www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @674
Počítadlo


Spam poison

Pochod nezamestnaných a nespokojných

Pozvánka na pochod

Kedy: 1. mája 2013 o 10.30 h
Kde: Račianske mýto v Bratislave

Tento pochod bude apolitický. Je o nezamestnanosti, nespokojnosti a o spájaní občanov.

Poďme všetci spolu DISKUTOVAŤ.

Pochod je oficiálne oznámený. Je bez spoločnej politickej požiadavky. Každý má svoje problémy a svoje názory. Preto nechceme nikomu nič vnucovať – aby nás názory nerozdeľovali.

Spája nás: NESPOKOJNOSŤ

Nejdeme to tu vyriešiť, ale ukázať, že existujeme. Preto všetkých prosím o dodržanie zákona o zhromažďovacom práve 84/1990 Zb. V paragrafe 7 ods. 3 – Účastníci zhromaždenia nesmú mať pri sebe strelné zbrane alebo výbušniny. Takisto nesmú mať pri sebe iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví…

Trasa pochodu bude z Račianskeho mýta, Legionárska, Karadžičova, Dostojevského rad, Šafárikovo námestie, Štúrova, Námestie SNP, Poštová, Obchodná, Kolárovo námestie, Námestie Slobody, Banskobystrická, Hodžovo námestie, Palisády, Zámocká.

 1. Pozývame na stretnutie všetky združenia, organizácie a občanov, ktorí sú nespokojní s vývojom v našej krajine t. j.
  s rastúcou nezamestnanosťou (400 tisíc nezamestnaných),
  s nízkymi mzdami,
  s rastom cien,
  s nízkymi dôchodkami,
  so zadlžovaním krajiny (verejný dlh na jedného občana je 5 800 eur),
  s rastom počtu ľudí na hranici chudoby (700 tisíc),
  s nekvalitou potravín,
  s rastúcim počtom exekučných konaní (40 tisíc),
  s nevymožiteľnosťou práva, s ničením našej prírody,
  s predajom prírodných zdrojov (pôdy, vody, nerastných surovín), ktoré patria nám všetkým.
 2. Po 23 rokoch situácia na Slovensku nie je dobrá, stále sa zhoršuje. Prečo? Slovenské vlády nekonsolidujú verejné financie. Rýchlo rastie verejný dlh, vysoký deficit znamená menej peňazí pre školstvo, zdravotníctvo, infraštruktúru a pod. Zhoršuje sa podnikateľské prostredie, lebo sa zvyšujú dane, odvodové zaťaženie je vysoké. Za zlé politické rozhodnutia nikto nenesie zodpovednosť. Ich dôsledky znášajú občania.
 3. Pomalý ekonomický rast v krajine spôsobuje, že na úradoch práce rastie počet nezamestnaných, nevytvárajú sa nové pracovné miesta, ale naopak bude sa viac prepúšťať. V tomto roku priemerná evidovaná miera nezamestnanosti dosiahne 14,15 % a v budúcom roku sa zvýši. Reálne mzdy neporastú. Naopak ceny a služby áno. V rokoch 2011 – 2012 nominálny rast platov na cenový rast v obchodoch nestačil a prišlo tak k reálnemu poklesu miezd. Inými slovami, Slováci si zo svojich platov mohli dovoliť kúpiť menej tovarov a služieb ako pred rokom, alebo na ten istý nákup museli odpracovať dlhší čas. V roku 2013 očakávame pokles reálnych miezd o 0,5 %.
 4. Slovensko patrí svojim charakterom k najvidieckejšej krajine EÚ. Je svojimi prírodnými danosťami predurčené na to, aby sa o vidiek staralo, aby vidiek žil.
 5. Vlastná výroba odumiera. Živočíšna výroba sa dostala kamsi na perifériu záujmov. Tieto neblahé výsledky tohto stavu vídame v obchodných reťazcoch, kde percentuálne zastúpenie slovenských výrobkov je nízke. Stále viac pracovných miest strácame v agrokomplexe, kde sa v minulosti vyrábalo 105 % potravín mierneho pásma pre svoju spotrebu. Mali by sme mať ambíciu využiť potenciál slovenskej krajiny, ktorá teraz reálne neexistuje. Ak by sme ho využili, tak v prvovýrobe sa zamestná 40 – 50 tisíc ľudí a v súvisiacich výrobách agrokomplexu 150 – 200 tisíc pracovníkov. Na realizáciu takýchto zámerov je potrebná politická vôľa. Štát by mal ukázať, že starostlivosť o vidiek je jedna z jeho hlavných priorít.
 6. Ďalšou jeho víziou by malo byť vzdelávanie. V školstve dlhodobo pretrvávajú problémy, napr. nevyhovujúce financovanie, nízke platové ohodnotenie, nedostatočné materiálne a technické vybavenie, čo vedie k nízkej atraktívnosti učiteľského povolania.
 7. Financovanie kultúry je poddimenzované.
 8. Zdravotníctvo má obrovské problémy. Každý rok ide do systému viac peňazí, zvyšujú sa jeho režijné výdaje, ale služby pre občanov sú menej dostupné. Množstvo lekárov, zdravotných sestier odchádza pracovať do zahraničia.
 9. V roku 2012 podľa výsledkov prieskumu sú Slováci najchudobnejší zo všetkých obyvateľov Eurozóny. Skončili sme na samom dne „sedemnástky“. Paradoxom je, že my najchudobnejší zachraňujeme bohatších, my zodpovední zachraňujeme nezodpovedných. Aby sa zlepšil život na Slovensku, sú potrebné systémové zmeny, riešenia, je potrebné naštartovať ekonomiku, t. j. výrobu a poľnohospodárstvo, iba tak bude menej nezamestnaných a viac peňazí bude pre školstvo, kultúru, zdravotníctvo, je potrebná zmena v daňovom systéme, zmena v oblasti práva, atď… Všetky oblasti nášho verejného života sú prepojené, všetko so všetkým súvisí.

Tento pochod má poukázať na to, že sme to pochopili, že v tejto snahe budeme postupovať spoločne a pokračovať dovtedy, kým sa život Slovákov nezlepší.

DNES JE PRÁCA SVIATKOM!

Nezamestnanosť je 14,8 %. POĎME TO ZMENIŤ!

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
www.facebook.com/pochodnezamestnanychanespokojnych

redakcia, 27. 04. 2013 | Prečítané: 1406 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1254
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore