www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Paríž – moja láska, môj život a druhý domov

Verejná knižnica Jána Bocatia

Paríž – moja láska, môj život a druhý domovParíž je mesto, ktoré je svojou atmosférou, ľuďmi a architektúrou akoby predurčené k mnohým prívlastkom. Býva označované za mesto svetiel, mesto lásky alebo mesto módy. Ako Paríž vidí Mária Dopjerová Danthine, autorka kníh Paríž – moja láska, môj život a Paríž, môj druhý domov sa budete môcť dozvedieť počas jej návštevy vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach. Literárna beseda, spojená s predajom kníh a autogramiádou tejto Slovenky, žijúcej vo Francúzsku je naplánovaná na stredu 30. októbra 2013 o 17.00 v centrálnej požičovni (Hviezdoslavova 5).

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Mária Dopjerová – Danthine (1974) je rodáčkou z Piešťan a vo Francúzsku žije od roku 1999. Absolvovala štúdium angličtiny a ruštiny na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ukončila nadstavbové štúdium na Sorbone v Paríži. Začínala v malej lekárskej firme zabezpečujúcej prevoz ranených a chorých Francúzov z celého sveta domov. Už niekoľko rokov pracuje ako medzinárodná koordinátorka poisťovníckej maklérskej spoločnosti. Má tri deti.

V roku 2010 jej vyšla kniha esejí Paríž – moja láska, môj život, ku ktorej tento rok pribudla kniha Paríž, môj druhý domov. Je tiež autorkou kníh Anglické idiómy pod lupou (2002) a Francúzske idiómy pod lupou (2006). Článkami prispieva do časopisov Slovenka a Cestovateľ.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 21. 10. 2013 | Prečítané: 2072 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Oxymoron
18-01-20 * 23:22
 Komunisti a fašisti spoločne
18-01-20 * 23:20
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @384