www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @764
Počítadlo


Spam poison

Opozícia: Päť strán podporilo kandidatúru Igora Kašpera

Vyhlásenie k oznámeniu kandidatúry na primátora mesta Banská Bystrica

Igor Kašper

Poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici a rovnako poslanec župného zastupiteľstva Igor Kašper, ktorý sa komunálnej politike venuje už osem rokov, bude kandidovať v komunálnych voľbách za primátora Banskej Bystrice. Podporujú ho štyri hnutia demokratickej opozície OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita. Koalícia menovaných hnutí a strany SaS postaví aj spoločných kandidátov na poslancov MZ v Banskej Bystrici.

„Mám chuť a energiu posunúť mesto o dva kroky dopredu. Do dňa volieb sa chcem stretnúť s desaťtisíc ľuďmi. Budeme sa rozprávať o riešeniach na ich problémy,“ uviedol Igor Kašper na stredajšej tlačovej besede v Banskej Bystrici.

Rovnosť šancí pre všetkých. Takto si predstavuje Banskú Bystricu kandidát Kašper.

„Bude úplne jedno, či bude dieťa chodiť na cirkevnú, mestskú alebo súkromnú školu.“

Chce pomôcť mladým rodinám výstavou nájomných bytov, chce, aby parkovné vyberalo mesto a nie súkromná spoločnosť, chce, aby v meste neboli herne a mieni aj obmedziť počet billboardov v metropole stredného Slovenska a bojovať proti vizuálnemu smogu.

Kampaň odhadol na 30 – 40 tisíc eur, z väčšej časti si ju bude financovať sám, podporia ho aj spriaznené politické strany.

Galko: Kašper je rozhodným a zásadovým človekom

Igor Kašper je podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka kandidátom na primátora, ktorý svojimi predstavami o rozvoji mesta a spôsobom, akým pracuje, oslovil široké spektrum politických strán.

„Je realista a nesľubuje naprázdno. Pozná slabé stránky mesta a má aj riešenia, ako ich napraviť. Je rozhodný a zásadový, čo sa ukázalo pri vytváraní klubov v samosprávnom kraji, kde je poslancom; chcel si zachovať nezávislosť a urobil to. Vie spájať, o čom svedčí aj dnešok, keď za ním stoja silné opozičné politické strany,“ poznamenal Ľubomír Galko.


Kandidatúra Igora Kašpera

Po kliknutí na fotografie sa v novom okne zobrazia v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 280 × 960 bodov.

Pod čiarou

Igor Kašper

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 723 × 700 bodov.

Igor Kašper pôsobí v komunálnej politike už 8 rokov. Motiváciou pre vstup do politiky bola najmä snaha mať možnosť rozhodovať o záležitostiach, ktoré sa dotýkali priamo aj jeho života.

„Pred 8 rokmi totiž o mne a mojich susedoch rozhodovali banskobystrickí politici, ktorí mali v rukách náš osud. Iba oni mohli rozhodnúť, či na našich pozemkoch môžeme stavať domy a kedy môžeme stavať. Mali nás v hrsti. Poviem vám, nie je to dobrý pocit, keď o vás rozhoduje niekto, komu je to jedno a vy na ňom vidíte, že ani nemá snahu pochopiť váš problém. Zároveň na ňom vidíte, že vie, že má nad vami moc,“ vysvetľuje.

Vízia moderného mesta, ktoré ľuďom pomáha

Banská Bystrica, mesto, kde budú mať občania otvorené dvere u primátora. Kde parkovanie je v rukách mesta a nie súkromnej firmy. Kde hazard a herne nemajú čo robiť. Kde vedeniu mesta záleží viac na verejnom priestore a regulácii reklám na verejných miestach. Rovnosť šancí pri vzdelávaní a športe. A v neposlednom rade, kde vedenie mesta nadmerne nezaťažuje jeho rozpočet. Toto sú hlavné ciele Igora Kašpera, kandidáta na primátora mesta Banská Bystrica. Včera 27. júna 2018 oficiálne oznámil svoju kandidatúru na post primátora ako rodený Bystričan a lokálpatriot.

„Chcem vymeniť ľudí, ktorí nášmu mestu nepomáhajú.“

„Dôvodom, prečo by som chcel byť primátorom Banskej Bystrice je aj to, že chcem, aby bolo naše mesto spravodlivejšie. Šikovní ľudia si zaslúžia viac priestoru a podpory. Vidím, že nie vždy to tak je. Žijeme v jednom z najkrajších miest na Slovensku, ale cítim, že nám chýba vízia do budúcnosti. Problém je v tom, že sa ľudia často dozvedajú o dôležitých projektoch, ktoré majú priamy dopad na ich životy, na poslednú chvíľu, alebo vôbec. Tak sa to stalo aj nedávno pri téme protipovodňovej ochrany mesta. Som zástancom transparentnosti a čo najväčšej otvorenosti samosprávy voči svojim občanom. Ľudia musia cítiť, že na prvom mieste sú ich záujmy. Musia to cítiť ale naozaj, nesmie to byť len fráza. Mesto ľuďom musí viac pomáhať,“ týmito slovami opisuje Igor Kašper svoj postoj.

Naše mesto trápi vizuálny smog. Ak by sme sa na túto tému pozreli bližšie, tak nám vyjde, že bilbordy v Banskej Bystrici pribudli.

„Len za ostatné 4 roky počet bilbordov stúpol o desiatky. V porovnaní s okolitými mestami sme na tom najhoršie,“ uvádza Igor Kašper.

„V roku 2017 sme boli Európskym mestom športu. Sám som športovec a vediem k športu aj moje deti. Nemyslím si však, že sme v tejto oblasti na tom dobre. V reálnom živote nám náš titul asi veľmi nepomohol. Okrem hokeja tu žiadny fungujúci ligový klub nemáme. Prišli sme o futbalovú ligu, hádzanársku, basketbalovú, volejbalovú… Dobre, stalo sa, ale čo s tým ideme robiť? Máme plán, víziu, ako to zmeniť? Ja a moji podporovatelia áno,“ pridáva ďalší bod Igor Kašper.

„Riešenia vidím aj v bytovej politike mesta. Byty sa stavajú, ako nikdy predtým, ale za také ceny, že si ich môžu dovoliť len vyvolení alebo horko-ťažko nejaký pár, ktorý sa hypotékou pritlačí k múru na 3 desaťročia. Pritom existuje ľahké riešenie. Vieme stavať mestské byty a vieme ich stavať efektívne, bez toho, aby to rozpočet mesta zaťažilo.“

Tento plán podporujú a svoje sily v Banskej Bystrici spojili aj opozičné demokratické hnutia, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita.

„Budem kandidovať na primátora, pretože mám chuť, energiu a plán. Verím, že doba, kedy sa mesto pred svojimi občanmi uzatvára, je na konci. Ja budem ľudí vždy počúvať a pomáhať mestu v novej ére byť otvorenou modernou inštitúciou,“ uzatvára kandidát na primátora mesta Banská Bystrica, Igor Kašper.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

Súvisiace články:
Podľa Branislava Gröhlinga by ministerka školstva nebola klasifikovaná (30.06.2018)
Opozícia: Podpísali sme spoločnú deklaráciu pre spravodlivú transformáciu hornej Nitry (26.06.2018)
Majiteľom „ŠPZ“ by mal byť držiteľ vozidla, nie štát (15.06.2018)
Voľný pohyb hľadaného Dávida Brtvu na súde je škandál (13.06.2018)
Ján Greššo ml. je spoločným kandidátom opozície na primátora Nitry (11.06.2018)
Neschopnosť vlády zabezpečiť APS ju významne diskvalifikuje (07.06.2018)
Je absurdné, že Denisa Saková verí Vietnamcom bez dôkazov (07.06.2018)
Budúcnosť poľnohospodárstva na Slovensku (06.06.2018)
Systém podpory audiovizuálnej tvorby by mal byť v prospech daňových poplatníkov (06.06.2018)
Rezort školstva pripravil reformu pre budúce vlády (06.06.2018)
Milan Lučanský robí dojem, že klame (05.06.2018)
Neexistujú balíčky, v ktorých by SMER – SD vrátil občanom to, čo sa za jeho vlád rozkradlo (05.06.2018)
Rozhovory o zahraničnej politike (05.06.2018)
Žiadame Petra Pellegriniho a Miroslava Lajčáka, aby odsúdili servilnú proruskú politiku Andreja Danka (05.06.2018)
Prokurátor, ktorý pustil Juraja H. na slobodu, by mal odísť (04.06.2018)
Vyzývame orgány činné v trestnom konaní, aby zvážili väzbu na Mariána Kočnera (01.06.2018)
Na Milana Lučanského dnes platí prezumpcia viny (31.05.2018)
Stanovisko strany SaS k dianiu v RTVS (31.05.2018)
Policajným prezidentom bude človek s kontaktmi na závadové osoby a nevyjasnenými majetkovými pomermi (30.05.2018)
Prezidenta SR polícia ani prokuratúra nechráni (30.05.2018)
Ministerstvu zdravotníctva krachuje systém pohotovostí (29.05.2018)
Petržalka stratila kontrolu nad svojimi novinami (29.05.2018)
Namiesto veľkofilmu subvenčný podvod (27.05.2018)
Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň detí (26.05.2018)
V Lubyovej reforme chýba garancia výrazného zvýšenia platov (25.05.2018)
Opozícia: Vládna väčšina nemá odvahu pozrieť sa do zrkadla (22.05.2018)
Slovensko riešia už aj v Ekvádore (22.05.2018)
Zatknutie podnikateľa Janíčka je názornou ukážkou zastrašovania (17.05.2018)
Stanovisko strany Sloboda a Solidarita k rozhodnutiu prezidenta SR Andreja Kisku (15.05.2018)
Otvorený list generálnemu prokurátorovi a podanie trestného oznámenia (15.05.2018)
Pre obranyschopnosť Slovenska by bolo najlepšie, keby sa SNS z rezortu obrany stiahla (14.05.2018)
Peter Pellegrini by mal najskôr vyhnať z nemocníc politických nominantov (13.05.2018)
Opozícia: Gabriele Matečnej vypršal čas, začíname zbierať podpisy na jej odvolanie (12.05.2018)
Lex Žitný ostrov (12.05.2018)
Trestný čin ohovárania slúži na pranierovanie novinárov, chceme ho zrušiť (11.05.2018)
Andrej Danko dáva najavo, že totalita je mu bližšia ako demokracia (07.05.2018)
Rezník a spol. by mali odstúpiť (06.05.2018)
V Rusovciach sa deje biznis pod rúškom ochrany prírody (06.05.2018)
Robert Fico zabil mačku ešte v roku 2009 (06.05.2018)
Dôchodkovým stropom v ústave ide Smer vyvolať ďalší konflikt (02.05.2018)
Polícia začala trestné stíhanie na podnet Jozefa Rajtára (30.04.2018)
SaS vyzvala Gabrielu Matečnú na odchod (28.04.2018)
Vyjadrenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) k aktuálnemu dianiu v súvislosti s prípadom v poľovnom revíre v obci Pukanec (27.04.2018)
SNS je pre bezpečnosť Slovenska katastrofa (27.04.2018)
Koalícia by mala zvýšiť platy učiteľov o viac ako 200 eur (27.04.2018)
Vypaľovanie farmárov a poľovníkov je nová kultúra slovenských oligarchov aj politikov (25.04.2018)
Reakcia SaS na nomináciu Denisy Sakovej na post ministra vnútra (24.04.2018)
Richard Sulík poskytol dôkaz, že francúzsky prezident hovoril o presídľovaní utečencov (21.04.2018)
Projekt eZdravia je od úplného začiatku nepodarok (21.04.2018)
Gabriela Matečná by mala pochopiť a odísť (21.04.2018)
Unikli informácie, ktoré svedčia o ovládnutí NAKA nitriansko-trenčianskou klikou (18.04.2018)
Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) na demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera (16.04.2018)
Sme pripravení prevziať zodpovednosť za krajinu (16.04.2018)
Richard Sulík: Je svet po 20 rokoch bombardovania lepší? (16.04.2018)
SaS predstavila na Kongrese súbor reformných diel a ohlásila vznik tieňovej vlády (07.04.2018)
11. Kongres strany Sloboda a Solidarita (07.04.2018)
SaS predstavila svoju 8. reformu – Štíhly štát a je najlepšie pripravená na prevzatie zodpovednosti (06.04.2018)
Táto vláda pochovala RegioJet, teraz pre jej nečinnosť končí Uber (01.04.2018)
Róbert Krajmer pochopil, že jeho dni sú zrátané (31.03.2018)
Našu krajinu je možné spravovať aj slušne (15.03.2018)
Ľudia to povedali hlasne a masovo – Dosť bolo Fica (12.03.2018)
Žiadame predčasné voľby a odchod Roberta Kaliňáka a Roberta Fica (06.03.2018)
Vláda národnej obrody môže vzniknúť len bez strany SMER – SD (04.03.2018)
Ľudia na Žitnom ostrove pijú jedovatú vodu, úrady radšej udeľujú výnimky, než by konali (27.02.2018)
Obnovu dôvery sa nedá kúpiť za milión (27.02.2018)
Slovensko príde o milióny eur z eurofondov (26.02.2018)
Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým investigatívneho novinára a jeho partnerky (26.02.2018)
Stanovisko k „Víťaznému februáru“ (25.02.2018)
Náhla technická epidémia vrtuľníkov je vec pre políciu (24.02.2018)
Ficova vláda mení štruktúru obyvateľstva na menej kvalifikovanú a brzdí rast miezd na slovenských trhoch (22.02.2018)
Sulík o duálnej kvalite potravín (20.02.2018)
Dekriminalizácia tvrdých drog nie je vo verejnom záujme (20.02.2018)
Agenda 2020 zlepší podnikateľské prostredie na Slovensku (20.02.2018)
Sociálna poisťovňa oberala invalidov o penzie (15.02.2018)
SaS chce zlepšiť informovanie ľudí o cenotvorbe energií (07.02.2018)
Motoristi sú rukojemníkmi nezhôd vo vládnej koalícii (06.02.2018)
Vlastníkom pozemkov hrozí, že o ne prídu (30.01.2018)
SaS predstavila reformu bezpečnosti a spravodlivosti (29.01.2018)
Dosť bolo Luníka IX pre študentov! (27.01.2018)
Ak Marek Maďarič nezastaví SNS v RTVS, mal by odísť (21.01.2018)
Chceme dať školám viac slobody v učení (20.01.2018)
Robert Fico preplatil Jaguar, teraz pustí doňho pracovať cudzincov (20.01.2018)
Ján Richter by sa mal vydať do Rakúska, nie veštiť koniec EÚ (15.01.2018)
Máme konkrétny a realizovateľný plán, ako zlepšiť slovenské školstvo (15.01.2018)
Sme za slobodný výber poskytovateľa sociálnych služieb pre klienta (14.01.2018)
Žiadame ministra Kažimíra, aby stopol daň z poistenia (14.01.2018)
Vláda Roberta Fica zákonom o sociálnej ekonomike ukazuje, že je úplne mimo reality (12.01.2018)
Poplatky za urgent spôsobujú veľký chaos (12.01.2018)
Lexa už raz ušiel, ujde znova? (11.01.2018)
Ministerstvo školstva chce umlčať akékoľvek reformné snahy (07.01.2018)
Prepúšťanie v Makyte je vizitka Roberta Fica (06.01.2018)

SaS, 28. 06. 2018 | Prečítané: 350 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (702 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1224
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore