www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @798
Počítadlo


Spam poison

Podporte 2 % z daní ľudské práva

Podporte Inštitút ľudských práv!

Aj vaše 2 % nám pomáhajú chrániť ľudské práva na celom svete, všetkých a všetky práva bez výnimky. Sme jediná slovenská, členská, ľudsko-právna organizácia. Bojujeme za slobodu väzňov svedomia, proti nespravodlivosti, chudobe a diskriminácii.

O vaše 2 % sa v tomto období uchádza nepochybne viacero organizácií a združení. Som si istý, že väčšina, ak nie všetky z nich sú osožné. Prečo teda venovať 2 % z daní práve Inštitút ľudských práv (IĽP)?

Realizujeme projekty ako študentská súťaž To si píš!, anti-cena Homofób roka, Wikileaks Slovensko, organizujeme verejné diskusie, zhromaždenia a petície. Spolupracujeme so Slovenskou sieťou proti chudobe, Jedlom namiesto zbraní, a s organizáciami Arms Watch Slovensko a Dúhové Slovensko. Otvárame dôležité témy, ktoré nikto iný nemôže alebo nechce, nie sme závislí na žiadnej politickej ideológii alebo „materskej“ organizácii. To ale znamená aj, že na našu činnosť nedostávame žiadne príspevky zo zahraničných centrál a naša nezávislosť je závislá na príspevkoch ľudí ako ste vy! Všetky prostriedky, ktoré sme od vás získali, boli použité priamo na kampane a akcie, nemáme žiadnych zamestnancov či zamestnankyne.

Pracuje pre nás viac ako 20 dobrovoľníkov, úplne bez nároku na mzdu či preplácanie výdajov. No všetko sa žiaľ nedá vyriešiť zadarmo, len prenájom priestorov, energie a súvisiace poplatky sú približne 300 eur mesačne. Financie si vyžaduje aj tlač materiálov, doprava, či poštovné.

Ďakujeme v mene tých, ktorí a ktoré sa poďakovať nemôžu!

Informácie ako venovať 2 % z daní

Ak ste zamestnanec:

Svojho zamestnávateľa ste požiadali do 15. 2. 2016 o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane.

  1. Vyplňte svoje osobné údaje a sumu zodpovedajúcu 2 % vašich daní do Vyhlásenia o poukázaní 2 %.
  2. Obe tlačivá – Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30. 4. 2016 na daňový úrad podľa vášho sídla.

Zamestnanci sa nemusia obávať 2 % dane darovať komukoľvek. Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane zamestnávateľ nevidí a teda ani nevie, komu ste 2 % dane darovali, ani obdarovaná organizácia nevie, od koho príspevky prišli.

Ak ste fyzická osoba podávajúca si daňové priznanie sama:

  1. V daňovom priznaní, ktoré budete vypĺňať, sa nachádza oddiel s názvom „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona“. V ňom je potrebné sumu uviesť zodpovedajúcu 2 % vašich daní a identifikačné údaje.

IČO: 42260361
právna forma: občianske združenie
obchodné meno: Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute
ulica: Karpatská
číslo: 2
PSČ: 811 05
obec: Bratislava

Vyplnené daňové priznanie doručte do 31. 3. 2016 na daňový úrad podľa vášho sídla a nezabudnite v tomto termíne aj zaplatiť daň z príjmov.

Ak ste právnická osoba:

  1. V daňovom priznaní, ktoré budete vypĺňať, sa nachádza oddiel IV s názvom „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona“, v ktorom treba uviesť identifikačné údaje.

IČO: 42260361
právna forma: občianske združenie
obchodné meno: Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute
ulica: Karpatská
číslo: 2
PSČ: 811 05
obec: Bratislava

Ak právnická osoba v roku 2015 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2016 (zvyčajne do 31. 3. 2016) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii), tak môže poukázať iba 1,5 % z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,5 % z dane – VYPLNÍ v časti IV. kolónku 3.

Ak právnická osoba v roku 2015 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2016 (zvyčajne do 31. 3. 2016) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2 % z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2 % z dane (tak ako po minulé roky) – VYPLNÍ v časti IV. kolónky 1 a 2.

  1. Vyplnené daňové priznanie doručte do 31. 3. 2016 na daňový úrad podľa vášho sídla.

Bližšie informácie a formuláre nájdete tiež na stránke Rozhodni.sk. V prípade otázok sa môžete obrátiť na kanceláriu IĽP e-mailom na adresu info@ludskeprava.sk.

Ďakujeme vám!

Peter Weisenbacher
Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute
ikonawww.ludskeprava.sk
ikonawww.facebook.com/ludskeprava

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

IĽPInštitút ľudských práv (Human Rigths Institute)
Sme jediná slovenská, členská ľudsko-právna organizácia. Bojujeme za slobodu väzňov svedomia, proti nespravodlivosti, chudobe a diskriminácii. Realizujeme projekty ako študentská súťaž To si píš!, anti-cena Homofób roka, Wikileaks Slovensko, organizujeme verejné diskusie, zhromaždenia a petície. Spolupracujeme so Slovenskou sieťou proti chudobe, Jedlom namiesto zbraní, a s organizáciami Arms Watch Slovensko a Dúhové Slovensko. Otvárame dôležité témy, ktoré nikto iný nemôže alebo nechce, nie sme závislí na žiadnej politickej ideológii alebo „materskej“ organizácii.
Čerpané z: www.ludskeprava.sk

Inštitút ľudských práv, 23. 02. 2016 | Prečítané: 888 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1254
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore