www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @773
Počítadlo


Spam poison

Osemdesiatka projektových manažérov vzdelávania v plnom nasadení

Vo Výskumnej agentúre pre oblasť vzdelávania pracuje v plnom nasadení osemdesiat projektových manažérov

Ich úlohou je doviesť implementáciu projektov a čerpanie eurofondov programového obdobia 2007 – 2013 do úspešného záveru. Z viac ako 1 000 dopytovo-orientovaných projektov treba ukončiť ešte približne 370 z nich.

Výskumná agentúraCez Výskumnú agentúru (do 1. 7. 2015 ako ASFEU) získalo z Európskeho sociálneho fondu finančné príspevky približne 700 prijímateľov z oblasti vzdelávania. Pomoc v rámci operačného programu Vzdelávanie (OPV) mohli využiť predovšetkým základné, stredné a vysoké školy. Agentúra vyhlásila počas celého programového obdobia až 33 výziev v celkovej alokácii viac ako 378 miliónov eur. Zamerané boli najmä na reformu vzdelávania, podporu ďalšieho vzdelávania, inovatívnych foriem vzdelávania, rozvoj ľudských zdrojov vo výskume a vývoji, zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít či osôb s osobitými vzdelávacími potrebami. Prvé výzvy vyhlásila agentúra v roku 2008, poslednú výzvu v auguste 2013.

„V záverečnom polroku čaká na projektových manažérov približne 120 kontrol na mieste u prijímateľov na území celého Slovenska, ich vyhodnotenie, zúradovanie záverečných monitorovacích správ a najmä záverečných žiadostí o platbu. Je to veľmi náročný proces a až na konci tejto etapy budeme môcť finálne bilancovať,“ hovorí riaditeľka sekcie implementácie OPV Mgr. Katarína Pavlovičová.

OPV pomohol významne zmodernizovať učebne, inovovať a zatraktívniť vzdelávacie programy viac ako 350 základným, viac ako 300 stredným a vyše 30 vysokým školám. Školy by bez významnej a jedinečnej podpory eurofondov nikdy nedosiahli vysokú úroveň porovnateľnú so zahraničím a tak zaujímavé finančné čiastky by z iných zdrojov nezískali. Je mimoriadne dôležité, že práve vďaka eurofondom sa darí uľahčovať vzdelávanie žiakom, študentom i pedagógom po celom Slovensku modernou technikou, vybavením, novými netradičnými, hravými pomôckami a kreatívnymi prvkami.

Operačný program Vzdelávanie je v novom programovom období rokov 2014 – 2020 pod názvom operačný program Ľudské zdroje a funguje v agende Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Úlohu sprostredkova­teľského orgánu plní Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Pod čiarou

Výskumná agentúra je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorá je napojená na štátny rozpočet prostredníctvom kapitoly Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jej hlavnou úlohou je zabezpečiť proces implementácie pomoci zo štrukturálnych fondov EÚ v programovom období 2007 – 2013. Agentúra plní funkciu Sprostredko­vateľského orgánu pre operačné programy Vzdelávanie a Výskum a vývoj. Pod názvom Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ bola zriadená Ministerstvom školstva SR ku dňu 1. 1. 2007.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 28. 08. 2015 | Prečítané: 732 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (169 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1249
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore