www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @949
Počítadlo


Spam poison

PEStvá na tričkách pomáhajú ísť správnou cestou

Medzinárodný deň vodiacich psov – 29. apríla 2015

Pri príležitosti Medzinárodného dňa vodiacich psov spúšťa Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy projekt PEStvá na tričkách. Cieľom projektu je získať predajom tričiek s originálnymi kresbami od známych ilustrátorov finančnú podporu na výchovu a výcvik budúcich vodiacich psov. Autormi prvých kresieb sú slovenskí ilustrátori Martina Frajštáková, Boris Šima a Vanda Raýmanová.

Medzinárodný deň vodiacich psov pripadá každoročne na poslednú aprílovú stredu. Tento rok je jeho oslava spojená so spustením portálu PEStva.sk, na ktorom nájdete tričká s troma originálnymi obrázkami.

„Za kresby planétky s Lajkou, jazvečíka a jeho kamaráta i čiernych psov vďačíme ilustrátorom Borisovi Šimovi, Martinovi Frajštákovi a Vande Raýmanovej, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom podporiť činnosť VŠVAP a pomôcť tak ľuďom so zrakovým postihnutím,“ ozrejmuje Lucia Šípošová, koordinátorka projektu a dobrovoľníčka Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy, ktorá si PEStvá na tričkách zvolila ako mikroprojekt v rámci doplnkového štúdia na Sokratovom inštitúte.

Výťažok z projektu je určený na podporu financovania výcviku vodiacich psov. Vďaka týmto štvornohým pomocníkom sa ľudia so zrakovým postihnutím môžu stať samostatnejšími a nezávislými na vidiacich sprievodcoch. Celý proces chovu, výchovy a výcviku je veľmi časovo i finančne náročný. Navyše, nie každý z adeptov na vodiaceho psa výcvik ukončí. Štatisticky je úspešnosť zhruba 50 %, čo znamená, že na vycvičenie piatich vodiacich psov je potrebné financovanie desiatich psov v programe.

Cena vodiaceho psa zahŕňa náklady na starostlivosť o chovnú sučku, jej krytie, starostlivosť o šteniatka v pôrodnici, ďalej náklady na starostlivosť o šteniatko počas výchovy, o psa počas výcviku, na odovzdanie psa klientovi, na doživotný tyflokynologický servis a celý chod školy. Do celého procesu je zapojených množstvo dobrovoľníkov, no napriek tomu je nesmierne finančne náročný. Reálne náklady na jedného vodiaceho psa od počatia až po odovzdanie klientovi sú 19 300 €. Maximálna výška príspevku Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR na psa so špeciálnym výcvikom je 8 502,67 €. Pre človeka so zrakovým postihnutím je nereálne, aby si vzniknutý rozdiel doplatil sám, preto zvyšnú časť musí dofinancovať VŠVAP z vlastných zdrojov – prostredníctvom partnerov, verejných zbierok, asignácie 2 % a projektov, akými sú aj PEStvá na tričkách.

Kontakty:

ikonaTel.: +421-2-692 03 437
ikonaMobil: 0911 119 397
ikonaE-mail: kubisova@vodiacipes.sk (Katarína Kubišová)
ikonaWeb: www.vodiacipes.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VŠVAPVýcviková škola pre vodiace a asistenčné psy (VŠVAP)
– občianske združenie, IČO: 42357632
– pomáha ľuďom so zrakovým a telesným postihnutím prostredníctvom špeciálne vycvičených psov
– od roku 2002 je členom Medzinárodnej federácie pre výcvik vodiacich psov (IGDF) so sídlom vo Veľkej Británii a výcvik vodiacich psov realizuje podľa medzinárodných štandardov
– adresa: Sekulská 1, 841 04 Bratislava-Karlova Ves
Čerpané z: www.vodiacipes.sk

Súvisiace články:
Budúce vodiace psy skladajú skúšky dospelosti (23.06.2018)

VŠVAP, 29. 04. 2015 | Prečítané: 2137 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore