www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @612
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Pilotný projekt na šírenie dobrých správ

Na známosť sa dáva pilotný projekt Nadácie Ekopolis a Market Locatora na šírenie dobrých správ

Platan z Budatína, víťaz slovenskej ankety Strom roka 2016Market Locator, poskytovateľ populačnej analytiky a nového pohľadu na Big data, prináša informácie o zaujímavých projektoch, ktoré vznikajú na Slovensku a spúšťa prvý projekt s Nadáciou Ekopolis.

Nadácia Ekopolis je pilotným partnerom nového projektu Market Locatora, ktorého podstatou je podporovať zaujímavosti o Slovensku tým, že pomôže prilákať verejnosť, miestnych obyvateľov, či okoloidúcich turistov, aby spoznávali dobré myšlienky a poklady, ktoré jednotlivé regióny našej krajiny ponúkajú.

Úvodným projektom, ktorý v týchto dňoch využíva služby Market Locatora je anketa Strom roka, ktorej organizátorom je Nadácia Ekopolis. Verejným hlasovaním bol zvolený najobľúbenejší strom na Slovensku. Stromy majú svoj nenahraditeľný význam v živote človeka. Poskytujú oddych, ochranu a často aj psychické zázemie, výmenou snáď len za štipku rešpektu, tolerancie a citu.

„Snažíme sa o to, aby si ľudia uvedomovali skutočné hodnoty, ktoré je potrebné chrániť. Aj prostredníctvom tejto ankety a reálneho dotyku so stromom a prírodou chceme vo verejnosti vzbudiť záujem o dobré veci. Odjakživa komunikujeme s ľuďmi a Market Locator teraz prináša spôsob ako ich osloviť priamo na ulici,“ povedal Ján Roháč, programový manažér Nadácie Ekopolis.

Market Locator je inovatívny nástroj, ktorý prostredníctvom jednoduchého web rozhrania poskytuje online analýzu populácie, umožňuje zacieliť a exekuovať kampaň na pár klikov. Je službou podobnou Google AdWords, avšak vo fyzickom svete – v okolí akéhokoľvek zaujímavého miesta na Slovensku.

„Rozhodli sme sa spolu s našimi klientmi podporiť dobré myšlienky tým, v čom sme dobrí – presným zacielením a oslovením verejnosti. Uvedomujeme si svoju úlohu aj v oblasti spoločenskej zodpovednosti a radi podporíme ďalšie projekty, ktoré pomôžu komunitnému rozvoju na Slovensku,“ doplnil Peter Fusek, riaditeľ Market Locator SK s.r.o.

Na podporu a vtiahnutie do projektu aj mladých ľudí vytvoril Market Locator značku DingoDot, ktorá predstavuje vytrvalého psa dinga, ktorý sleduje, kde vyrástla nová turistická atrakcia, kde zrekonštruovali historickú pamiatku, vyňuchá aj skvelé tipy na rodinný výlet či iné zaujímavosti.

„Sme radi, že sme spoločne našli modernú cestu ako osloviť ľudí pre dobrú vec a ukázať im naše aktivity k ochrane životného prostredia a rozvoji turizmu. Pripravené už máme aj ďalšie naše projekty, ktoré môže DingoDot rozniesť,“ dodal na záver Ján Roháč z Nadácie Ekopolis.

Market Locator – Big Data vo vašich službách

Komentár bol spracovaný na základe populačnej analytiky najnovšej generácie Market Locatora, na vzorke 2,7 mil. ľudí, ktorí poskytli súhlas k spracovaniu údajov. Big Data prezentujú výhradne anonymizované štatistické údaje napočítané zo zvyškových telekomunikačných dát, uchovávané priamo u operátora. Riešenie Market Locator prináša Market Locator SK s.r.o. v spolupráci s Adastra Partnering a operátormi Slovak Telekom, Orange Slovensko a O2 Slovakia.

Nadácia Ekopolis

Nadácia Ekopolis podporuje udržateľný rozvoj a aktívnych občanov po celom Slovensku. Hlavným nástrojom sú grantové programy, ktoré poskytujú rovnoprávnu šancu ľuďom z celého Slovenska podieľať sa na riešení naliehavých otázok v ochrane životného prostredia, pri vytváraní a skrášľovaní verejných priestranstiev, turistických chodníkov a cyklotrás. Od svojho vzniku v roku 1991 nadácia podporila 3 027 projektov v celkovej sume 19,2 mil. €. Nadácia je členom Environmental Partnership Association, spoločne s nadáciami v Bulharsku, Česku, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku, ďalej členom European Greenways Association, ktorá sa venuje vytváraniu, podpore a propagácii trás pre nemotorovú dopravu v Európe.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia Ekopolis
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 23. 02. 2017 | Prečítané: 107 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (319 hl.)
 
Nie (220 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 539
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore