www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @836
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Oficiálne spustenie novej aplikácie o cykloturistickej trase EuroVelo 13 Cesta Železnej opony

Aplikácia bola vyvinutá v rámci projektu „Zažite Cestu Železnej opony“

EuroVelo 13

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 000 × 3 000 bodov.
Zdroj: © EuroVelo.

27. apríla 2017 bola oficiálne uvedená do života nová aplikácia o transeurópskej cykloturistickej trase EuroVelo 13 Cesta Železnej opony. Táto diaľková cyklotrasa, dlhá 10 400 km, spája Barentsovo more a Čierne more pozdĺž línie bývalej Železnej opony, ktorá skoro polstoročie oddeľovala demokratickú a totalitnú Európu.

Nová aplikácia o EuroVelo 13 je dostupná pre operačné systémy Android a Apple iOS. Pokrýva najrozvinutejšie úseky tejto trasy z Lotyšska až po južný cíp maďarsko-rakúskej hranice, vrátane 90 km dlhého úseku na Slovensku. Poskytuje podrobné opisné aj praktické informácie o každej krajine, ktorou prechádza. Aplikácia obsahuje interaktívnu mapu jednotlivých úsekov (podľa štátov), znázorňujúcu vedenie trasy a jej kvalitu, výškové profily a najzaujímavejšie turistické atrakcie popri nej. Aplikácia umožňuje aj zaregistrovať sa pri navštívených turistických zaujímavostiach pozdĺž trasy, túto registráciu zdieľať a dať tak vedieť blízkym a priateľom, akú veľkú časť trasy ste už absolvovali.

Aplikácia bola vyvinutá v rámci projektu Zažite Cestu Železnej opony (Iron Curtian Trail Experience, ICTE), podporeného Európskou komisiou. Aplikácia bola oficiálne uvedená do života na záverečnej konferencii tohto projektu v Šoproni v Maďarsku 27. apríla 2017.

EuroVelo 13 Cesta Železnej opony vedie regiónmi s výnimočnými prírodnými hodnotami. Keďže územie pozdĺž Železnej opony bolo po desaťročia uzavreté, vznikli a sú tu chránené biotopy mnohých vzácnych živočíchov a rastlín. Popri bývalej Železnej opone sa stále ešte nachádza veľa jej pozostatkov, vojenských objektov, múzeí a pamätníkov, ktoré pripomínajú temné obdobie rozdelenej Európy.

Cesta Železnej opony je súčasťou siete EuroVelo, čo je 15 diaľkových cykloturistických trás v celej Európe. Tieto trasy pritom nevyužívajú iba cykloturisti, ale aj rekreační cyklisti a tiež sa využívajú na dochádzanie do práce na bicykli. Na Slovensku trasa vedie od Moravského Svätého Jána pozdĺž rieky Moravy cez Bratislavu až do Jaroviec.

Projekt Zažite Cestu Železnej opony bol podporený Európskou komisiou v rámci programu COSME. Na projekte sa zúčastnilo 10 partnerov zo 7 krajín Európy. Slovenským partnerom v projekte bola Nadácia Ekopolis, ktorá sa Ceste Železnej opony venuje už takmer 15 rokov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia Ekopolis
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 30. 04. 2017 | Prečítané: 115 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Čítate časopis Prometheus?

Áno (170 hl.)
 
Nie (55 hl.)
 
Tento časopis zatiaľ nepoznám (70 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 295
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutočnil v nedeľu 18. júna 2017.
Pozri: Ceny humanistov 2017
Nové vo fóre
 RE: Zákaz náboženskej náuky
23-06-17 * 19:16
 Humanista?
23-06-17 * 10:08
 Pripomeň ich ešte raz
23-06-17 * 10:04
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore