www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @726
Počítadlo


Spam poison

Opozícia podáva podnet na ústavný súd ohľadne vyvlastňovacieho zákona

Vždy je to tak, že keď už raz bagre na vašom pozemku stavajú diaľnicu, už to nikdy nikto nedá do pôvodného stavu a môžete sa súdiť, koľko chcete…

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) zozbierali dostatok podpisov a obracajú sa na ústavný súd ohľadne možnej protiústavnosti zákona č. 669/2007 o jednorazových opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. Na tlačovej konferencii o tom informovali predstavitelia SaS a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) Miroslav Ivan a Ján Marosz.

„Koalícia bez argumentov prijala zákona v skrátenom legislatívnom konaní za 5 dní. Následne super rýchlo prelomila prezidentove veto,“ poznamenal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan a doplnil: „Vlastník majetku, pozemku či stavby tak stráca kontrolu nad svojím majetkom, čo je v rozpore s článkom 20, odsekom 1 ústavy a dodatkového protokolu k Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.“

Podľa M. Ivana a J. Marosza je neprijateľné, že náhrady za predbežnú držbu sa vyplácajú až po rozhodnutí o vyvlastnení, aj to len za čas držby.

Opoziční poslanci žiadajú Ústavný súd SR, aby vydal predbežné opatrenie, ktorým by sa pozastavila účinnosť zákona.

„Zákon už platí, keďže má účinnosť od 2. júna. Dnes sa vám teda môže stať, že vám bagre začnú behať po vašom pozemku,“ uviedol M. Ivan.

Poslanci upozornili na rok 2007, keď ústavný súd rozhodol, že štát nemôže stavať diaľnice a rýchlostné cesty na pozemkoch, ktoré riadne nevyvlastnil.

„My nie sme proti výstavbe diaľnic, ale je našou povinnosťou zastať sa ústavných práv občanov. Andrej Danko avizuje, že chce robiť národnú cyklotrasu – aby sa nestalo, vážení občania, že táto pôjde po pozemkoch vo vašom súkromnom vlastníctve. A tento valec vládnej koalície si bude robiť zálusk a chute aj na ďalšie projekty, ktoré sa môžu ocitnúť na vašich pozemkoch. V právnom štáte je neprípustné, aby zákonodarca zneužíval moc a takto vydieral občanov,“ upozornil poslanec za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) Ján Marosz a pokračoval: „Vždy je to tak, že keď už raz bagre na vašom pozemku stavajú diaľnicu, už to nikdy nikto nedá do pôvodného stavu a môžete sa súdiť, koľko chcete…“

Poslanec Marosz poukázal na to, že vláda Roberta Fica zo súčasných 25 projektov diaľnic a rýchlostných ciest má v omeškaní 24 – sľúbili 300 km a mešká 296 km.

Od roku 2013 za toto zodpovedá štátny tajomník Viktor Stromček. Preto žiadame ministra Érseka, aby vyvodil zodpovednosť a Stromčeka odvolal.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 16. 06. 2017 | Prečítané: 402 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1254
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore