www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @549
Počítadlo


Spam poison

Odznelo 17. novembra 2016 na Hodžovom námestí v Bratislave

Pred prezidentským palácom

Prejav Stanislava Pirošíka, predsedu strany VZDOR – strana práce:

„Súdružky a súdruhovia!

Česť práci! Česť našej spoločnej práci!

Podaktorí sa domnievajú, že organizovať podobnú akciu 17. novembra je od nás, komunistov, drzosť. Viete, čo je maximálna drzosť? Maximálna drzosť je hovoriť človeku, ktorý celý život ťažko pracuje, nielen osem, ale aj dvanásť hodín denne, že sa nedožije dôchodku. Maximálna drzosť je posielať človeku, ktorý celý život budoval republiku, nejakých dvesto až tristo eur mesačne dôchodok, a zároveň túto republiku, ktorú on vybudoval, rozkradnúť.

Drzosťou je ďalej narábať s národom ako s lacnou handrou, a predhadzovať ho ako lacnú pracovnú silu zahraničným spoločnostiam. Drzosťou je masovo vyháňať ľudí do zahraničia, a ešte to vydávať za vymoženosť. Podľa mňa je vymoženosť, keď pol dediny našlo robotu na miestnom družstve, a nie keď otcovia a matky nechávajú svoje polovičky doma celé mesiace a ani nevedia ako im deti rastú.

Takže toľko, toľko k tomu, čo je podľa mňa drzosť.

V roku '89 Václav Havel hovoril, že nie je pravda, že chce vrátiť kapitalizmus. Možno, ak by vtedy neklamal, zahádzali by ho bagandžami. Dnes tu máme to, čo sme nechceli. Máme tu kapitalizmus. Teda stav, kedy národ nič nemá. Stáva sa otrokom vo vlastnej krajine, stáva sa správcom cudzieho majetku. Pracujeme v súkromných diktatúrach. Ak aj niečo ostalo v rukách štátu, tak len preto, aby to ministri a manažéri dohadzovali buď svojim firmám alebo firmám svojich kamarátov a blízkych priateľov vo forme predražených zákaziek.

Kapitalisti, tí hrajú kasíno. Otvárajú, zatvárajú, kupujú, predávajú, naháňajú, prenajímajú, požierajú sa, vydierajú, vyhrážajú sa odchodom. Poznáte niektorí hru Monopoly alebo Stávky a dostihy, čiže také niečo hrajú oni medzi sebou. A my, ako pracujúci, lietame ako také handry, ako prívesok, ako komodita. Poviem príklad: V oceliarňach US Steel, ale nielen tam, je oddelenie ľudských zdrojov. Pretože presne za toto kapitalisti majú pracujúceho človeka, za ľudský zdroj.

A naopak, každý sociálny krok, každá požiadavka na zlepšenie pomerov sa stáva obrovským polenom vrhnutým pod nohy takzvaného voľného trhu. Parlament, ten o ničom nerozhoduje, pretože nemá o čom rozhodovať. Celá možnosť voľby, keď si všimnete, je len o tom, či bude daň o dve percentá vyššia alebo o dve percentá nižšia, a čo si myslíte o homosexuáloch. To je celé, o čom sa tu hádajú.

Ale poviem vám jedno. Dôchodku sa nedožijete, aj vtedy, keď bude daň 19 %, aj vtedy, keď bude daň 21 %, pretože pravidlá protiľudového režimu, tie ostávajú vždy zachované. Počul som, že vraj na námestí SNP je dnes opozičná demonštrácia. Dovoľte, aby som sa zasmial. Pretože všetky strany, ktoré podporujú kapitalistický režim, sú jedna veľká koalícia. Ja si myslím, že jediná opozičná demonštrácia je tu, na tomto námestí.

Myslím si, že Matovič a Fico sa ešte budú objímať, keď ľud povstane proti nim. A najväčší vtip je, keď nazývajú Fica boľševikom. Zbytočne mu naháňajú hlasy a potom plačú. Ale napriek tomu všetkému niektorí nazývajú tento systém demokraciou. Poviem vám, prečo. Lebo sa môžeme sťažovať! Hurá, nepočujem, hurá. No, to je radosť. Môžeme sa sťažovať. Nech sa páči! Počkám, kedy to zavedú do zdravotníctva. Prídete k doktorovi: Bolí ma koleno. Tak kričte, že vás bolí! Môžete ísť domov, nech sa páči. Takže toto je demokracia. A poviem vám aj, prečo sa môžeme sťažovať. Pretože sme bezmocní. Nestojí za nami žiaden miliardár, žiadna veľmoc, ktorá by súčasných vládcov pripravila o moc. My si ponadávame, a pôjdeme domov. Máme na to právo.

Vo Francúzsku sa konali proti dôchodkovej reforme miliónové demonštrácie. Čo sa stalo? Nič! Vytĺkla ich polícia. Ani ste sa o tom nedozvedeli, že totalitná, beštiálna, krutá, v hnusnom kapitalizme, nie, len polícia zasiahla, ste sa dozvedeli. To nie, ako keď tu poliali Mikloška hadicou, to bol brutálny zákrok.

A ďalej, inak, chcem poďakovať pánovi Matovičovi, a chcem poďakovať aj organizátorom protestov Gorila, že ukazujú, že to fakt končí len pri proteste. Môžete robiť sto protestov Gorila, dvesto protestov Bonaparte, a nezmeníte absolútne nič. Aj preto bola sviečková manifestácia tisíckrát nebezpečnejšia než protesty miliónov ľudí. Tam si hocijaký disident prdol, a polovica sveta bola na nohách. Tu môže milión ľudí protestovať, a limuzíny vás obídu, ani si vás nevšimnú. Postavia ťažkoodencov. Máte na to právo, nezabúdajte!

Dnes je situácia podstatne ťažšia. Dnes nestačí nahnať nespokojných ľudí do ulíc, a dobre ich ošklbať, zaklamať im. To dnes nestačí, pretože tu nie je nikto, kto už má pripravený scenár, a miliardy na účte. Dnes je potrebné aj vedieť, čo chceme. A nielen to, je potrebné za to aj bojovať. Nenechať sa zastrašiť. Je potrebná disciplína, uvedomenie, ale aj vzájomná ľudskosť a solidarita, a preto si naozaj vážim každého, kto sem na toto námestie dnes prišiel.

Sám tento protiľudový režim totiž proti sebe poštve milióny vykorisťovaných. Veď ešte včera bol socializmus retro, fetišom, a dnes sa pomaly, ale isto, stáva bojom za budúcnosť. Tento režim dokáže zachrániť len fašizmus, ktorý páni v Európe vehementne pripravujú. Ale my máme skúsenosť, a porazíme aj ten.

Pevne verím, že tieto zhromaždenia budú každým rokom väčšie a väčšie, a že 17. november sa oprávnene stane dňom boja za slobodu a demokraciu. Ale pre väčšinu ľudstva. Nielen pre hŕstku vyvolených a súčasných vládcov.

Schválne, všimnite si, voláme to demokracia, už v škole ma učili, že vláda ľudu, ale furt nám tu vládnu len tie dve percentá najbohatších. Dokážu si z roka na rok založiť desať strán, s okresnými funkcionármi, s PR manažérmi, a s kadekým, a nás sa pýtajú, skade sme my eurá zobrali na voľby. Majú to veľmi dobre vymyslené. Ale ja by som sa až tak nehneval, a momentálne, keby som tu mal šampanské, bohužiaľ nemám, by som pripil na ich zdravie, a na ich dlhovekosť, pretože si želám, aby sa ešte dožili spravodlivého súdu za svoje zločiny proti ľudstvu.

Smrť kapitalizmu! Nech žije socializmus!

Zvíťazíme, súdruhovia!

Česť práci!“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VZDORVZDOR – strana práce (VZDOR)
Pšurnovická 58, 014 01 Bytča
IČO: 31788050
Čerpané z: VZDOR – strana práce

Ako sa podľa vás nazýva spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989? (Zvoľte najvhodnejšie.)

Demokratický socializmus (Počet hlasov: 39)
(6.44 %)

Marxistický socializmus (Počet hlasov: 80)
(13.20 %)

Reálny socializmus (Počet hlasov: 41)
(6.77 %)

Socializmus s ľudskou tvárou (Počet hlasov: 32)
(5.28 %)

Vedecký socializmus (Počet hlasov: 18)
(2.97 %)

Socializmus ako prvá fáza komunizmu (Počet hlasov: 65)
(10.73 %)

Socializmus (Počet hlasov: 131)
(21.62 %)

Komunizmus (Počet hlasov: 54)
(8.91 %)

Totalita (Počet hlasov: 61)
(10.07 %)

Hlboká totalita (Počet hlasov: 41)
(6.77 %)

Štátny kapitalizmus (Počet hlasov: 44)
(7.26 %)Celkom hlasovalo: 606

VZDOR, 20. 11. 2016 | Prečítané: 731 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (9 hl.)
 
Nie (7 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 16
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore