www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @253
Počítadlo


Spam poison

Petržalka opäť dokázala, že patrí k najlepším

V Petržalke ide o trvalý rozvoj a zlepšovanie, nie o ojedinelé skoky

Transparency International Slovensko pravidelne hodnotí transparentnosť 100 najväčších miest (vrátane mestských častí). Petržalka sa v rámci tohto rebríčka vždy umiestňuje na popredných miestach. Je to najmä preto, že sa snaží čo najviac priblížiť k občanovi, byť transparentnou mestskou časťou a nezabúdať ani na „ľudskú“ stránku pri riešení problémov svojich obyvateľov. A, samozrejme, neustále sa snaží zlepšovať.

V hodnotení Transparency International v projekte Otvorená samospráva sa Petržalka neustále zlepšuje – v roku 2014 získala celkovú známku B+ (spolu 67 %), v roku 2016 A− (spolu 72 %) a v roku 2018 A− (spolu 75 %).

Transparency International Slovensko hodnotí samosprávy v 11 rôznych kategóriách. V tomto roku sme sa, oproti roku 2016, zlepšili najmä v sekcii „Predaj majetku“, „Rozpočet a zmluvy“, „Byty a zariadenia sociálnych služieb“ a „Etika a konflikt záujmov“. Dlhé roky si Petržalka drží vysokú latku aj v prístupe k informáciám, keďže uverejňuje nielen tie informácie, ktoré prikazuje zákon, ale aj nad jeho rámec. Napríklad, lehoty pre uverejňovania dokladov, zmlúv, rozhodnutí a podobne sú na webovej stránke Petržalky dlhšie ako ukladá zákon. Uverejňuje tiež informácie z miestneho zastupiteľstva a zo zasadnutia komisií. Na svojej webovej stránke návštevníci nájdu aj geografický informačný systém, ktorý občanovi objasní, v koho správe je chodník či komunikácia, o ktorú sa zaujíma.

V porovnaní s ostatnými mestami a mestskými časťami Petržalka dosahuje nadpriemer najmä v oblasti prístupu k informáciám, predaji a prenájmu majetku, v oblasti bytov a zariadení sociálnych služieb, personálnej politiky, etike a konfliktom záujmov či územnému plánovaniu. Vysoký nadpriemer, v porovnaní s ostatnými mestami, Petržalka získala v oblasti dotácií a grantov. Napriek tomu, že v rebríčku dosahuje vždy výborné miesto, našou prioritou je a aj bude neustále zlepšovanie fungovania samosprávy ako aj celej mestskej časti.

„Som rád, že sa Petržalka z roka na rok zlepšuje, vždy mi išlo o trvalý rozvoj a zlepšovanie, nie o ojedinelé skoky,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 18. 10. 2018 | Prečítané: 124 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore