www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @396
Počítadlo


Spam poison

Petície za zákaz náboženstiev

Kresťanstva a islamu (preventívne, na začiatok)

Na stránke Peticie.com môžu ľudia uverejňovať rôzne petície.

23. júla 2014 uverejnil anonym s prezývkou „Zendhal the Frostborn“ petíciu za zrušenie kresťanstva na Slovensku. V petícii uviedol:

Organizujem túto petíciu pre zrušenie kresťanstva na Slovensku z dôvodu šírenia a propagácie násilia, pedofílie, sexizmu, otroctva a pokazenej morálky.

Biblia navádza na masové vyvraždenie ľudí, ktorí nejdú do kostola: (Sudcovia 21:10) Kmeň JOBEŠ jeden deň neprišiel do kostola – kongregácia vyslala k nim dvadsaťtisíc vojakov a rozkázala im: „POZABÍJAJTE MEČOM OBYVATEĽOV JOBEŠ-GILEADU.“

Ak niekto nesvätí sviatok treba ho zavraždiť: (Num 15:32 – 36) Izraeliti na púšti prichytili istého muža, ktorý v sobotňajší deň zbieral drevo… Celá pospolitosť ho vyviedla pred tábor a tam ho NA SMRŤ UKAMEŇOVALI.

Boh prikazuje MOJŽIŠOVI: „Každý nech si opáše meč na bedrá! Choďte… a zabíjajte svojich bratov a priateľov! (Exodus 32:27 - 28)

Biblia navádza NA VOJNOVÉ ZLOČINY A ZLOČINY PROTI ĽUDSKOSTI: (Deutero 20:10 - 14) „Keď sa priblížiš obliehanému mestu ponúkni mu mier. Potom ak ti odpovie mierom a otvorí brány, všetci ľudia ktorých tam nájdeš budú poplatní a budú ti slúžiť. Ak s cieľom bojovať s tebou nebude vyjednávať, potom ho obliehaj. A keď tvoj večný boh ho vydá do tvojich rúk všetci muži prejdú ostrím meča… Vyrabuješ celý… jeho majetok.

Už aj Mojžiš prikazoval svojim vojakom , aby vraždili deti a povraždili ženy, ktorí spali s vojakmi, avšak aby si panny ponechali pre svoju vlastnú sexuálnu potrebu (Numeri 31:14 – 18). „Tak teraz pobite všetkých chlapcov medzi deťmi a zabite každú ženu, ktorá poznala muža tak, že spala s mužským, avšak všetky dievčatá, ktoré nepoznali obcovanie s mužským ponechajte na žive pre seba.

Biblia navádza na to, aby si ZAVRAŽDIL každého, kto ťa nahovára na inú vieru (Deu 13:6-10): …ak by tvoj brat, syn matky tvojej, alebo tvoj syn, alebo dcéra, alebo tvoja žena najmilšia… chceli ťa presvedčiť… musíš ho zabiť, tvoja vlastná ruka musí byť prvá proti nim ich popraviť.

Biblia prikazuje týranie detí (Prísl 23:13): „Neodvracaj trest od chlapca, bo nezomrie, keď vyšľaháš ho korbáčom.“

Surová vyhrážka vyhladovaním: „…mužom, čo sedia na hradbách a spolu s vami budú jesť svoje výkaly a piť svoju moč!“ (2 Král 18:27)

Sexizmus bol už v biblii, nie je iba novodobým javom. „Jej prsia nech ťa občerstvujú každý deň.“ (Prísl 5:19)

„Ja som hradbou a moje prsníky sú ako veže.“ (Veľpieseň 8:10)

„Ohanbie svojho otca ani ohanbie svojej matky nesmieš odkryť…“ (Lev 18:7)

UkrižovanieSpolu s týmto cirkev VEREJNE propaguje násilie a smrť.

A k tomu nesmieme zabudnúť na Temný stredovek a inkvizíciu, upaľovanie čarodejníc na hraniciach, križiacke výpravy do „svätej“ zeme, a najmä PEDOFÍLIU u kňazov, ktorá zostáva bez trestov.

V tejto chvíli má petícia 923 podpisov.

13. januára 2016 ktosi anonymný pod prezývkou „Občania Slovenska“ vytvoril petíciu za zákaz islamu v Slovenskej republike.

V petičnej žiadosti sa píše:

Chceme zhromaždiť čo najviac podpisov ľudí, ktorí si želajú zákaz islamu v Slovenskej republike. Aby sa nastolil zákaz zákonný a presadzovaný právom Slovenskej republiky.

Veríme, že pomôžeme tomu, aby naši politici konečne začali činiť tie správne kroky na zákaz tohto „náboženstva“, ktoré ohrozuje celý civilizovaný svet.

Islam ako taký odporuje Charte základných ľudských práv a slobôd a je priamo v konflikte s jej ustanoveniami.

Práva a slobody nesmú byť zneužité na porušovanie daných práv a slobôd iných. Znamená to, že dané práva nemôžu platiť pre tých, ktorí ich nedodržiavajú. Islam verejne hlása nenávisť, vyzýva ku genocíde všetkých obyvateľov neislamskeho vyznania a priamo nabáda k ohrozovaniu, obmedzovaniu a vraždeniu. Potláča práva žien a robí z nich menejcenné tvory. Neuznáva zákony danej krajiny. Vytvára si svoje súdy, tresty a tiež ich sám vykonáva bez akejkoľvek ľudskosti!

Zdieľajte túto petíciu, nech je nás čo najviac. Ďakujeme.

V tejto chvíli má táto petícia 1 044 podpisov.

Kresťanstvo a islam sú náboženstvá. Nadväzujú na židovské náboženstvo (judaizmus). Čiže chýba ešte základná petícia za zrušenie judaizmu.

A prečo to navrhovatelia komplikujú zákazmi konkrétnych náboženstiev? Bude raz petícia za zákaz náboženských ideológií ako takých? Za zákaz všetkých náboženstiev.

Vadia mi ideológie, ktoré obsahujú podnecovanie k nenávisti, vyvolávanie nepokojov, návody na zabíjanie ľudí… Ideológie, ktoré inšpirujú ľudí na vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti.

Ale to je jedna strana mince. Druhá chráni náboženstvá ako také. Všetky.

Náš najvyšší zákon, Ústava Slovenskej republiky, v článku 12 hovorí:

Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

Ďalej v článku 24 sa píše:

(1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.
(2) Každý má právo slobodne prejavovať svoje náboženstvo alebo vieru buď sám, buď spoločne s inými, súkromne alebo verejne, bohoslužbou, náboženskými úkonmi, zachovávaním obradov alebo zúčastňovať sa na jeho vyučovaní.
(3) Cirkvi a náboženské spoločnosti spravujú svoje záležitosti samy, najmä zriaďujú svoje orgány, ustanovujú svojich duchovných, zabezpečujú vyučovanie náboženstva a zakladajú rehoľné a iné cirkevné inštitúcie nezávisle od štátnych orgánov.
(4) Podmienky výkonu práv podľa odsekov 1 až 3 možno obmedziť iba zákonom, ak ide o opatrenie nevyhnutné v demokratickej spoločnosti na ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných.

Čiže náboženské knihy obsahujú negatívne prvky, ktoré viedli k vzniku petícií. A ústava zasa chráni náboženstvá.

Je to spor, pretože kým platí to, čo som citoval z ústavy, tak nie je možné zakázať náboženstvá. Upozorním však na dôležitý 4. bod:

Podmienky výkonu práv podľa odsekov 1 až 3 možno obmedziť iba zákonom, ak ide o opatrenie nevyhnutné v demokratickej spoločnosti na ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných.

Záleží na výklade, či to, čo je napísané v nejakej knihe, v talmude, v biblii, v koráne, má negatívny vplyv na verejný poriadok, zdravie a mravnosť. Či sú takéto kritizované vety príčinou poškodzovania práv a slobôd iných ľudí.

Napríklad na kresťanskú ideológiu sa odvolávali bigotní fanatici, poslanci Národnej rady SR, Jozef Mikloško (Klub KDH), Štefan Kuffa (poslancom sa stal za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, OĽaNO) a Marián Kvasnička (poslancom sa stal za Kresťanskodemokratické hnutie, KDH) v snahe uzákoniť veľmi prísne tresty pre ľudí, ktorí chcú mať deti. Pozri článok Stop bigotnému fanatizmu na Slovensku!

Na Slovensku môžeme byť šťastní, že tu ešte nevládne bigotný fanatizmus. To, čo sa deje napríklad v Saudskej Arábii, by si iste žiaden normálny človek neprial.

Pritom, ak sa spomenie Raif Badawi, neznamená to, že ide o ojedinelý prípad. Naopak. Saudská Arábia je nielen absolutistická monarchia, ale aj teokratický štát, ktorý oficiálne uznáva len jedno náboženstvo – islam.

Vo svete trpia mnohí ľudia za svoj názor, za slobodu myslenia, dokonca sú aj zavraždení náboženskými fanatikmi. Pozri články Humanistický mučeník a Traja humanistickí mučeníci z Bangladéša.

Takéto petície majú skôr psychologický a osvetový účinok, aby v spoločnosti bolo čo najmenej fanatikov. Aby nemali zásadný vplyv na chod spoločnosti. Mier, pokoj, sloboda a bezpečie sú veľmi vzácne javy vo svete, preto musíme byť zodpovední a dbať o to, aby fanatikov a teroristov, všeobecne zločincov, bolo čo najmenej. Aby nemuseli byť vo svete utečenci, aby ľudia nemuseli nedobrovoľne opúšťať svoju vlasť, aby sme sa nemuseli báť o svoje životy, ako to zažila napríklad Taslima Nasrinová. Zoznam trpiacich a núdzi by bol veľmi, naozaj veľmi dlhý. Na Slovensku žijeme v porovnaní s inými krajinami v bavlnke. Preto musíme strážiť demokratické hodnoty, chrániť Ústavu SR, a k zákazom pristupovať v krajných prípadoch, keď je potrebné nekalé úmysly obmedziť zákonom, ktorý v demokratickej spoločnosti zabezpečí ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných ľudí. Zákony však je potrebné schvaľovať demokratickými mechanizmami, nie tak, ako sa snažil zneužiť svoje politické postavenie v spoločnosti poslanec NR SR Jozef Mikloško, ktorý sa podpísal pod návrh zákona, ktorý si ani neprečítal. A takého nezodpovedného politika si KDH dovolí dať v nasledujúcich voľbách na svoju kandidátnu listinu na 31. miesto.emotikon

Židia, kresťania a moslimovia (a mnohí ďalší nábožní) by mali vedieť, že v ich tzv. posvätných (rozumej vzácnych) knihách je mnoho návodov na páchanie zla, zločinov. Možno väčšina teistov ani nevie, čo všetko je napísané v tých knihách, o ktorých sa vyjadrujú, že sú základom, fundamentom, ich viery, ich svetonázoru.

Ak by niekto chcel skúsiť zakázať humanizmus (podľa IHEU), môže napríklad vyhľadať nebezpečné vety v knihe Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorej autorom je Paul Kurtz. Napríklad nech nájde nejaký návod na masové vyvraždenie ľudí. Alebo vety o pozabíjaní ľudí, o ukameňovaní ľudí. Alebo nejaké navádzanie na to, aby ste zavraždili každého, kto vás nahovára na odmietnutie humanizmu.

Pritom kniha od Kurtza nie je ani základom pre humanistov ako talmud, biblia či korán pre teistov. Je to len jedna z viacerých kníh, ktorých je v porovnaní s náboženskými knihami ako šafranu. Takže, ak v tejto knihe nenájdete, skúste hľadať v inej. A napíšte do diskusie, čo ste našli. Podeľte sa so svojimi skúsenosťami o humanizme, ktorý nabáda ľudí k zločinom. Lebo ja taký humanizmus nepoznám.

Keby ste chceli zakázať humanizmus, aké argumenty by ste využili v prospech petície?

Archív:

Petícia za zrušenie kresťanstva na SlovenskuPetícia za zákaz islamu v Slovenskej republike

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (Počet hlasov: 601)
(56.54 %)

Nie (Počet hlasov: 462)
(43.46 %)Celkom hlasovalo: 1063
Súvisiace články:
Vývoj náboženstiev vo svete (20.09.2019)
Ostrý protest proti českému klerikovi Dominikovi Dukovi (10.08.2019)
Kresťania pálili knihy ako kedysi nacisti (19.04.2019)
Pápež František uráža ateistov (18.04.2019)
Katolícky kňaz Marek Orko Vácha a jeho primitívne názory na ateistov (20.01.2019)
Hľadám vzdelaného ateistu (06.01.2019)
Zákerný blud od eštebáka proti pápežovi Františkovi (26.12.2018)
Pápež František bozká Zlaté teľa (25.12.2018)
Ateista Chmelár radí kresťanom ohľadom osláv narodenia Ježiša Krista (20.12.2018)
Kňazov čaká preťať ďalší gordický uzol (02.12.2018)
Klerici netúžia po poklade v nebi (06.11.2018)
Máte slovo s Michaelou Jílkovou (07.10.2018)
Vedec a nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Albert Einstein a jeho list židovskému filozofovi Erikovi Gutkindovi (04.10.2018)
Boh v predstave Jehovových svedkov (24.08.2018)
Pozor na trolla Egona (11.08.2018)
Zle vyšľachtený katolík mi venoval bulvárny článok (09.08.2018)
Klerik: „Nechceme počúvať rozprávky a mýty, chceme poznať pravdu…“ (08.07.2018)
Denník ateistu (18.06.2018)
Grygar by mal sám sebe udeliť anticenu Bludný balvan (02.04.2018)
Nevzdelaný biskup sa pýta z hlúposti (01.04.2018)
Ateizmus nie je pre mňa viera (15.01.2018)
Hitler nebol ateista (13.01.2018)
Dlhoročný ateista sa už necíti byť kresťanom (13.09.2017)
Náboženskí homosexuáli sú masochisti (10.08.2017)
Diskusné fórum „Bez boha“ je nedostupné (27.07.2017)
KBS číta e-zine Humanisti.sk (26.06.2017)
Budú orgány činné v trestnom konaní kriminalizovať aj autora plagátu k filmu Únos? (25.02.2017)
Bude Američanov chrániť boh? (27.01.2017)
Michal Havran a Josif Stalin (20.01.2017)
Keď sa ateisti modlia (02.01.2017)
Humanizmus nie je náboženstvo (18.12.2016)
Korene náboženského zla (12.12.2016)
Poslankyňa NR SR Natália Grausová požiadala poslancov a poslankyne, aby sa pomodlili modlitbu Otčenáš (15.09.2016)
Ďalší význam slova veriť (05.09.2016)
Prevládajúci svetonázor je „tam a potom“ (26.08.2016)
Blud: ateisti veria v niečo, len to nevedia definovať (31.07.2016)
Nadkonfesijná Matica v područí katolíckej konfesie kotlebistov? (24.05.2016)
Rodika má dar od boha (21.05.2016)
Pravý kresťan? (19.05.2016)
Katolícka bohoslužba za ateistu? (14.05.2016)
Katolícke Slovensko? Nezmysel! (13.05.2016)
Zvrátený kresťanský kardinál Duka (11.04.2016)
Denník N je fašistický plátok (07.04.2016)
Agresívny Heretik (05.04.2016)
Eugen Korda je ukážkový typ ľudí, z akých vyrastajú nebezpeční teroristi (03.04.2016)
Kasarda má pomýlené názory o bohu, ktorého vyznáva (01.04.2016)
Pre nábožných: Chodíte sa spovedať? (05.03.2016)
Meno nerobí človeka (28.02.2016)
Matka Božia bola Rómka (14.02.2016)
Humanista Lemmy verzus Ježišov svedok Daniel (13.02.2016)
Je to hrôza. Keď sa to dnes deje moslimom, zajtra prídu na rad ateisti, alebo kto ďalší? (22.01.2016)
Dokedy sa chcete podriaďovať nacistom? (19.01.2016)
Ateista Sopóci sa hnevá, že kandiduje pastor (18.01.2016)
Rebro alebo penis od Adama použil boh na stvorenie Evy? (01.01.2016)
Prijme Slovensko aj humanistických utečencov? (01.12.2015)
Prezident Václav Havel bol, alebo nebol ateista? (29.11.2015)
Prečo ateisti považujú kritikov satanistov za katolíkov? (21.11.2015)
Hrozí u kresťanov nárast bigotného fanatizmu? (15.11.2015)
Homo humanus verzus Homo religiosus (26.10.2015)
Zbraň s biblickým textom (04.09.2015)
Martin Jelen a jeho obsedantná predstava (19.08.2015)
Kňaz vyháňa diabla s vrtuľníkom (17.08.2015)
Ateistický bludár Kohout sa „umelecky“ predvádza (15.08.2015)
Hádanka (30.07.2015)
V ktorých krajinách sveta je ťažké byť humanistom? (29.07.2015)
Prezident FIFA Joseph Blatter verí iba v nebo (02.07.2015)
Michal Havran je teológ, ktorý zlyhal na celej čiare (27.05.2015)
Pácha zločiny boh? (22.05.2015)
Víťazstvo nad nacizmom nie je božím zázrakom (15.05.2015)
Ak zomrel boh-syn, zomrel zároveň aj boh-otec? (08.05.2015)
Nevzdelaný kňaz sa ešte nestretol s ateistom (06.05.2015)
Konformizmus nie je náboženstvo (25.04.2015)
Aj futbal nazývajú civilným náboženstvom? (24.04.2015)
Vatikánsky vodca blúzni, že spoločnosť ohrozuje ateizmus (21.04.2015)
Hanbíte sa za osvojenie myšlienok od druhých ľudí? (16.04.2015)
Boh má radšej pravoslávnych než katolíkov (12.04.2015)
Pravoslávna cirkev nie je dotovaná štátom? (09.04.2015)
Za vieru musí platiť! (07.04.2015)
Zožrali ho psy, a basta (06.04.2015)
Kresťania a Židia (06.04.2015)
Veria v jedného boha, len mu dávajú rôzne mená (04.04.2015)
Humanisti obvinení z vlastizrady? (28.03.2015)
Táraniny o posmrtnom živote (25.03.2015)
Wikipédia nemá chybu (13.03.2015)
Existujú ateisti, ktorí veria v nadprirodzené javy? (03.03.2015)
Vždy s bohom? (21.02.2015)
Sigmund Freud a Carl Gustav Jung o náboženstvách (16.02.2015)
Faux pas u Ateistov Českej republiky (07.02.2015)
Pápež František so satanistickým pozdravom? (17.01.2015)
ALE, ALE pán Hrubčo! (15.01.2015)
Názor kňaza: Život bez náboženskej ideológie ústi do zvieracieho spôsobu života (09.09.2014)
Porošenko je kresťan (30.05.2014)
Aby mal boh niečo spoločné s pravdou, musel by existovať (18.03.2014)
Antisemitizmus je chybný výraz (15.02.2014)
Pápež sa hlboko mýli! (15.09.2013)
Slabomyseľný boh (28.07.2013)
Z rozprávky do rozprávky (05.05.2013)
Nebojte sa byť iní! (30.04.2013)
Už v stredoveku boli humanisti (30.04.2013)
Humanista je non-supernaturalista (29.04.2013)
Citát od Richarda Dawkinsa či ľudová múdrosť? (14.04.2013)
Faux pas par excellence, svetský humanista (31.03.2013)
Rozdiel medzi humanizmom a ateizmom (30.03.2013)
Pápež Fero (29.03.2013)
Katolícky extrémizmus (28.03.2013)
Ateista, ktorý sa modlí (28.03.2013)
Ako to vidia humanisti (19.03.2013)
Humanisti a homosexuáli (24.02.2013)
Predstava jedného kňaza o ateistoch (23.02.2013)
Prečo si v Magnificate sedia na kábli (16.01.2013)
Keď svätí vraj oslovujú nielen kresťanov, ale aj iných (11.01.2013)
Keď bigotný fundamentalista má hokej v pojmoch (09.01.2013)
Slovensko potrebuje statočného, skúseného a nekresťanského prezidenta (09.01.2013)
Vatikán: Boh neexistuje, nie sú dôkazy (15.12.2012)
Humanisti ako slobodomurári (06.12.2012)
Pravým humanistom môže byť i bývalý pravý ateista (05.12.2012)
V „ateistickom“ Rusku je dominantný teizmus (05.12.2012)
Kruté obvinenie pre nevinné deti! (29.11.2012)
A vinník sa nájde! (21.11.2012)
Humanista nepotrebuje barličku ako kresťan (21.11.2012)
Kto je humanista? (15.11.2012)
Faux pas svetského humanistu (11.11.2012)
Humanizmus je nové rytierstvo (07.11.2012)
O mizantropovi (02.11.2012)
Nekultúrny ateizmus (29.10.2012)
Aké úlohy čakajú humanistov? (25.10.2012)
Kde sú slovenskí humanisti? (22.10.2012)
Humanista a bezbožník (19.10.2012)
Slnečný zázrak (15.10.2012)
Adam, Eva, rebro a tak? (07.10.2012)
Očami humanistu (05.10.2012)
Čas na zmenu! (29.09.2012)
Kresťan Bibliu číta (28.09.2012)
Poznáte meno Kainovej ženy? (17.09.2012)
Humanisti a veriaci (07.09.2012)
Humanizmus je prirodzený (12.08.2012)
Humanisti a filantropi (27.07.2012)
Humanistický svetonázor (24.06.2012)
O živote tu a teraz (08.06.2012)
Humanizmus a teizmus (19.06.2011)

Ján Parada, 16. 01. 2016 | Prečítané: 1618 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore