www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @854
Počítadlo


Spam poison

Peter Weisenbacher odrádza ľudí od podpory občianskeho združenia

Trpí fóbiou z „konkurenčných“ občianskych združení

Peter Weisenbacher je výkonným riaditeľom a štatutárnym zástupcom občianskeho združenia Inštitút ľudských práv. Zároveň je koordinátorom LGBT kampane.

LGBT komunita: lesby (homosexuálky; žena + žena), gejovia (homosexuáli; muž + muž), bisexuáli (jedinci s pohlavnou náklonnosťou k obom pohlaviam), transsexuáli (transsexualizmus – psychické stotožnenie sa jednotlivca s opačným pohlavím spojené s túžbou po zmene pohlavia).

Peter Weisenbacher sa 25. mája 2015 v sociálnej sieti Facebook vyjadril:

„Oslovili ma na ulici dve mladé baby s kasičkou, že či nepodporím Úsmev ako dar. Vravím, že nepodporím a ani ony by nemali svojou dobrovoľníckou prácou, lebo táto organizácia je členom ‚Aliancie za rodinu‘, ktorá svojou činnosťou znižuje šance opustených detí dostať sa do rodiny. Pokrytectvo ako vyšité!“

Ivana Havranova na to reagovala:

„To fakt? Už nedostanú nič!“

Peter Weisenbacher:

„Fakt Ivana Havranova, hanba veľká to je.“

Peter Čeman:

„Úsmev ako dar, alianciáša jeho! Tak už dostanú leda ak tak hubovú polievku za 6,5 milióna.“ emotikon

Toľko z ich vzájomnej komunikácie. Medzi základné ľudské práva patrí sloboda slova a sloboda prejavu. Peter Weisenbacher sa slobodne, a predovšetkým verejne vyjadril, že finančne (ani inak) nepodporí občianske združenie Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Vadí mu, že občianske združenie SPDDD Úsmev ako dar podporuje občianske združenie Aliancia za rodinu. Hneď ako Peter Weisenbacher uverejnil svoj názor, podarilo sa mu dvoch ľudí odradiť a znechutiť ohľadom možnej podpory SPDDD Úsmev ako dar.

Pokiaľ Peter Weisenbacher verejne odrádza ľudí, aby podporili nejakú dobročinnosť, musí počítať aj s tým, že ani jeho občianske združenie Inštitút ľudských práv niektorí ľudia nepodporia.

Na stránke občianskeho združenia Inštitút ľudských práv práve prebieha hlasovanie o anti-cenu Homofób roka 2014. Minulý rok sa hlasovania zúčastnilo viac ako 2 100 ľudí. V tejto chvíli v hlasovaní Homofób roka 2014 je 964 hlasov. Aby v budúcnosti nezískali ešte menej hlasov.

Občianske združenie Aliancia za rodinu organizovala 7. februára 2015 referendum. Viac ako 800 000 ľudí na Slovensku svojou účasťou prejavilo súhlas s činnosťou Aliancie za rodinu.

Verejné odrádzanie ľudí Petrom Weisenbacherom zo združenia Inštitút ľudských práv od podpory združenia SPDDD Úsmev ako dar vyzerá ako súboj nejakej firmy od konkurencie. A to je nekalá hospodárska súťaž.

Inštitút ľudských práv nepodporil Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar. Aliancia za rodinu áno.

Vianočný koncert pre deti z detských domovov, náhradných a sociálne znevýhodnených rodín sa uskutočnil vo štvrtok 11. 12. 2014 v Incheba Expo Aréne v Bratislave. Zúčastnilo sa ho viac ako 1 000 detí zo 66 detských domovov z celého Slovenska. Čo spravilo občianske združenie Inštitút ľudských práv pre deti z detských domovov? Čo si o koordinátorovi homosexuálnej LGBT kampane pomyslia deti v detských domovoch?

Navyše Peter Weisenbacher poškodil povesť občianskemu združeniu Inštitút ľudských práv vydaním knihy Dôveruj, ale preveruj. V knihe sa uvádza, že obsah zostavili Mgr. Alena Krempaská a Mgr. Peter Weisenbacher, PhD. V knihe sa píše:

„Rozmnožovať, rozširovať, a vystavovať toto dielo a odvodené diela je možné len pre nekomerčné účely a s uvedením autorov a vydavateľa.“

Ministerstvo vnútra vydanie tejto knihy podporilo sumou 5 300 eur.

Lenže, ak budete z tejto knihy citovať, tak koho uvediete pri citácii ako autora? Mnohé vety totiž zostavovatelia prevzali z iných zdrojov. V zozname bibliografických odkazov síce uvádzajú napríklad Matúša Ritomského alebo Irenu Bihariovú, ale ako má čitateľ vedieť, že ktoré texty v knihe patria ktorému autorovi.

Zostavovatelia knihy Alena Krempaská a Peter Weisenbacher spravili chybu v tom, že neuvádzajú, ktorý text (odkiaľ pokiaľ) patrí ktorému autorovi. Spomenúť autorov len všeobecne v zozname nestačí. Navyše Matúš Ritomský písal texty zadarmo, ako dobrovoľnícku činnosť, ale jeho texty sa stali súčasťou knihy, ktorá je financovaná z peňazí daňových poplatníkov. Dokonca zostavovatelia Krempaská a Weisenbacher ani nepožiadali Ritomského o súhlas, že preberajú jeho texty. V tomto prípade určite Inštitút ľudských práv porušil jedno ľudské právo, a to právo na autorstvo (neoprávnený zásah do autorských práv iných autorov). Matúš Ritomský sa zachoval ľudský, keď napriek tomu všetkému sa rozhodol, že nepodá žalobu na občianske združenie Inštitút ľudských práv, pretože si myslí, že aj keď zostavovatelia pochybili, išlo im o dobrú vec.

Ale povesť Inštitútu ľudských práv je už aj tak pošramotená.

Na záver parafrázujem Petra Weisenbachera:

„Fakt, Peter Weisenbacher, veľká hanba to je.“

Archív:

Peter WeisenbacherPeter Weisenbacher (Facebook)Úsmev ako darAliancia za rodinu
Dôveruj, ale preveruj

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
Inštitút ľudských práv sa chváli cudzím perím (14.02.2016)

Ján Parada, 31. 05. 2015 | Prečítané: 2889 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (12 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 38
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
 Re: Ženy neplačú
12-07-20 * 09:12
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore