www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @966
Počítadlo


Spam poison

Osobnosti „nakladali“ SaS, Richard Sulík si napísal niekoľko A4 poznámok

V odpovediach zaznelo: sú uveriteľní, autentickí, kompetentní, vyjadrujú sa odborne a pritom úprimne a nedá sa im uprieť snaha

Sloboda a Solidarita

Vyše 100 účastníkov sa zišlo na neštandardnej programovej konferencii strany Sloboda a Solidarita na Zochovej chate s príznačným názvom Osobnosti o SaS. Mienkotvorcovia Oliver Brunovský, Martin Hanus, Václav Hřích, Michal Kovačič, Michal Ruttkay a Martin Slosiarik hodnotili pôsobenie liberálov „zvonku“.

„Konferenciu sme zorganizovali preto, lebo sme chceli prekročiť vlastný tieň a vypočuť si, v čom pokrivkávame a čo môžeme robiť lepšie. Kritické názory a argumenty sú totiž to, čo by malo politické strany posúvať vpred. Vypočuli sme si, ako náš svet liberálov vidia a komentujú ľudia, na ktorých názore nám v strane záleží,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

V prvej časti šéf reklamnej agentúry Michal Ruttkay varoval stranu, že „bulvarizácia tém s okamžitým výtlakom nebuduje značku.“ Novinár Martin Hanus polovážne pochválil predsedu strany, že ho novinári majú radi, lebo pri ňom nie je rozdiel, či hovorí so žurnalistami on record alebo off record. Moderátor a redaktor Michal Kovačič má pocit, že niektoré témy prezentované stranou nemajú obsah, ale skonštatoval, že SaS má „ťah na efektívnosť“. Všetci traja hostia prvého bloku sa zhodli na tom, že vychádzajúcou hviezdou spomedzi poslancov strany je tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.

V druhej časti, už aj za účasti moderátora Štefana Hríba, šéfovia prieskumných agentúr Václav Hřích, Martin Slosiarik a šéfredaktor Trendu Oliver Brunovský zhodne priznali, že SaS je strana, ktorú by zvažovali voliť v parlamentných voľbách. Oliver Brunovský pripomenul, že podľa pretrvávajúceho mediálneho obrazu je SaSka zodpovedná za pád Radičovej vlády, zároveň apeloval na profesionálnejšiu komunikačnú líniu strany. Podľa Martina Slosiarika SaS v súčasnosti stále nemá alternatívu. „Strana ťaží z toho, že v roku 2016 ako jediná dokázala zjednotiť svojich voličov vďaka ekonomickému programu.“ Slosiarik vidí potenciál „Sulíkovcov“ na 25 % a možno až 30 %. Václav Hřích tvrdí, že „preferencie strany vedia oslabiť lapsusy lídra.“ Sulík je podľa neho známa značka, ktorú treba „kobrandovať“ s inými ľuďmi, a tým dvíhať povedomie aj o iných osobnostiach liberálov. Pre ľudí, ktorí SaS nevolia, je totiž podľa Hřícha strana zosobnená do osoby jej predsedu. Povedal tiež, že strana má témy komunikovať tak, aby ich už médiá nemuseli vysvetľovať.

Štefan Hríb sa na záver hostí opýtal, čo SaS robí dobre. V odpovediach zaznelo: sú uveriteľní, autentickí, kompetentní, vyjadrujú sa odborne a pritom úprimne a nedá sa im uprieť snaha.

Moderátor Štefan Hríb označil netradičnú programovú konferenciu ako „dobrý spôsob, ako robiť politiku.“ Na Slovensku nepozná inú stranu, ktorá by robila konferencie inak ako formálne.

Richard Sulík poďakoval všetkým hosťom za účasť.

„Konferencia určite splnila svoj účel. Osobne som si urobil niekoľko A4 poznámok, ktoré nás verím posunú vpred v ďalšej činnosti. Sme pripravení z niektorých vecí sa poučiť. Či sme sa posunuli, môžeme zhodnotiť už o rok, lebo som pripravený takúto konferenciu zopakovať.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 01. 10. 2017 | Prečítané: 232 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (2 hl.)
 
pozitívne (4 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (1 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 14
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Homosexuáli a PRIDE festival
16-07-18 * 19:31
 Budem
15-07-18 * 23:47
 Dobrý nápad
15-07-18 * 23:32
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore