www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @551
Počítadlo


Spam poison

Pes sympaťák 2012 očaril ľudí blankytnými očami

Vyše 50 psov prihlásili ich majitelia do súťaže o titul Pes sympaťák 2012, ktorá sa uskutočnila v sobotu 23. júna

Psí deň, ktorý vytvoril priestor aj rôznym atrakciám súvisiacim s chovom tohto verného priateľa človeka, prilákal do areálu Horárne v Horskom parku do 300 ľudí. Prišli sem celé rodiny s deťmi, ale aj zvedavci, ktorých často sprevádzali nesúťažiace psíky.

Ako vždy bola najkúzelnejšia kategória Dieťa a pes. Vystúpenie Ružinovčanky Sabínky Košíkovej s jej border kóliou Story oslovilo obecenstvo natoľko, že jej odovzdalo najviac hlasov. V súťaži najmladších psíkov – Puppy si sympatie prítomných získal kríženec Thasso Miroslavy Smolkovej z Bernolákova. Najpočetnejšie zastúpenie prihlásených bolo v triede Junior, kde prvé miesto v nej získal kríženec Ruby. Do Bratislavy ho priviezlo občianske združenie Zatúlané psíky zo Šale. Víťazom Otvorenej triedy sa stal Tuly, kríženec Združenia ochrancov a priateľov zvierat z Orechovej Potône. Krížencom je aj Asta Staromešťanky Miroslavy Schmuckerovej, ktorá vyhrala v súťaži Veteránov.

Absolútnym víťazom tohoročnej súťaže a titul Pes sympaťák 2012 účastníci podujatia prisúdili sedem a polmesačnému krížencovi Thassovi s nádherne svetlomodrými očami.

„Je to kríženec huskyho a nevedno akého orieška. Je to najdúch, našli ho bezradného pobehovať medzi Košicami a Trebišovom. Mám ho dva mesiace, takže sa mi toho s ním nacvičiť ešte veľa nepodarilo. Myslím, že ľudí očarili najmä jeho krásne očká – typické pre huskyho,“ povedala Thassova majiteľka Miroslava Smolková z Bernolákova.

Úspech ju prekvapil a, samozrejme, nesmierne potešil.

Siedmy ročník súťaže pripravilo občianske združenie Pes sympaťák pod záštitou bratislavského primátora Milana Ftáčnika a v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto a spoločnosťou Arion. Skvele ho moderoval Matúš Krnčok. Ten v rozlúčkovom príhovore pripomenul, že akcia bola úspešná vďaka vynikajúcemu obecenstvu a kolektívu obetavých ľudí, ktorí ju pripravili.

Pes sympaťák 2012

Na fotografii je absolútny víťaz podujatia – Thasso.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Pes Sympaťák
– Projekt obhajuje jedinečnosť spojenia ľudí a prírody a ich vzájomného zosúladenia do celku tak, aby sa rešpektovali navzájom.
– Nie vždy je možnosť poskytnúť deťom alebo dospelým, hlavne z veľkých miest, priamy kontakt so zvieratkami. Dotknúť sa ich, pohladiť. Preto o ich potrebách a starostlivosti o ne vedia len veľmi málo. Dôsledkom je to, že považujú veľa vecí, s ktorými nie sú v priamom kontakte, za niečo samozrejmé, o čo sa netreba starať. Výsledkom sú porozhadzované odpadky, polámané konáre, podupaný trávnik, zdevastované lavičky, týrané zvieratá. To všetko je obraz človeka, ktorý nevie, nepozná a nemá vzťah k prírode a zvieratkám. Našim zámerom je ukázať im, že to, čo potrebujú oni, rovnako potrebujú aj zvieratá a príroda okolo nás.
Čerpané z: www.pessympatak.sk

PS, 24. 06. 2012 | Prečítané: 2468 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore