www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @946
Počítadlo


Spam poison

Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom

Grantový program Dôvera opäť podporí ďalšie projekty

Pasterizátor

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 145 × 644 bodov.

Grantový program DôveraPasterizátor podporený z Grantového programu Dôvera v Ľubovnianskej nemocnici pomôže mesačne viac ako 60 malým pacientom v Starej Ľubovni v Prešovskom kraji. Prístroj na pasterizáciu mlieka, resp. mliečnej výživy dojčiat, batoliat a novorodencov pomôže pacientom odkázaným na tento typ výživy hospitalizovaným na Detskom oddelení s novorodeneckým úsekom Ľubovnianskej nemocnice, n.o. Ako uviedla primárka detského oddelenia MUDr. Jana Maďarová:

„Prístroj prispeje k zvýšeniu bezpečnosti pri starostlivosti o tých najmenších pacientov odkázaných na dojčenskú stravu, taktiež prispeje k zvýšeniu efektivity prípravy stravy, keďže dokážeme pripraviť súčasne väčší počet dávok (64 ks 250 ml kojeneckých fliaš).“

Denne je potrebné pripraviť v priemere 80 dávok mliečnej výživy (1 dieťa sa kŕmi 7 – 8-krát denne). Na prístroj v sume 4 800 €, prispela grantom 1 000 € aj Nadácia pre deti Slovenska a Zdravotná poisťovňa Dôvera v rámci Grantového programu Dôvera.

„Je dôležité, aby sme menili prostredie, prístup i aktivity dospelých smerujúce k zlepšovaniu zdravia detí, aby sme tiež motivovali mladých ľudí k skvalitňovaniu prostredia ambulancií, či nemocníc, ale aj k uľahčovaniu ťažkých chvíľ, ktoré sa neraz s chorobou spájajú,“ zdôraznila Dana Rušinová, správkyňa a výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska.

Šanca pre ďalších uchádzačov

Do 14. marca 2017 sa v Grantovom programe Dôvera opäť možno uchádzať o podporu aktivít spolupráce s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, zavádzanie doplnkových aktivít k liečbam, podporu vzdelávania a výmeny skúseností zdravotnej starostlivosti, zútulňovanie prostredia, či podporu prevencie, aktívneho športovania a zdravého životného štýlu. V ostatnom – jesennom kole Grantového programu Dôvera sa prerozdelilo 14 000 € pre 16 organizácií.

„Nám v zdravotnej poisťovni Dôvera záleží na tom, aby starostlivosť o pacientov aj mimo zdravotníckych zariadení napredovala. Veľmi radi preto podporíme zmysluplné projekty zvyšujúce kvalitu liečby, prevencie či zdravého spôsobu života,“ dodáva Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Grantový program Dôvera je súčasťou Nadačného fondu Dôvera pri Nadácii pre deti Slovenska.

Pod čiarou

DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s., je najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku, ktorá sa stará o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov. Okrem zabezpečovania zdravotnej starostlivosti pomáha a podporuje komunitu, v ktorej pôsobí a ľudí, ktorí potrebujú pomoc, radu, finančné zdroje či jej skúsenosti. Rozvíja verejno-prospešné projekty, nadväzuje spoluprácu s rôznymi organizáciami a stojí po boku ľudí, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje prostredníctvom podpory užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 24. 02. 2017 | Prečítané: 543 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (2 hl.)
 
pozitívne (4 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (1 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 14
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Homosexuáli a PRIDE festival
16-07-18 * 19:31
 Budem
15-07-18 * 23:47
 Dobrý nápad
15-07-18 * 23:32
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore