www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @666
Počítadlo


Spam poison

Pastafariánizmus je náboženstvo 21. storočia

Pastafariáni uvažujú nad založením oficiálnej cirkvi Lietajúceho špagetového monštra

Na Slovensku vznikla dynamická náboženská komunita. Predstavení tvrdia, že komunita je otvorená každému s mozgom väčším ako lieskový oriešok. Uprednostňujú umiernených radikálov.

Na stránke Špagety ducha informujú nielen svojich veriacich, ale aj verejnosť, o svojich aktivitách. Prípadne sledujte novinky na facebooku.

Snažia sa zjednotiť všetkých pastafariánov. Možno sa im raz podarí zaregistrovať Slovenskú cirkev Lietajúceho špagetového monštra. Podmienky na registráciu sú dnes tvrdé. Najmä musia získať 20 000 plnoletých členov. Pozri: Podmienky registrácie nových cirkví a náboženských spoločností.

Kto sú pastafariáni?

Pastafariáni sú vyznávači Lietajúceho špagetového monštra, ktoré stvorilo náš svet, nás a zoslalo nám také užitočné veci ako cestovinové pokrmy a pivo. Pastafariánizmus je moderný náboženský smer. Moderný je hlavne preto, že sa nesnaží nikoho ukrižovať, ukameňovať, upáliť, prípadne unudiť k smrti. Namiesto toho propaguje voľnomyšlienkarstvo, slobodu prejavu a vzdelávanie v náboženských otázkach. A pivo.

Na stránke o sebe tvrdia:

Väčšina obyvateľstva Slovenska sa hlási k zavedeným cirkvám, ktoré dookola opakujú dogmatické názory spred stoviek rokov. Tieto vierovyznania uctievajú idoly, sú často homofóbne, xenofóbne a bez výnimky zúfalo nudné. A keďže to nie je ľahká robota, potrebujú na to finančnú podporu daňových poplatníkov – občanov Slovenska.

Naproti tomu, pastafariánizmus je náboženstvo 21. storočia. Je mierumilovné a otvorené všetkým. Jeho evanjeliá hovoria o tých najlepších veciach v živote – špagetách a pive. Ako presvedčení pastafariáni hlboko ľutujeme to, že ľudia pastafariánizmus ignorujú a naďalej vyznávajú falošných bohov. Cítime potrebu, otvoriť im oči. Preto budeme informovať o náboženskom dianí doma aj vo svete. Budeme komentovať a poukazovať na skostnatelosť cirkví a chýbajúcu logiku ich vierovyznaní. Toto budeme robiť až kým nám obrazovky nevypália oči a naše hlavy neklesnú po spotrebovaní posledných zásob kávy. Okrem piatku. V piatok pôjdeme na pivo.

Sme si istí, že mnohí z našich spoluobčanov sú skrytí pastafariáni. Je to ktokoľvek, kto sa zaujíma o svet naokolo alebo komu vadí prizerať sa pokrytectvu zavedeného cirkevného establišmentu. Si to možno napríklad ty, drahý čitateľ. Veríme, že sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi už onedlho stretneme pod záštitou oficiálnej cirkvi Lietajúceho špagetového monštra. Peniaze, ktoré nebodaj dostaneme zo štátneho rozpočtu prerozdelíme naspäť medzi našich spoluvercov tak, aby za ne mohli spáchať nejaký dobrý skutok sami.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, Špagety ducha

redakcia, 09. 12. 2014 | Prečítané: 1585 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom