www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @663
Počítadlo


Spam poison

Petícia proti snahám bigotných fanatikov zasahovať do kultúry

Nedovoľte, aby katolícki fanatici prekazili koncert

Obraciam sa na verejnosť, aby občania svojím podpisom podporili petíciu proti snahám bigotných fanatikov zasahovať do kultúry. Dajte jasne najavo svoj kladný postoj k slobode.

Váš podpis môže mať vplyv na ministra kultúry Mareka Maďariča (SMER – SD), ktorého členovia „Spoločnosti svätého Bazila Veľkého“, Matej R. Jarabica, Bernard M. Jarabica, Michal M. Chlebek a Charbel P. Mazúr, 8. 4. 2016 požiadali, aby sa „postavil proti koncertu“ hudobnej skupiny Iron Maiden.

Hudobná skupina Iron Maiden vystúpi v stredu 6. 7. 2016 na Letisku v Žiline spolu so skupinami Sabaton a The Raven Age v rámci svetového turné pod názvom „The Book of Souls World Tour“ (Kniha duší).

Iron Maiden – The Book of Souls

Katolíci neustále skúšajú trpezlivosť slobodymilovných ľudí, a snažia sa zakazovať hudobné koncerty. Napríklad v roku 2014 chceli zakázať hudobný festival GOTHOOM.

Význam petície je jednoduchý. Nedovoľme, aby si katolíci budovali svoju agendu na zákazoch! V kultúrnej oblasti sa to už podarilo napríklad katolíkovi, predsedovi Banskobystrického samosprávneho kraja, Marianovi Kotlebovi, keď jeho rozhodnutím zrušili prípravy 11. ročníka významného medzinárodného festivalu Dni tanca. Alebo keď predčasne ukončil divadelné predstavenie hry Kováči Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno.

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa vyjadril:

„Je neprípustné, aby niekto ako pán Kotleba z pozície moci prerušil a zakázal pokračovať v divadelnom predstavení. A dokonca podával trestné oznámenie na divadelníkov kvôli obsahu divadelnej hry. To je konanie za hranicou slušnej a slobodnej spoločnosti.“

Zdesená herečka z Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno, Alžbeta Vagadayová sa vtedy opýtala:

„Teraz zrušili predstavenie, a čo urobia zajtra?“

Už vieme… pokúsia sa zrušiť koncert.

Preto vás žiadam, aby ste podporili petíciu, ktorá je hlasom za zachovanie princípov slobodnej a otvorenej spoločnosti. Lebo takéto zákazy sú cestou likvidácie demokratických hodnôt, a začiatkom nástupu totalitného režimu (fašizmu alebo teokracie).

Text petície:

Antipetícia – neberte nám Iron Maiden

Ako občania Slovenskej republiky, sme hlboko znepokojení aktivitami Spoločnosti sv. Bazila Veľkého, ktorá sa pod zámienkou ničenia morálnych hodnôt a demoralizácie mládeže snaží prekaziť koncert heavy metalovej legendy Iron Maiden, ktorá tvorí nenahraditeľnú súčasť svetovej kultúry ako celku, nie len hudby. Hudba, a obzvlášť rocková, sa od nepamäti spájala so slobodou a vyjadrením osobného postoja jednotlivca k životu a spoločnosti. No dobre… Napokon máme voľný trh, takže nám hudobný skupina Iron Maiden môže ponúknuť svoje umenie, a bigotní katolíci zo Spoločenstva svätého Bazila Veľkého nemajú čo druhým zakazovať v demokratickej krajine. Nie sme kresťanský štát ako Vatikán. Sme demokratický štát, kde ľudia môžu slobodne obľubovať hudbu. akú len chcú, pokiaľ sa to neprieči zákonom Slovenskej republiky. A takisto môžu navštevovať kultúrne podujatia. Ostatní sa môžu slobodne rozhodnúť nenavštevovať takéto podujatia. Takisto fanúšikovia kapely Iron Maiden nezakazujú nijakým iným skupinám či menšinám vykonávať akékoľvek podujatia alebo akcie súvisiace s ich príslušnosťou k týmto skupinám. Touto petíciou len chcú rozohnať neopodstatnené dehonestovanie kultúry v takej podstatnej podobe ako je moderná hudba.

Autori petície: Pavel Slovák, Gregor Hanes

Pod čiarou

Okrem toho, že členovia „Spoločnosti svätého Bazila Veľkého“ oslovili ministra kultúry, napísali listy aj predsedovi Žilinského samosprávneho kraja, Jurajovi Blanárovi; primátorovi mesta Žilina, Igorovi Chomovi; starostovi obce Dolný Hričov, Petrovi Zelníkovi; a oficiálne požiadali aj Rímskokatolícku cirkev, aby „sa postavila proti tomuto koncertu“. Hrôza, aký otrasný vyjadrovací spôsob majú katolíci.

„Preto Vás v mene Trojjediného Boha, Otca, Syna i Ducha Svätého žiadame:
Postavte sa proti tomuto koncertu a varujte katolíkov pred nebezpečenstvom rockovej hudby, za ktorou stojí Boží nepriateľ – diabol.
Požiadajte kompetentné orgány (primátora mesta Žilina, starostu obce Dolný Hričov), aby nedovolili uskutočniť tento Bohorúhavý koncert, ktorý demoralizuje mládež a vnáša prekliatie na Slovensko!“

Spolieham sa na zdravý úsudok kompetentných, že budú ignorovať snahy fanatických katolíkov, že nepodľahnú ich snahe o zákaz koncertu.

Nedovoľme, aby sa na Slovensku udomácnil náboženský extrémizmus! Nedovoľme, aby kompetentní politici podľahli nátlaku náboženských extrémistov!

Archív:

Antipetícia – neberte nám Iron MaidenListy od Spoločnosti svätého Bazila VeľkéhoKatolícky protest proti skupine Iron MaidenKotleba zrušil predstavenie v Brezne, prezident Kiska ho kri

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
ROCK POD KAMEŇOM – Snina open air festival (24.06.2017)
Cirkevníci vyvolali škandál (23.06.2017)

Ján Parada, 08. 06. 2016 | Prečítané: 2490 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore