www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @267
Počítadlo


Spam poison

Originalita na internete

(O internautoch)

Naša globálna dedina zvaná internet nás často postaví pred problémy, ktoré sú vo svete bez internetu len zriedkavé, prípadne vôbec neexistujú. Jedným z nich je problém identity. Na internete je nás totiž veľa. Existovať na internete znamená existovať v dave. Buď sa zmierite s tým, že ste len jeden/jedna z miliónov, alebo sa snažíte vyniknúť.

Práve túžba vyniknúť, odlíšiť sa a byť iný/iná je za neustálou a všadeprítomnou internetovou honbou za originalitou. Internauti sa pretekajú v tom, kto si vymyslí originálnejšiu prezývku a kto k nej prifarbí originálnejšiu ikonku. A keď sa aj tie zunujú, prezentujú sa v diskusiách čudesnými názormi, ktoré snáď ani neboli myslené vážne a ich jediným zmyslom je dodať autorovi punc originality.

Podobne ako peniaze, aj originalita sa z prostriedku stala cieľom. Kde ju vziať a nekradnúť? Nuž o niečom by som vedel. Ponúkam jednoduchý recept ako byť originálny aspoň v našom slovenskom internetovom rybníku: Byť sám sebou.

To teda neznie veľmi originálne. Je to vlastne dosť otrepaná fráza. Ale predsa to skúste – máte svoje meno, tak ho používajte. Nepodpisujte sa prezývkami a zabudnite na anonymitu. Ak sa hanbíte podpísať sa pod niečo vlastným menom, tak to radšej nepíšte vôbec. Zvyknite si vyjadrovať len to, za čím si budete stáť, to čo viete zdôvodniť a vyargumentovať. Zvyknite si prečítať po sebe všetko skôr, ako to pošlete do sveta. A nech vás nemrzí, že toho vyprodukujete menej. Menej je v tomto prípade viac, rozhoduje kvalita.

Ručím za to, že už len týmto jednoduchým spôsobom sa odlíšite od 99-tich percent slovenských internautov. Odlíšite sa spôsobom, na ktorý budete môcť byť hrdý/hrdá. Len sa prestaňte báť, držím vám palce.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Peter Kupčík
– autor žije, pije, jedáva, spáva a rozdumuje v Košiciach
Čerpané z:
Kupčík weblog prevádzkovaný na občianskom denníku CHANGENET.SK

Súvisiace články:
V čo verí ten, kto neverí? (25.12.2017)
Identita neveriaceho (10.02.2015)

Peter Kupčík, 01. 01. 2011 | Prečítané: 1232 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore