www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @759
Počítadlo


Spam poison

Po bratislavských vínnych pivniciach

26. – 27. októbra 2018

Slovenské vínne cesty

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 100 × 576 bodov.

Budúci víkend 26. – 27. októbra 2018 bude v Bratislave odštartovaný nový unikátny zážitkový projekt zameraný na podporu bratislavského vinárstva a vinohradníctva s názvom „Po bratislavských vínnych pivniciach“.

Ide o prvý ročník tohto podujatia a už teraz sa tešíme, že je oň veľký záujem. Unikátnosť projektu spočíva predovšetkým v tom, že ako jediný svojho druhu reprezentuje súčinnosť tretieho sektora, ako organizátora, so samosprávou, reprezentovanou Bratislavským samosprávnym krajom, hlavným mestom SR Bratislavou a jej mestskými časťami, kde sa do dnešných čias dorába víno. Nechýba ani podnikateľské prostredie zastúpené bratislavskými vinohradníkmi a miestnymi gastro prevádzkami. Návštevníci budú mať počas týchto dvoch dní jedinečnú príležitosť degustovať vynikajúce prešporské vína od 27 vinárov a vinohradníkov, a navštíviť ich aj na miestach, kam by sa ináč nedostali. Počas potuliek po pivniciach sa môžu stretnúť aj s viacerými známymi tvárami z oblasti kultúry, umenia, či športu.

Podujatie je podporené aj zaujímavým sprievodným programom. V porovnaní s inými vinárskymi podujatiami je pre účastníkov zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava shuttle busmi, ktorá bude po celú dobu premávať na trase podujatia z Devína cez Nové Mesto, Raču až do Vajnôr. Lístky na toto podujatie sa dajú zakúpiť priamo prostredníctvom Ticketportalu alebo u vybraných predajcov, ktorí sú uvedení na webovej stránke www.slovakiawinetour.sk.

18. októbra 2018 o 9.30 h sa v zasadačke na 1. poschodí v Obecnom dome, Alstrova 249, MČ Bratislava-Rača uskutoční tlačová beseda k tomuto jedinečnému podujatiu.

Cieľom podujatia je oživiť staré vinohradnícke tradície Bratislavy v tých mestských častiach Bratislavy, kde sa dorába víno, ale najmä propagovať túto jedinečnú akciu a podporiť tak najmä samotných vinárov a vinohradníkov, a napomáhať ich rozvoju.

Podujatie z dotačného systému finančne podporil BSK a nad podujatím poskytol záštitu aj predseda Mgr. Juraj Droba a tiež primátor hlavného mesta SR Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnal.

Podujatie je pripravované aj v spolupráci s dotknutými mestskými časťami Bratislavy, t. j. Devínom, Novým Mestom, Račou a Vajnormi, vinohradníckymi a vinárskymi spolkami a 27 vinármi a vinohradníkmi z týchto mestských častí.

Účastníci budú mať jedinečnú príležitosť degustovať vynikajúce prešporské vína na miestach, kam by sa ináč nedostali. Súčasťou bude aj špeciálna degustácia vína v unikátnych priestoroch historickej pivnice pod Nemeckým kultúrnym domom v Rači, kde sa skladuje farské a obecné víno. Umožní spoznať atmosféru starých i novších vínnych pivničiek a vytvorí priestor pre debaty o tajomstvách výroby vína s našimi vinármi.

Pre milovníkov histórie je v Obecnej pivnici v Rači pripravená aj autogramiáda knihy o víne „Víno v prameňoch“ od autora Štefana Hrivňáka, historika. Určite poteší aj bezplatná kyvadlová doprava – shuttle busy, ktoré budú premávať po celú dobu podujatia na trase Devín – Nové Mesto – Rača a Vajnory.

Viac informácií k podujatiu nájdete na stránke www.slovakiawinetour.sk.

Mapy vinných ciest

Devín

Nové Mesto

Rača

Vajnory

Po kliknutí na mapy sa v novom okne zobrazia v lepšom rozlíšení.

Čím je akcia výnimočná?

 • Je to prvá akcia, ktorá zastrešuje len bratislavských vinárov a pomôže tak rozvíjať tradíciu bratislavského vinohradníctva.
 • Akcia dáva dôraz a upriamuje pozornosť na tie MČ, kde sa ešte pestuje hrozno a dorába víno, čo je dobré, aby si ľudia uvedomili, že sa vinohrady nemajú ničiť a ustupovať nekontrolovanej výstavbe, pretože sú súčasťou našej národnej kultúry.
 • Bratislava má mnoho tvárí, je to multikultúrne mesto, kde sa darí umeniu, má vynikajúcu medzinárodnú kuchyňu a krásne pamiatky, ktoré stojí za to navštíviť a tiež vynikajúce víno a úžasnú príležitosť ho ochutnať práve na miestach, kde sa dorába.
 • Podporuje samotných vinárov, ktorí budú mať po prvý raz preplatené degustačné vzorky.
 • Pre zlepšenie prepravy bude pre účastníkov bezplatná kyvadlová doprava po trase medzi zúčastnenými mestskými časťami.

Na čo sa tešiť?

 • Je to príležitosť stretnúť sa s vinohradníkmi a vinármi, na mnohých miestach priamo tam, kde sa víno dorába a teda chutí najlepšie, a na miestach, kde sa bežne nedostanú.
 • Môžete sa dozvedieť veľa nových a zaujímavých vecí o výrobe vína, ale tiež viac, či menej prikrášlených príbehov a historiek z vinohradníckeho prostredia.
 • Jedinečnú možnosť navštíviť unikátne pivnice pod Nemeckým kultúrnym domom v Rači, ktoré budú pre túto príležitosť výnimočne otvorené.
 • Je to zážitkový program, kde vinohradníci podľa sprievodného programu umožnia na vlastné oči vidieť ako sa pestuje hrozno a vyrába víno.
 • Na posilnenie MHD bude premávať medzi jednotlivými mestskými časťami kyvadlová preprava, ktorá umožní jednoduchšie presuny do pivníc iných zúčastnených mestských častí.

Čo máme pre návštevníkov pripravené?

 • 27 vinárov a vinohradníkov v štyroch mestských častiach.
 • Dobrú náladu a degustácie toho najlepšieho vína, čo máme v pivniciach.
 • Rozmanitosť ochutnávok s charakteristickým čarom pre každú mestskú časť.
 • Je pripravené aj niečo na zahryznutie, prípadne je možné navštíviť naše miestne reštaurácie, kde varia vynikajúce špeciality.
 • Sú pripravené prehliadky procesu výroby vína v PD Vinohrady, PD Vajnory a starých historických pivníc pod Nemeckým kultúrnym domom v Rači.
 • Prehliadky expozícii miestnej ľudovej kultúry a etnografických expozícií v Račianskej izbe a Vajnorskom ľudovom dome.
 • Autogramiádu autora knihy Štefana Hrivňáka, historika – „Víno v prameňoch“ – spojenú s predajom knihy a suvenírov v Obecnom dome v Rači.

Tešíme sa na vašu účasť a podporu bratislavských vinárov a vinohradníkov.

Fotografie vinárov:

Vínna pivnica v DevíneVínna pivnica v RačiVinári v pivnici
DegustáciaDegustáciaVinár z Rače
Vinár kontroluje kvalitu vínaVinárVinár
VinárVinárVinárka
Vinár z RačeDvaja vináriDvaja vinári
Dvaja vináriVinári z Nového Mesta

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovakia Wine TourSlovenské vínne cesty
– občianske združenie
– láska k Slovensku, jeho tradíciám, zvláštnostiam a špeciálne ku kraju a miestu, kde žijeme – v Bratislave, nám vnukla myšlienku ukázať aj inú tvár Bratislavy a umožniť návštevníkom na vlastnej koži zažiť jedinečnosť okamihov a vychutnať si typické prostredie a atmosféru vinárskeho a vinohradníckeho prostredia so všetkým, čo k tomu patrí…
– v mestských častiach Bratislavy – Devíne, Novom Meste, Rači a Vajnoroch – sa vínna réva pestovala už od čias Rimanov. Poloha týchto mestských častí spadá do Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, kde sa pestuje vínna réva a vyrába víno výnimočných vôní, chutí a kvality
– bratislavské vína si zaslúžia pozornosť milovníkov vína, objaviteľov nových a úžasných vôní, či iskrivých farieb a chutí
Čerpané z: www.slovakiawinetour.sk

Slovenské vínne cesty, 17. 10. 2018 | Prečítané: 466 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore