www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @125
Počítadlo


Spam poison

Platby za výkony v ambulanciách budú presne nastavené

V projekte ide o spravodlivé, transparentné a aktuálne ocenenie výkonov ambulantnej zdravotnej starostlivosti

Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) plánuje zreformovať sadzobník pre ambulantné výkony u lekárov. Náklady na zdravotné výkony tak budú presne nastavené, ako aj lepšie kontrolované. Sadzby za poskytovanie zdravotnej starostlivosti sú dnes totiž stanovené ešte historicky z roku 1993, čo znamená, že reálne nezohľadňujú skutočné sumy za konkrétne výkony u lekárov.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu dnes uverejnil vyzvanie na projekt „Komplexný analytický nástroj pre podporu ekonomickej regulácie“, na ktorý je zo štátneho rozpočtu a z európskych fondov vyčlenená suma výdavkov 1 532 688 eur. Zámer projektu schválil ešte v decembri 2018 na svojom zasadnutí Riadiaci výbor Operačného programu Integrovaná infraštruktúra – prioritná os 7.

Úspešnou implementáciou projektu z dielne MZ SR sa spomalí aktuálny stav zadlženosti v zdravotníctve. V súčasnosti totiž napríklad zdravotné poisťovne preplácajú rovnaké výkony rôznymi sumami. V projekte ide o spravodlivé, transparentné a aktuálne ocenenie výkonov ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Následne by nemalo napríklad dochádzať k situáciám, že sa poisťovne nebudú vedieť dohodnúť na sumách za výkony zdravotnej služby.

Vytvorený bude analytický nástroj, ktorý bude regulovať ceny ambulantnej i ústavnej zdravotnej starostlivosti. Vďaka získaným dátam bude možné vytvárať modely pre ekonomickú reguláciu v zdravotníctve.

Efektívne riadenie regulácie si však vyžaduje okrem legislatívy a noriem aj inteligentné analytické a rozhodovacie mechanizmy a nástroje. Tie umožnia, aby boli legislatívne zmeny zavedené do praxe. Nástroje, ktoré sa používajú teraz, robia chyby a keďže sa údaje nedajú spracovať automaticky, je s tým veľa práce. Práve preto treba implementovať analytický nástroj pre podporu regulácie, ktorý bude mať pokročilé funkcie a bude vedieť spracúvať dáta napríklad zo zberu, z analýzy či z reportovania.

Vyzvanie na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami uverejnené na webových stránkach Informatizácia a Partnerská dohoda. Dátum uzávierky vyzvania je 23. apríla 2019.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 23. 01. 2019 | Prečítané: 144 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Menuj a cituj
14-09-19 * 17:47
 Re: V prípade druhého odkazu
11-09-19 * 20:28
 Umelá inteligencia
11-09-19 * 20:20
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore