www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @090
Počítadlo


Spam poison

Podujatia K13 – Košické kultúrne centrá

Štyri vernisáže výstav

MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY / WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS

Vernisáž: Streda – 26. februára o 17.00 v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku

Výstava obrazov maliara Michala Černušáka (1982) zo súkromnej zbierky Milana Drobňáka.

Maliar Michal Černušák (1982) sa už ako študent predstavil výrazným a charakteristickým maliarskym štýlom. Okrem faktu, že zväčša maľuje veľkorozmerné obrazy (2x3m), jeho maľby pracujú s jazykom grafity, poetikou fotografického záznamu, či surrealistickým imidžom počítačových hier. Jeho maliarsky rukopisom vyvoláva dojem rozostretého „mäkkého“ videnia.

Trvanie výstavy: 1. 3. 2014 – 6. 4. 2014

Pod čiarou

KRAJ – INA / LAND – SCAPE

MIND / MYSEĽ

Vernisáž: Streda – 26. februára o 18.00 v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku

Výstava dvoch fotografiek – Illah van Oijenovej (Holandsko) a Maiji Laurinenovej (Fínsko) a výstava Miry Gáberovej (Slovensko).

Illah van Oijenová (1982) prišla na Slovensko v roku 2005, aby nafotila čerstvého člena Európskej únie a napokon tu zostala. V rámci projektu „ľudské krajiny“ vydala dve fotografické knihy s esejami, Bratislava – mesto na mieru a Košice – dzivosť v srdci. Zdokumentovala v nich rýchlu premenu a modernizáciu verejného priestoru. Snažila sa poskytnúť priestor na diskusiu a zamyslenie sa nad tým, aký bol dopad týchto zmien. V súčasnosti pracuje na knihe o Žiline.

Maija Laurinenová (1978) je fínska fotografka, žijúca striedavo v Bratislave a vo Fínsku. Nefotografuje klasický dokument ani krajinu. Technicky využíva tradičné postupy, ale zároveň s fotografiami pracuje ako s hociktorým iným umeleckým médiom. Jej tvorba uplatňuje princípy ilúzie a pramení z pozorovania. Kvôli vyzdvihnutiu atmosféry redukuje vizuálny jazyk na minimum, pričom výsledok je vzdialený hocijakému konkrétnemu významu.

Mira Gáberová (1979) ako reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov, ktorá nastúpila na výtvarnú scénu po roku 2000, slobodne volí potrebné médium pre svoje vyjadrenie. Venuje sa paralelne kresbe, maľbe, objektu, inštalácií či grafity. Jedným z jej najsilnejších výrazových prostriedkov však zostáva médium videa a digitálnych technológií.

Trvanie výstavy: 1. 3. 2014 – 6. 4. 2014

Pod čiarou

ULTRAVIOLET MOVEMENT / ULTRAFIALOVÝ POHYB

Vernisáž výstavy: Streda – 26. februára o 19.00 v pavilóne November v Kasárňach/Kulturparku

Tvorbu slovenskej umelkyne Vlasty Žákovej (1981) charakterizuje predovšetkým práca s textilom a netypicky použitá technika vyšívania. Experimentálna výtvarníčka je známa hlavne svojimi sériami netradičných „vyšívaných obrazov“ a textilných sôch s provokatívnymi témami. Farby a štetce vymenila za nite, bavlnky a stužky a na plátnach pod jej rukami vznikla jedinečná technika „maľovania ihlou“.

Trvanie výstavy: 1. 3. 2014 – 12. 3. 2014

Pod čiarou

EUROPEAN EYES ON JAPAN / JAPAN TODAY

JAPONSKO OČAMI EURÓPY / JAPONSKO DNES

Vernisáž výstavy: Piatok – 28. februára o 17.00 v Kunsthalle/Hale umenia Košice, Rumanova 1

Výstava fotografov Martina Kollára (Slovensko a Oliviera Metzgera (Francúzsko).

Fotografický projekt Japonsko očami Európy trvá od roku 1999 a v rámci neho organizuje nadácia EU – Japan Fest European Eyes on Japan/Japan Today rezidenčné pobyty pre fotografov z Európy, aby zaznamenali pre budúce generácie obraz rôznych prefektúr Japonska na tému každodenného života súčasných Japoncov. Na 15. ročníku sa zúčastnili Martin Kollár a Olivier Metzger, bol zameraný na oblasť Chiba v juhovýchodnej časti regiónu Kanto. Ich fotografie budú vystavené v Kunsthalle/Hale umenia.

Slovenský dokumentárny fotograf a kameraman Martin Kollár (1971) vyštudoval kameru na bratislavskej Vysokej škole múzických umení, Je dokumentárnym fotografom so zameraním na každodenný život v európskych postkomunistických krajinách a filmovým kameramanom.

Fotograf Olivier Metzger sa narodil v roku 1973 v Mulhouse (Francúzsko). Je francúzsko-švajčiarskej národnosti. Žije a pracuje v Arles. Študoval na vysokej škole Ecole Nationale Supérieure de la Photographie. Známy je svojim cyklom „Night shots“, ktorý predstavuje nočné snímky s expresívnou svetelnou atmosférou, ktorú autor dosiahol pomocou zábleskových jednotiek.

Trvanie výstavy: 1. 3. – 31. 4. 2014

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n. o.
Mesto Košice založilo neziskovú organizáciu predovšetkým za účelom prípravy, realizácie, monitoringu a hodnotenia projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 a súvisiacich činností a projektov podľa projektu Košice Interface 2013 schváleného medzinárodnou výberovou komisiou dňa 9. septembra 2008 v Bratislave.
Čerpané z: www.kosice2013.sk

Košice – EHMK 2013, 21. 02. 2014 | Prečítané: 1474 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore