www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @949
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Petržalskí psičkári si aj tento rok užijú benefity

Petržalka sa o čistotu verejných priestranstiev stará naozaj príkladne

Rolky s 350-timi vreckamiČi už je to prostredníctvom údržby, ktorú vykonáva Miestny podnik verejnoprospešných služieb alebo externých zmluvných firiem alebo aj vďaka prostriedkom získaných z grantov či dotácií, napríklad na likvidáciu čiernych skládok. V neposlednom rade čoraz častejšie prikladajú ruku k dielu aj samotní obyvatelia a vo svojom bezprostrednom okolí organizujú brigády alebo sa zúčastňujú dobrovoľníckych aktivít organizovaných mestskou časťou alebo ďalšími organizáciami. Týmto spôsobom upravili dobrovoľníci zo Swiss Re Bratislava parčík na Hrobákovej, ďalší upravili areál v Stredisku sociálnych služieb na Mlynarovičovej a každý rok sa pravidelne čistí Chorvátske rameno či Veľký a už aj Malý Draždiak vďaka dobrovoľníkom z potápačského klubu Octopus.

„Pokrok sme zaznamenali aj v oblasti, ktorá spôsobovala obyvateľom najviac starostí, a to je chov psov,“ povedal starosta a dodal, že je to práve vďaka opatreniam, ktoré Petržalka v ostatnom období zrealizovala.

„Oplotené výbehy pre psov, častejšie kontroly zamestnancov úradu v sprievode s mestskými policajtmi, či rolka 350 vreciek zadarmo prinášajú do územia viac čistoty,“ pochvaľuje si starosta.

V Petržalke sa v súčasnosti nachádza 215 košov špeciálne na psie exkrementy, ktoré sú pravidelne dva razy do týždňa vysýpané a dopĺňané 50-timi vreckami. Ďalších 400 smetných košov na komunálny odpad však môžu majitelia psíka tiež použiť. K dnešnému dňu je v Petržalke evidovaných 4 767 psov a v minulom roku si prišlo pre rolku vreciek 557 majiteľov psíkov, ktorí ich majú riadne prihlásených a odviedli za nich daň. Rolku s 350-timi vreckami si môžu obyvatelia vyzdvihnúť na Miestnom úrade, oddelenie životného prostredia, a to v úradných hodinách.

Bratislava 7. februára 2017
Michaela Platznerová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMestská časť Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 07. 02. 2017 | Prečítané: 91 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Euro kalkulačka
Euro kalkulačka EUR Euro kalkulačka SKK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (261 hl.)
 
Nie (192 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 453
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore