www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @264
Počítadlo


Spam poison

Opatrenia MČ Petržalka v boji proti koronavírusu

Vzhľadom na hrozbu šírenia koronavírusu vedie mestská časť Bratislava-Petržalka informačnú kampaň na zamedzenie šírenia koronavírusu a na pomoc najzraniteľnejším občanom

MČ Petržalka si je vedomá vážnosti situácie spôsobenej novým koronavírusom a v záujme čo najefektívnejšieho zamedzenia jeho šírenia realizuje informačné kampane na niekoľkých úrovniach. Využíva pri tom nielen svoju webovú stránku a facebook, ale robí to aj prostredníctvom sms notifikácií a distribúcie vytlačených informačných letákov. Viaceré opatrenia sú smerované k najzraniteľnejším a najťažšie skúšaným skupinám obyvateľstva. Patria k nim aj osamelí seniori a osamelí občania, ktorí trpia vážnym telesným postihnutím alebo chronickým ochorením. MČ Petržalka pre nich zriadila špeciálnu linku 0947 487 498, ktorú môžu využiť v prípade potreby nákupu potravín, drogérie, liekov a ďalších základných vecí. Ak sa títo občania obrátia so svojou požiadavkou na toto číslo, MČ im po dohode zabezpečí donášku potrebných tovarov prostredníctvom svojich dobrovoľníkov.

S touto kampaňou súvisí aj ďalšia, ktorej motto znie „Dobrí susedia si pomáhajú“. Mestská časť v nej žiada obyvateľov, aby venovali zvýšenú pozornosť osamelým starším ľuďom, ktorí bývajú v ich blízkosti, a informovali sa, či sú v poriadku alebo či niečo nepotrebujú. V rámci kampane sa už distribuovali stovky informačných letákov a okrem toho je, samozrejme, realizovaná aj cez webové stránky.

MČ zároveň zabezpečila ochranné rúška pre pracovníkov Strediska sociálnych služieb, ich klientov a zamestnancov výdajní jedál na Medveďovej 21 a Osuského 3/a. Mestská časť popri tom intenzívne pracuje na získavaní a distribúcii ďalších ochranných rúšok a v tejto súvislosti hľadá spoluprácu aj medzi občanmi, ktorí by vedeli pomôcť s ich výrobou.

Starosta Petržalky Ján Hrčka pripomína, že hoci je situácia na Slovensku a v Bratislave vážna, je výrazne lepšia ako v okolitých krajinách, a to hlavne vďaka rýchlemu zavedeniu preventívnych opatrení. K tým najdôležitejším patrilo zatvorenie základných a materských škôl, ku ktorému pristúpila Petržalka i ďalšie mestské časti už 9. marca. Navyše v čase, keď boli školy ešte v prevádzke, im Miestny úrad Petržalka zaslal odporúčania v rámci prevencie proti koronavírusu ešte pred usmerneniami ministerstva školstva.

K ďalším rýchlym opatreniam pribudlo zatvorenie všetkých pobočiek Miestnej knižnice Petržalka, zrušenie, prípadne presunutie naplánovaných podujatí v Kultúrnych zariadeniach Petržalky a takisto zatvorenie plavárne a petržalských denných centier, ktoré navštevovali seniori. V záujme ochrany detí vydala MČ aj odporúčanie nenavštevovať detské ihriská a športoviská.

Opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu sa dotkli aj fungovania Miestneho úradu Bratislava-Petržalka. V súčasnosti sú na úrade zrušené stránkové dni, v upravených hodinách môžu občania osobne využiť iba podateľňu a pokladňu (v pondelok, stredu a piatok od 8.00 do 11.00). Svoje požiadavky na ďalšie oddelenia MÚ môžu občania komunikovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. Viacerí zamestnanci pritom aktuálne vykonávajú svoju prácu z domu, tí, ktorí sú priamo na pracovisko, sú vybavení rúškami a musia dodržiavať prísne hygienické opatrenia. To isté platí aj pre zamestnancov organizácií mestskej časti.

S obmedzeniami treba rátať aj v prípade sobášov. V tomto smere MČ Petržalka odporúča, aby sa na úradnom obrade zúčastnilo šesť osôb vrátane sobášiacich.

„Prosím, sledujte našu stránku a náš facebook, ako aj stránku a facebook hlavného mesta, kde sa vám budeme snažiť poskytovať najaktuálnejšie informácie,“ žiada starosta Ján Hrčka.

Zároveň dodáva:

„Ak máte možnosť, prosím, pomôžte a zapojte sa aj vy do niektorých aktivít. Napriek tomu, že bratislavské mestské časti, mesto a župa intenzívne spolupracujú a pomáhajú si, všetko vrátane ochranných prostriedkov si musíme zabezpečovať po vlastnej línii, bez akejkoľvek pomoci štátu. Z toho dôvodu sú naše možnosti zatiaľ obmedzené. Ďakujeme za vaše pochopenie a pomoc. Robíme všetko, čo je v našich silách.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 20. 03. 2020 | Prečítané: 70 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (12 hl.)
 
Sýkorka belasá (15 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (2 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 40
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
 Re: Ženy neplačú
12-07-20 * 09:12
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore