www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @435
Počítadlo


Spam poison

Petržalský marec – Mesiac knihy

V marci – Mesiaci knihy Miestna knižnica Petržalka ponúkne desiatky rôznorodých podujatí

Bohatý a pestrý program chystá na Marec – Mesiac knihy najväčšia verejná knižnica v Bratislave Miestna knižnica Petržalka. Vo svojich desiatich pobočkách ponúkne takmer 40 podujatí malým i veľkým čitateľom. Atraktívnym „úlovkom“ budú aj najkrajšie detské knižky.

Sto slovenských a sto českých najkrajších ocenených detských kníh za uplynulých 10 rokov nájde svoj prechodný domov v petržalskej miestnej knižnici na Prokofievovej ulici č. 5. Vernisáž jedinečnej putovnej výstavy, organizovanej v spolupráci s Památníkem národního písemnictví v Prahe a Bibianou – medzinárodným domom umenia v Bratislave, sa uskutoční 6. marca o 11.00 h aj za účasti významných hostí z Českej republiky.

Ďalšími marcovými top podujatiami Miestnej knižnice Petržalka bude Deň ľudovej rozprávky, počas ktorého si v piatich detských pobočkách knižnice deti budú čítať z tvorby Pavla Dobšinského a rozprávať sa o rozdieloch medzi ľudovými a autorskými rozprávkami.

19. marca sa opäť zapojíme do tradičného Týždňa slovenských knižníc, počas ktorého organizujeme Jarný maratón s knihou Johanka v Zapadáčiku, na ktorý sme pozvali aj autorku Toňu Revajovú a ilustrátora Juraja Balogha,“ informovala riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka Katarína Bergerová.

Petržalke sa darí zapájať do života v knižnici aj dospievajúcu mládež, ktorá má na literatúru špecifické požiadavky. Dnes si už totiž táto generácia väčšinu informácií nachádza na internete, ktorý má stále so sebou, napríklad v mobile.

Verím v návrat ku klasickej knižke, i keď sám som si kúpil elektronickú, ale niet nad pocit držať v ruke originálnu knižku a listovať v nej,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan, ktorý si dovolenku bez kníh ani nevie predstaviť a dodal, že hoci v niektorých petržalských pobočkách miestnej knižnice môžu návštevníci využiť počítače a free Wi-Fi zónu, najčastejšie stredoškoláci a vysokoškoláci prichádzajú po informácie z najnovších brožúr, zborníkov či výskumných publikácií slovenských i zahraničných štátnych inštitúcií a mimovládnych organizácií.

Počas budúceho týždňa pobočky petržalskej knižnice pripravili pre deti aj bezplatné jarné prázdniny. V knižniciach na Vavilovovej, Prokofievovej, Vyšehradskej, Furdekovej, Ambroseho a Lietavskej ulici môžu prísť aj so svojimi rodičmi a zahrať sa zábavné hry, zúčastniť sa na kreatívnych aktivitách, zasúťažiť si, lúštiť hlavolamy, prečítať dobrú knižku, alebo si len tak oddýchnuť. Kompletný marcový program ako aj ostatné aktivity Miestna knižnica Petržalka poskytuje na svojej webovej stránke www.kniznicapetrzalka.sk.

Miestna knižnica Petržalka (MKP) so zbierkovým fondom 245 tisíc kníh je najväčšou verejnou knižnicou v hlavnom meste SR Bratislava. Jej zriaďovateľom je Mestská časť Bratislava-Petržalka MKP sa zameriava na všetky vekové kategórie. Pobočky pre detského čitateľa sa nachádzajú na Vavilovovej 24, Furdekovej 1, Ambrozeho 4, Prokofievovej 5 a Lietavskej 14, knižnice pre dospelých sídlia na Haanovej 37, Rovniankovej 3, Lietavskej 16 a Vyšehradskej 27. Na Vavilovovej 26 majú Petržalčania knižnicu s náučnou literatúrou. Pobočky na Vavilovovej 24 a Prokofievovej 5 sú knižnicami rodinného typu. Počítače ako aj bezplatnú Wi-Fi zónu môže verejnosť využiť v pobočkách na Vavilovovej 26 a Prokofievovej 5. MKP úspešne organizuje napríklad celoslovenskú autorskú súťaž Petržalské súzvuky Ferka Urbánka (t. r. 24. ročník), súťaž školských časopisov Novinári tretieho tisícročia (t. r. 17. ročník) a obľúbený letný Knižný kolotoč (t. r. 7. ročník).

Foto:

Život našimi očami – Novinári tretieho tisícročiaPetržalský knižný kolotoč

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 01. 03. 2013 | Prečítané: 2794 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore