www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @981
Počítadlo


Spam poison

Odísť by mal nielen Peter Plavčan, ale aj Robert Kaliňák

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling ponúkol konkrétne riešenia, ktoré by pohli slovenským školstvom

Premiér Robert Fico svojím rozhodnutím prinútiť k abdikácii ministra školstva Petra Plavčana nastolil odlišný meter na ministrov za SMER – SD a za SNS. Na štvrtkovej tlačovej besede to vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

„Minulé leto sme spolu s občanmi Slovenska trávili pred komplexom Bonaparte a na iných protestoch. Minister vnútra Robert Kaliňák už vtedy nevedel zakryť vážne podozrenia z majetkových podvodov. Tu sa premiér nezmohol ani len na čiastočné uznanie viny, ktorú celé Slovensko videlo ako na tanieri. Vyvodenie zodpovednosti pritom malo byť neodkladné,“ pripomenul Richard Sulík a upozornil, že Robert Kaliňák nie je jediným ministrom zo Smeru zrelým na odvolanie.

SaS víta odvolanie Petra Plavčana, ale zároveň pripomína premiérovi Ficovi:

„Keď sa už teda ide pán premiér hrať na spravodlivého, transparentného a čestného, tak musí odvolať aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Aký silnejší tieň podozrenia môže byť ako ten, že minister je vyšetrovaný za daňové podvody?“ pýta sa Sulík.

Predseda SaS zároveň vysvetlil, prečo koalícia neprestajne tvrdí, že nemá alternatívu.

„Hocijakými inými vyhláseniami by predstavitelia koalície museli priznať, že na plnej čiare zlyhali a nedokážu už zakrývať, že im ide len o to, ako si rozdeliť lup. Pritom alternatívou k tejto vláde by už mohlo byť naozaj hocičo, čo nekradne a neulakomí sa na všetko, čo nie je priklincované,“ doplnil Richard Sulík.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling povedal, že v súčasnosti sa intenzívne venuje príprave novej školskej reformy, ktorú liberáli čoskoro predstavia.

Podľa Gröhlinga by mal nový minister školstva začať nultým krokom.

„Nájsť riešenia, ako vypovedať zmluvy podpísané s pochybnými firmami z eurofondových výziev. Minister bude mať zodpovednosť zabrániť tomu, aby rezort musel tieto firmy vyplácať z vlastného rozpočtu a musí tiež nanovo nastaviť čerpanie eurofondov.“

Branislav Gröhling na tlačovej konferencii predstavil 5 krokov na zvýšenie celkovej kvality vzdelávania na Slovensku:

„Máme takmer 20 organizácií pri ministerstve školstva. Je nutné ich zefektívniť a sfunkčniť, a pri ich činnostiach sa sústrediť predovšetkým na kvalitné a efektívne vzdelávanie všetkých učiteľov. Následne by bolo vhodné sústrediť sa na materiálnu stránku kvality vzdelávania. Aj v parlamente som navrhoval pre školy príspevok na učebnice, vďaka ktorému si školy samé vyberú a nakúpia vzdelávacie materiály. Čo sa týka platov, vysokoškolsky vzdelaný učiteľ by mal začínať s platom na úrovni priemernej mzdy a následne by postupoval vyššie. Týmto krokom je možné zatraktívniť pozíciu učiteľa a dosiahnuť, aby priemerný plat učiteľov bol približne 80 % – 90 % platu vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Štvrtým krokom by bola podpora spolupráce firiem a škôl v odbornom vzdelávaní. Piaty krok sa tiež nesie v duchu prepájania školy a praktického života, ministerstvo by malo zaviesť systém sledovania uplatnenia absolventov: ich úspešnosť na trhu práce, ich zamestnanosť a priemernú mzdu v jednotlivých odboroch,“ vysvetlil Branislav Gröhling.

Zdroj video záznamu: Reakcia na odstúpenie ministra Plavčana, ako ďalej so školstvom.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 17. 08. 2017 | Prečítané: 394 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Komunista na fašistickej kandidátke
26-02-20 * 21:18
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore