www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @394
Počítadlo


Spam poison

Otvorený list Aliancie žien Slovenska

Podporte kampaň za ratifikáciu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a boja proti nemu (tzv. Istanbulský dohovor)

Vážený pán predseda vlády,
vážená pani podpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti,

obraciame sa na Vás ako organizácie a ľudia, ktorým záleží na ochrane žien pred násilím a presadzovaní rodovej rovnosti.

Netajíme sa tým, že nás sklamalo rozhodnutie odložiť ratifikáciu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a boja proti nemu (tzv. Istanbulský dohovor), o ktorom rozhodla vláda na svojom zasadnutí 18. augusta. Aj keď chápeme snahu zabrániť ďalšej polarizácii vo vládnej koalícii a spoločnosti, myslíme si, že ochrana ľudských práv žien, ich života a zdravia, je vyšší princíp, ku ktorému sme sa ako krajina už nie raz prihlásili. Preto vnímame „obetovanie“ Istanbulského dohovoru ako nešťastný krok, najmä ak dôvody na odsunutie ratifikácie sú založené na účelovom skreslenom až demagogickom výklade niektorých pojmov súvisiacich s rodovou rovnosťou.

Vnímame snahu vlády o zakotvenie našej krajiny v jadre EÚ, čo vítame a plne podporujeme. Dovoľujeme si však pripomenúť, že EÚ je založená na určitých nespochybniteľných princípoch, medzi ktoré nesporne patrí aj rovnosť mužov a žien a ľudské práva ako také. Je preto zarážajúce, že práve v čase, kedy EÚ pristúpila k Istanbulskému dohovoru, my robíme opačné rozhodnutia.

Na základe uvedených skutočností si Vás, pani ministerka spravodlivosti, dovoľujeme požiadať, aby ste aktívne pristúpili k moderovaniu skutočne odbornej diskusie ohľadom Istanbulského dohovoru a podnikli všetky potrebné kroky na to, aby sme sa posunuli od demagogickej roviny na úroveň odbornú, s cieľom vyjasniť si princípy a pojmy, ktoré sú vo všetkých civilizovaných krajinách dávno zavedené a používané.

Máme za to, že tisícky žien a ich detí, ktoré doma denne zažívajú násilie, si takúto diskusiu zaslúžia.

ZASTAŇME SA ICH

Aliancia žien Slovenska

Podporte túto kampaň!

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici, a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 25. 09. 2017 | Prečítané: 378 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore