www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @586
Počítadlo


Spam poison

Opozícia o kauze Kočner: Je neprijateľné, aby vyšetrovateľ odložil tak vážne podozrenia

Najviac chránené zviera na Slovensku je po Ladislavovi Bašternákovi Marián Kočner

Zľava: Remišová a Rajtár

Tvrdia to predstavitelia opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a opozičného hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA), ktorí reagovali na najnovšiu kauzu, keď polícia odložila trestné oznámenie kriminalistov Finančnej správy, hoci pri firmách okolo podnikateľa Mariána Kočnera mali podozrenie, že podvodmi s DPH obrali štát o viac ako 8 miliónov eur.

„Pán premiér, vy ste z pochodov proti korupcii, že úúú veľká akcia a my, daňoví poplatníci, sme úúú z kauzy Mariána Kočnera, že zmizlo vyše 8 miliónov eur. Štát prišiel o osem miliónov eur a nikto nie je vinník. Ani ten, čo je zodpovedný za firmy, ktoré v tom boli. Ani daňový úrad. Ani polícia. Kedy dostane štát osem miliónov eur naspäť? Kto ich vymôže – Kaliňák, Imrecze, Fico,“ pýta sa poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár.

Rajtár poukázal na schému podvodu. Marián Kočner robil daňové transakcie aj s Janou Šlachtovou, ktorá je známa z kauzy Glance House. Vyšetrovateľ v uznesení napísal, že Šlachtová s Kočnerom sa nepoznali, hoci v kauze Glance House vo výsluchu priznali, že sú dobrí známi.

„Zarážajúcim faktom je, že vyšetrovateľ Štefan Jombik a dozorujúca prokurátorka Mária Trstenská mali na starosti nielen vyšetrovanie DPH pri prevodoch hotelov, ale aj kauzu Glance House – museli mať teda vedomosť o tom, že sú dobre známi,“ upozornil Rajtár.

Remišová: Malá skupina „našich ľudí“ tuneluje štát

Poslankyňa hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) Veronika Remišová poznamenala, že prakticky všetky kauzy vlád Roberta Fica ukončili policajní vyšetrovatelia pod vedením ministra vnútra Roberta Kaliňáka slovami „skutok sa nestal“ alebo „tento skutok nie je trestným činom“.

„Je neprijateľné, že tak vážne podozrenia policajný vyšetrovateľ bez problémov odložil. Živnostníci a malí podnikatelia musia platiť vysoké odvody, aj keď nezarobia ani euro. Ak ľudia zabudnú zaplatiť dane či odvody ,alebo na ich zaplatenie nemajú, štát ich okamžite vymáha, často cez exekútorov,“ uviedla Remišová.

Podľa poslankyne NR SR už nikoho nebaví každý týždeň počúvať policajného prezidenta Tibora Gašpara na tlačových konferenciách, ako niekoho obvinili z toho, že dal ako úplatok darčekovú tašku alebo polícia obvinila študentov, že dali 4 kilá klobás za skúšku.

„Ľudia sa už nemôžu pozerať, ako malá skupina ‚našich ľudí‘ tuneluje našu krajinu. Pri tak obrovských sumách nie je možné, aby sa tak dialo bez ochrannej ruky politikov či vedúcich pracovníkov daňových úradov. Zvažujeme zvolanie mimoriadnych výborov a vyzývame generálneho prokurátor, aby zabezpečil spravodlivé vyšetrenie prípadu, keďže nad vyšetrovaním má dozor prokuratúra,“ doplnila V. Remišová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 16. 06. 2017 | Prečítané: 702 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore