www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @534
Počítadlo


Spam poison

Oslavy Svetového dňa utečencov 2012

20. jún – Svetový deň utečencov

Svetový deň utečencovValné zhromaždenie OSN v roku 2000 vyhlásilo 20. jún za Svetový deň utečencov (World Refugee Day). Tento dátum bol vybraný podľa Afrického dňa utečencov. Odvtedy si tento pamätný deň každoročne pripomínajú vo viac ako sto krajinách na celom svete.

Hlavným odkazom Svetového dňa utečencov je poukázať na životné podmienky a problémy utečencov, vzbudiť povedomie spoločnosti o ich problémoch.

Pri príležitosti Svetového dňa utečencov organizujú mimovládne organizácie Slovenská humanitná rada, Spoločnosť ľudí dobrej vôle a ETP-Slovakia v spolupráci s pracovníkmi migračného úradu MV SR zaujímavé kultúrno-športové podujatia:

• Svetový deň utečencov – Opatovská Nová Ves: 22. 6. 2012 (10.00 – 15.00 h): kultúrno-športový program pre žiadateľov o udelenie azylu pripravila Spoločnosť ľudí dobrej vôle v pobytovom tábore.

• Svetový deň utečencov – Humenné: 20. 6. 2012, pre žiadateľov o udelenie azylu pripravila Spoločnosť ľudí dobrej vôle program v záchytnom tábore (10.00 – 15.00 h).

• Pre osoby pod ochranou UNHCR (presídľovací tranzit – matky s deťmi z Afganistanu) pripravila mimovládna organizácia ETP-Slovakia 20. 6. 2012 (14.00 – 17.00 h) bohatý kultúrno-športový program v Košiciach v areáli Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ – Medické internáty č. 6.

• Svetový deň utečencov – Rohovce: 20. 6. 2012 (17.00 – 19.30 h): pre žiadateľov o udelenie azylu z tohto pobytového tábora pripravila na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave bohatý kultúrny program Slovenská humanitná rada v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a holandskou fotografkou Illah van Oijenovou.

Obyvatelia zariadení migračného úradu sa budú prezentovať rôznymi tvorivými dielňami a ručnými prácami. Ženy uvaria jedlá typické pre ich národné kuchyne. Nebudú chýbať hudobné vystúpenia, na ktorých zaspievajú svoje ľudové piesne, a tiež športové aktivity.

Kultúrno-športové podujatia sú financované mimovládnymi organizáciami z prostriedkov Európskeho fondu pre utečencov z programu Solidarita pri riadení migračných tokov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo vnútra SR
Komunikačný odbor Kancelárie ministra vnútra
Pribinova 2
812 72 Bratislava
Čerpané z: Tlačové správy www.minv.sk

MINV, 19. 06. 2012 | Prečítané: 1672 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom