www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @643
Počítadlo


Spam poison

Opatrenie dočasného zákazu alkoholu vyrobeného v ČR

Oznámenie

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vydáva s okamžitou platnosťou od 17. hodiny dnešného dňa, t. j. 18. septembra 2012, dočasný zákaz uvádzať, predávať a používať liehoviny s obsahom etanolu od 20 percent vyrobené na území Českej republiky. Toto opatrenie vzniklo v záujme ochrany zdravia občanov Slovenskej republiky pred následkami metanolovej intoxikácie, ktorá môže mať fatálne následky.

Dočasný zákaz dovozu a predaja alkoholu vyrobeného v Českej republike

Na ministerstve zdravotníctva dnes (18. septembra 2012) zasadala medzirezortná komisia pre prijatie preventívnych opatrení v súvislosti s možnými otravami občanov SR metylalkoholom. Na zasadnutí komisie sa zúčastnili ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek, predsedníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Monika Pažinková, hlavný hygienik SR Ivan Rovný, zástupcovia ministerstva vnútra, ministerstva hospodárstva, ministerstva zahraničných vecí, Colnej správy SR, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.

Na základe analýzy doterajšej situácie, ktorú prerokovali členovia komisie, Slovensko pozastaví dovoz a predaj alkoholu vyrobeného v Českej republike. Ako informovala ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, rozhodla o tom komisia aj s prihliadnutím na skutočnosť, že výskyt otravy pančovaným alkoholom v Prešove ukázal, že mediálne výstrahy na ochranu zdravia občanov nestačia.

„Rozhodli sme sa pristúpiť k razantnejším krokom, pretože je potrebné a nevyhnutné chrániť zdravie a životy slovenských občanov,“ zdôraznila ministerka Zvolenská.

Ministerka ďalej informovala, že zdravotný stav pacientov, ktorí boli hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove, je dobrý, dnes boli prepustení domov a ďalší štyria by mali opustiť nemocnicu v stredu (19. 9.). Na margo tejto skutočnosti ministerka Zvolenská konštatovala:

„Pevne verím, že prešovský prípad bol posledný a všetky opatrenia, ktoré prijímame, sú preventívne a preventívnymi aj zostanú!“

Ministerka ďalej pokračovala:

„V rámci regionálnych úradov verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, v Prešove a Úradu verejného zdravotníctva SR v Bratislave sme zriadili pohotovostné služby, ktoré budú prijímať vzorky na stanovenie metanolu v alkohole. Verejnosť môže priniesť vzorku na laboratórne vyšetrenie na príslušný regionálny úrad,“ uviedla ministerka Zvolenská.

Minister Ľubomír Jahnátek informoval, že zákaz dovozu a predaja alkoholu vyrobeného v Českej republike bude platiť oddnes (18. septembra 2012) – od 17.00 h.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo zdravotníctva SR
Limbová 2
P. O. BOX 52
837 52 Bratislava 37
Čerpané z: www.health.gov.sk

MZ SR, 18. 09. 2012 | Prečítané: 1028 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (9 hl.)
 
Nie (7 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 16
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore