www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @505
Počítadlo


Spam poison

Petržalka opäť oceňovala pedagógov

Deň učiteľov 2018

Deň učiteľov 2018

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 5 472 × 3 080 bodov (≅ 4,5 MB).

Byť v dnešnej dobe učiteľom je mimoriadne náročné. Či si to verejnosť chce priznať alebo nie, stále sa od učiteľa očakáva vysoká zodpovednosť za výchovu a vzdelávanie detí, za ich zdravie, bezpečnosť a ich osobnostný rast. Že je táto profesia veľmi osožná pre spoločnosť, si pripomíname každoročne na Deň učiteľov, 28. marca. Nebolo to inak ani tento rok na slávnostnom podujatí v Cik Cak Centre na Jiráskovej ulici, kde si pedagógovia zo základných a materských škôl prevzali ocenenia z rúk zástupcov starostu Jána Bučana a Michala Radosu ako aj členky školskej komisie našej mestskej časti Ľudmily Farkašovskej. Plakety J. A. Komenského, kytice a vecné odmeny si odniesli za dosiahnuté výsledky v pedagogickej a odbornej činnosti, v mimoškolskej činnosti, v práci s nadanými a talentovanými žiakmi, ale aj so žiakmi so zdravotným znevýhodnením.

Siedmi si odniesli ocenenia v kategórii „Najlepší pedagogický zamestnanec“, traja v kategórii „Učiteľ, na ktorého sa nezabúda“, v ktorej mohla hlasovať verejnosť. Okrem toho petržalské materské a základné školy súťažili o titul „Materská škola roka 2017“ a „Škola roka 2017“.

„Naj“ pedagógmi sú: Dagmar Kresánková z MŠ Lachova 31, Michaela Čechová z MŠ Röntgenova 16, Ľuboš Paller zo ZŠ Dudova 2, Vlasta Valachová zo ZŠ Holíčska 50, Ľudmila Sulačeková zo ZŠ Lachova 1, Ján Horváth zo ZŠ Pankúchova 4 a Jana Pramuková zo ZŠ Turnianska 10. Ocenenie Učiteľ, na ktorého sa nezabúda, získali: Oľga Filáková, Gréta Krčulová a Marián Šimlovič.

Titul Materská škola roka 2017 získala MŠ Strečnianska 2, a to najmä za zapájanie detí do športovo-výchovných programov a uplatňovanie netradičných aktivít pre deti ako napr. animoterapia „Poníky v materskej škole“, návšteva hasičskej stanice, škola v prírode, prehliadka starého mesta Vláčikom Blaváčikom, Deň mlieka či Svetový deň výživy.

Najúspešnejšou základnou školou za rok 2017 sa stala Základná škola Prokofievova 5, ktorá dosiahla v sledovanom období mimoriadne kvalitné výsledky vo všetkých oblastiach svojej činnosti. Profilácia tejto základnej školy je známa širokej rodičovskej verejnosti, zvlášť tým, ktorí potrebujú pomôcť pri vzdelávaní žiakov so zdravotným znevýhodnením. Tím profesionálnych odborníkov pomáha zvládať zdravotné problémy žiakov s Aspergerovým syndrómom a ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami. Navyše získala mimoriadne ocenenie za dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v celoštátnom testovaní žiakov 5. ročníka aj 9. ročníka. Žiaci z oboch ročníkov získali oveľa lepšie výsledky než bol celoslovenský priemer zo slovenského jazyka a literatúry, aj matematiky.

Súčasťou slávnostného odovzdávania cien boli vystúpenia žiakov zo Základnej umeleckej školy Jána Albrechta, ktorí spríjemnili podujatie hrou na klavíri, husliach, recitovaním aj spevom.

Foto:

Deň učiteľov 2018Deň učiteľov 2018Deň učiteľov 2018

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 28. 03. 2018 | Prečítané: 139 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore