR 19. augusta 2020 schválila tento návrh Ministerstva obrany SR.

A to je veľmi veľký rozdiel oproti neočakávanému vpádu (invázii) vojsk Varšavskej zmluvy v stredu 21. augusta 1968. Okupácia Československa nebola plánovaná vládou Československej socialistickej republiky. Išlo o vojenský vpád piatich socialistických krajín Varšavskej zmluvy (Sovietsky zväz, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko a Nemecká demokratická republiky) na čele so Sovietskym zväzom. V uliciach bolo plno tankov, strieľalo sa, v dôsledku invázie prišlo o život 108 občanov ČSSR.

Politik Ľuboš Blaha falošne bráni vojenskú inváziu sovietskych armád do Československa v roku 1968. Americkí vojaci dnes nijako nenarušia suverenitu Slovenskej republiky. Ľuboš Blaha by sa mal hanbiť aspoň za to, že nevie odsúdiť násilný vpád vojakov cudzích štátov (členov Varšavskej zmluvy) z roku 1968. Keby takto dnes vtrhli armády NATO na Slovensko, bolo by to rovnako odsúdeniahodné. A v tom spočíva Blahov hrubý omyl! Vojská Severoatlantického paktu (NATO) na Slovensko dnes nevtrhli ako lačné sovietske hyeny v roku 1968.

Archív:

Ľuboš Blaha o auguste 1968

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
– laik s celoživotným vzdelávaním
– redaktor spravodajcu Humanisti.sk ®
Čerpané z:
vlastný zdroj, www.facebook.com a transparentný účet

Ján Parada, 22. 08. 2020 | Prečítané: 140 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (180 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1245
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore