www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @218
Počítadlo


Spam poison

Oskar Dobrovodský – najohrozenejší občan Slovenskej republiky

Humanisti, čo navrhujete?

Ako sa dá pomôcť občanom, ktorí sa dostanú do takej situácie, aká sa stala Oskarovi Dobrovodskému?

Oskar Dobrovodský – poslanec BSKPrečítal som si rozhovor „Prežívam svoje peklo“ s najohrozenejším občanom Slovenskej republiky Oskarom Dobrovodským, ktorý v auguste 2014 v mesačníku Extra plus uverejnili Ľudovít Števko a Lenka Eremiášová.

Je neuveriteľné, koľko príkoria Oskarovi Dobrovodskému vedia spraviť jeho susedia. Takých susedov by si naozaj nikto slušný neprial. Neuveriteľné množstvo odpadkov, potkany pobehujúce medzi ľudskými výkalmi v obytnej zóne, riziko rozšírenia nákazlivých chorôb, kriminalita ako súčasť každodenného života.

Oskar Dobrovodský to skúša aj v politike. Plne ho chápem, niečo musí spraviť, aby problém s Rómami v susedstve nejako odstránil, keď samospráva a štát zlyhávajú na celej čiare.

Vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2012 kandidoval za stranu Národ a Spravodlivosť – naša strana (NaS – ns). Ale rozhodol sa správne? Strane NaS – ns sa podarilo od voličov získať na celom Slovensku len 16 234 hlasov, čo je 0,63 % podiel.

V roku 2013 vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov kandidoval Oskar Dobrovodský za stranu Národ a Spravodlivosť – naša strana na funkciu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Získal len 6 434 hlasov, a predsedom sa stal Pavol Frešo za koalíciu: Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Občianska konzervatívna strana a Strana zelených.

Avšak Oskar Dobrovodský kandidoval aj za poslanca do VÚC, a v Bratislavskom kraji vo volebnom obvode č. 9 získal Oskar Dobrovodský 1 927 hlasov od voličov, takže zložil sľub poslanca.

A čo ostatní občania? Nepoznáte Oskara Dobrovodského?

Kedysi koncom 70-tych rokov 20. storočia, ešte počas socialistickej výstavby, bolo v Košiciach vybudované sídlisko Luník IX. Keď začalo na sídlisku prevládať rómske obyvateľstvo, tak postupne sa sídlisko znečisťovalo, ničilo, až to došlo tak ďaleko, že dnes sú niektoré bytové domy zdemolované, majú narušenú statiku, a musia byť zbúrané. Len suma za zbúranie bytovky na Hrebendovej ulici bola na základe verejného obstarávania vyčíslená na 109 000 eur. Pritom sa opäť na sídlisku Luník IX pripravuje výstavba nového bytového domu z prostriedkov Európskej únie. Takže opäť o nejakých 30 rokov môžeme počítať s ich zbúraním, a následne s výstavbou nových bytoviek. Dokedy je takýto stav udržateľný? Prijateľný?

Stav so spomínanými Rómami je veľmi vážny. Peter Pollák, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, rieši rómsku reformu, ale práca s týmito Rómami je príliš náročná. Rómovia nemajú osvojené hygienické návyky. Často sú agresívni. Z ich príbytkov sa šíri nepríjemný smrad. Majú nízke vzdelanie, čo spôsobuje, že sú aj nezamestnateľní.

Rómska reforma má 6 kľúčových oblastí: Vzdelávanie, zamestnanosť, sociálny systém, zdravie, komunitný rozvoj a bývanie. Aby bola reforma úspešná, musia sa do nej zapojiť samotní Rómovia.

Ako vzbudiť u týchto Rómov záujem o zmenu?

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 14. 08. 2014 | Prečítané: 2871 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (10 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore