www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @151
Počítadlo


Spam poison

Pochod za samostatné Slovensko 2013

Pokojné zhromaždenie narušil extrémista – poslanec NR SR Alojz Hlina

V sobotu 16. marca 2013 sa v Bratislave na Hodžovom námestí uskutočnilo verejné zhromaždenie s názvom Pochod za samostatné Slovensko.

Zo skupín a organizácií, ktoré podporili toto podujatie, je najznámejšia Slovenská pospolitosť.

Účastníci pochodu potom z Hodžovho námestia išli na Martinský cintorín k hrobu prezidenta Jozefa Tisa.

Pokojný pochod sa pokúsil blokovať poslanec NR SR Alojz Hlina, čím narušil verejný poriadok. Voči narušiteľovi Hlinovi musela zasiahnuť polícia, a skončil na policajnom oddelení.

Alojz Hlina je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, kandidoval za politickú stranu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Poslanec Alojz Hlina sa po tomto incidente, ktorý sám vyvolal, bol sťažovať u ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Nech už mu povedal čokoľvek, Hlina porušil zákony Slovenskej republiky, a tým, že je poslancom NR SR, dokonca zneužil i svoje politické postavenie.

Pochod za samostatné Slovensko 2013 bola legálna, vopred nahlásená a povolená akcia. Občania Slovenskej republiky, alebo ktokoľvek iný, si môžu o tomto podujatí myslieť svoje, môžu mať na to záporný názor, a môžu svoj nesúhlas aj verejne vyjadriť. Samozrejme, vyjadriť v medziach zákona.

Veď napokon v ten deň na Námestí SNP niekoľko aktivistov, väčšinou ľavicovo orientovaných, prišlo vyjadriť svoj opačný názor.

Medzi aktivistami sa nachádzal napríklad primátor hlavného mesta Bratislava, doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc.

Ďalej rektor Akadémie médií, odbornej vysokej školy mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave, doc. Mgr. Eduard Chmelár, PhD. alebo PhDr. Ľuboš Blaha, PhD., poslanec NR SR za stranu SMER – sociálna demokracia.

Stop fašizmu

© SITA/Jozef Jakubčo

Stop fašizmu

© SITA/Jozef Jakubčo

Verejné zhromaždenie Pochod za samostatné Slovensko organizovali priaznivci prvej Slovenskej republiky, ktorá vznikla 14. marca 1939.

Na stránke Samostatnosť.sk píšu:

Idea pochodu za samostatné Slovensko

Slovenský národ storočia bojuje o svoj samostatný štát, kde by si vládol sám. Dejiny nášho národa sú totiž popretkávané neprávosťami, útlakom a neslobodou. Boj za slovenskú slobodu sa tiahne ako niť celými dejinami Slovákov.

Po rozpade nášho prvého štátneho útvaru – Svätoplukovej ríše – sme sa stali súčasťou Uhorska, neskôr rakúsko-uhorskej monarchie. V časoch tejto monarchie bojovali za našu slobodu národovecké generácie bernolákovcov, kollárovcov a štúrovcov. Novodobé dejiny Slovákov sa začali vznikom Československa. V Československu sa vytvorilo hlinkovské autonomistické hnutie, ktoré napokon dosiahlo nielen autonómiu, ale aj prvý samostatný štát Slovákov v novodobej histórii. Dňa 14. marca 1939 sme získali vysnívanú slobodu a samostatnosť. Netrvalo však dlho a vplyvom cudzích mocností sme samostatnosť opäť stratili. Stratili sme ju na dlhých 40 rokov, keď na Slovensku vládli komunisti riadení zo zahraničia. Po vláde komunistov a ich zdanlivom páde Slovensko opäť získalo samostatnosť dňa 1. januára 1993, keď sa na prelome rokov v pokoji rozdelila ČSFR. Vznikol tak vytúžený samostatný štát Slovákov. No vplyvom zapredaných politikov, ktorí rozpredali národný majetok, sme o samostatnosť zase prišli vstupom do Európskej únie. Tento deň, teda 1. máj 2004, možno označiť za najčernejší deň novodobej histórie Slovákov, pretože sme svoju samostatnosť odovzdali dobrovoľne.

Akcia Pochod za samostatné Slovensko 2013 má poukázať na to, že sme stratili svoju samostatnosť a suverenitu, no hlavne slúži na to, aby sme prejavili svoj odpor k diktatúre Bruselu. Akcia bude manifestáciou národovcov, oslava slovenskosti a prejavenie túžby po slobode. Preto je veľmi dôležité, aby sme všetci prišli 16. marca 2013 do Bratislavy, aby sme ukázali, že národovci na Slovensku nedovolia, aby slovenský národ trpel a bol ponižovaný. Termín bol zvolený práve dva dni po výročí vzniku Slovenského štátu. Na toto výročie sa začína opäť boj za našu samostatnosť. Pre národ je veľmi dôležité mať svoj samostatný štát. Nielen ako predpoklad plného rozvoja svojich schopností a možností, Ale aj ako podmienku svojej ďalšej existencie. Velikáni slovenského národa bojovali a trpeli, aby sme boli slobodní. Bernolákovci, kollárovci, štúrovci, hlinkovci – tí všetci bojovali za slovenskú slobodu. Ukážme, že si vážime ich obety, nebuďme ľahostajní, pohodlní a poďme všetci spoločne bojovať za samostatné Slovensko! Za odkaz Ľudovíta Velislava Štúra, Andreja Hlinku, Jozefa Tisa, za odkaz martýrov slovenskej slobody Viliama Šuleka a Karola Holubyho i za iných, minulých i budúcich mučeníkov. Prichádza jar a táto manifestácia by mohla byť začiatkom jari pre slovenský národ. Vykročme spoločne s výkrikom na perách: „Chceme späť slobodu!

Poslanec NR SR, Alojz Hlina, schvaľuje zákony, a sám porušuje zákony. Národovci organizujú manifestáciu, a on im ju porušením zákona narušil.

Predstavujem si opačnú situáciu. Ľavičiari budú organizovať prvomájovú manifestáciu, a nejaký poslanec NR SR im ju naruší. To bude kriku, že v demokratickej spoločnosti sa ľuďom bráni verejne zhromažďovať, a prezentovať svoj politický názor. To bude kriku o cenzúre.

A keby polícia nezakročila voči narušiteľovi, to by bolo aj kriku o policajnom štáte.

Pritom pri protestoch Gorila, keď polícia zakročila, spustil sa z davu rev, že „policajný štát“.

Tak na jednej strane, ak ľuďom vyhovuje policajný zásah, tak ho schvaľujú, inokedy ho zasa kritizujú.

Humanisti majú dodržiavať zákony, a nemôžu tolerovať extrémistické prejavy. Ak humanista nesúhlasil so zhromaždením na Hodžovom námestí, mohol svoj nesúhlas vyjadriť na Námestí SNP.

Ale poslanec Alojz Hlina prekročil zákon, aj pravidlá slušného správania. Polícia musela konať.

Politik, vrcholový politik, má byť vzorom, a nie ukážkou človeka, ktorý porušuje zákony.

Humanista si môže zobrať príklad z aktivistov, ktorí sa nebáli, a prišli vyjadriť svoj nesúhlas na Námestie SNP. Ale už by nemal pritakávať extrémistickému správaniu politika Hlinu.

Neteší ma, že sú na Slovensku ľudia, ktorí všemožne obhajujú politiku vojnovej Prvej Slovenskej republiky, rovnako ako ma neteší, že na Slovensku sú aj humanisti, ktorí pohŕdajú hodnotami a významom Slovenského národného povstania, a zmôžu sa len na nelichotivé poznámky ako

augustové „povstanie“ v roku 1944.

Povstanie v úvodzovkách!

Hanbu humanistom dobrej vôle robí Rada Národného Inštitútu Francois Marie Voltaire vo svojej Deklarácii k výročiu vyhlásenia Slovenskej republiky 14. 3. 1939:

Tento štát vznikol legálne, no zanikol nelegálne pod čižmou „osloboditeľa“ – veľmoci, ktorá presadzovala režim totalitnejší, aký bol v Nemecku.

Vyjadriť sa o osloboditeľoch našej vlasti v úvodzovkách, so znevažujúcim výrazom „čižma“, to je pohŕdanie a neúcta k histórii, ale predovšetkým k miliónom padlých bojovníkov, ktorí obetovali svoje životy, aby bolo porazené militaristické hitlerovské Nemecko. Hitler, resp. nacisti, vyvolali 2. svetovú vojnu, spôsobili rozbitie Československej republiky, a vojaci sovietskej Červenej armády majú hlavný podiel na oslobodení našej vlasti.

29. august je štátnym sviatkom, výročie Slovenského národného povstania. Rovnako významným sviatkom je aj 8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom.

V občianskej spoločnosti sa nedá vyhnúť tomu, že sa nájdu skupiny ľudí, ktorí si nevážia Slovenské národné povstanie alebo nechcú oceniť význam oslobodenia sa od fašizmu. Na prvú Slovenskú republiku si nostalgicky spomínajú najmä ľudia, ktorí pohŕdajú demokraciou.

Ale účinnou metódou proti nedemokratickým silám v spoločnosti je osveta. Nie politické predvádzanie, ako to spravil v sobotu 16. marca 2013 poslanec Alojz Hlina.

Archív:

Samostatnosť – ideaSamostatnosť – podporaDeklarácia k výročiu vyhlásenia Slovenskej republiky 14. 3.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 19. 03. 2013 | Prečítané: 2459 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore