www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @645
Počítadlo


Spam poison

Podujatie k Medzinárodnému dňu žien

Vzdelanie ako cesta na zlepšenie postavenia dievčat a žien vo svete

Monika Flašíková-BeňováInformačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity pripravili podujatie k Medzinárodnému dňu žien: „Vzdelanie ako cesta na zlepšenie postavenia dievčat a žien vo svete“, ktoré sa uskutočnilo v piatok 6. marca 2015 v priestoroch Trnavskej univerzity.

Téma okrúhleho stola súvisí s hrdinským činom mladého pakistanského dievčaťa Malály Júsafzajovej, ktorá vo svojich článkoch na sociálnej sieti bojovala za právo dievčat navštevovať školy. Teroristi z pakistanskej odnože Talibanu ju ťažko zranili a Malálu zachránili až lekári vo Veľkej Británii. Napriek hrozbe smrti svoj zápas za práva dievčat a žien nevzdala a za svoje činy bola vyznamenaná cenou Andreja Sacharova za slobodu myslenia, ktorú udeľuje Európsky parlament a Nobelovou cenou za mier.

Panelisti okrúhleho stola diskutovali so študentmi Trnavskej univerzity o aktuálnych témach postavenia žien na Slovensku a vo svete. Venovali sa aj otázkam implementácie legislatívy Európskej únie v oblasti antidiskriminácie v rámci zamestnania po skončení stredných a vysokých škôl.

Poslankyňa Európskeho parlamentu, pani Monika Flašíková-Beňová, zdôraznila význam témy kvót pre ženy v správnych radách významných spoločností. Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec vo svojom video príspevku zdôraznil, že sa dlhodobo usiluje za práva žien na vzdelanie a vyjadril svoj obdiv k hrdinskému činu Malály Júsafzajovej.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku (IK EP)
– vznikla začiatkom roku 2002
– sídli v nových bratislavských priestoroch na Palisádach, kde sa nachádza i zastúpenie Európskej komisie v SR
– cieľom a poslaním IK EP je priblížiť slovenským občanom históriu, štruktúru, činnosť a fungovanie Európskeho parlamentu
Čerpané z: www.europskyparlament.sk

IK EP, 07. 03. 2015 | Prečítané: 1167 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom