www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @452
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Pes sympaťák 2012 očaril ľudí blankytnými očami

Vyše 50 psov prihlásili ich majitelia do súťaže o titul Pes sympaťák 2012, ktorá sa uskutočnila v sobotu 23. júna

Psí deň, ktorý vytvoril priestor aj rôznym atrakciám súvisiacim s chovom tohto verného priateľa človeka, prilákal do areálu Horárne v Horskom parku do 300 ľudí. Prišli sem celé rodiny s deťmi, ale aj zvedavci, ktorých často sprevádzali nesúťažiace psíky.

Ako vždy bola najkúzelnejšia kategória Dieťa a pes. Vystúpenie Ružinovčanky Sabínky Košíkovej s jej border kóliou Story oslovilo obecenstvo natoľko, že jej odovzdalo najviac hlasov. V súťaži najmladších psíkov – Puppy si sympatie prítomných získal kríženec Thasso Miroslavy Smolkovej z Bernolákova. Najpočetnejšie zastúpenie prihlásených bolo v triede Junior, kde prvé miesto v nej získal kríženec Ruby. Do Bratislavy ho priviezlo občianske združenie Zatúlané psíky zo Šale. Víťazom Otvorenej triedy sa stal Tuly, kríženec Združenia ochrancov a priateľov zvierat z Orechovej Potône. Krížencom je aj Asta Staromešťanky Miroslavy Schmuckerovej, ktorá vyhrala v súťaži Veteránov.

Absolútnym víťazom tohoročnej súťaže a titul Pes sympaťák 2012 účastníci podujatia prisúdili sedem a polmesačnému krížencovi Thassovi s nádherne svetlomodrými očami.

„Je to kríženec huskyho a nevedno akého orieška. Je to najdúch, našli ho bezradného pobehovať medzi Košicami a Trebišovom. Mám ho dva mesiace, takže sa mi toho s ním nacvičiť ešte veľa nepodarilo. Myslím, že ľudí očarili najmä jeho krásne očká – typické pre huskyho,“ povedala Thassova majiteľka Miroslava Smolková z Bernolákova.

Úspech ju prekvapil a, samozrejme, nesmierne potešil.

Siedmy ročník súťaže pripravilo občianske združenie Pes sympaťák pod záštitou bratislavského primátora Milana Ftáčnika a v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto a spoločnosťou Arion. Skvele ho moderoval Matúš Krnčok. Ten v rozlúčkovom príhovore pripomenul, že akcia bola úspešná vďaka vynikajúcemu obecenstvu a kolektívu obetavých ľudí, ktorí ju pripravili.

Pes sympaťák 2012

Na fotografii je absolútny víťaz podujatia – Thasso.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Pes Sympaťák
– Projekt obhajuje jedinečnosť spojenia ľudí a prírody a ich vzájomného zosúladenia do celku tak, aby sa rešpektovali navzájom.
– Nie vždy je možnosť poskytnúť deťom alebo dospelým, hlavne z veľkých miest, priamy kontakt so zvieratkami. Dotknúť sa ich, pohladiť. Preto o ich potrebách a starostlivosti o ne vedia len veľmi málo. Dôsledkom je to, že považujú veľa vecí, s ktorými nie sú v priamom kontakte, za niečo samozrejmé, o čo sa netreba starať. Výsledkom sú porozhadzované odpadky, polámané konáre, podupaný trávnik, zdevastované lavičky, týrané zvieratá. To všetko je obraz človeka, ktorý nevie, nepozná a nemá vzťah k prírode a zvieratkám. Našim zámerom je ukázať im, že to, čo potrebujú oni, rovnako potrebujú aj zvieratá a príroda okolo nás.
Čerpané z: www.pessympatak.sk

PS, 24. 06. 2012 | Prečítané: 2138 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (86 hl.)
 
Ešte neviem (47 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 182
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore