www.humanisti.sk
Súťažná osemsmerovka
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @443
Počítadlo


Spam poison

Obrovský podvod na občanoch Slovenska

OPOZÍCIA: 17-miliónovou odmenou pre Radomíra Bžána ľuďom oči nezalepia

Poslanci vládnej koalície odignorovali rokovanie mimoriadneho Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti, ktorý sa mal zaoberať škandalóznou odmenou pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána. Minister životného prostredia László Sólymos sa z rokovania ospravedlnil, minister hospodárstva Peter Žiga na pozvanie ani len neodpovedal.

Ako poukázal poslanec NR SR a tímlíder strany SaS pre energetiku Karol Galek, 64-miliónová odmena pre Bžána bola z večera do rána zredukovaná na 17,6 milióna eur.

Priznám sa, osobne nepoznám žiadneho podnikateľa, ktorý by sa tak rýchlo vzdal 50 miliónov eur, o ktorých ešte pred týždňom tvrdil, že mal na ne plné právo.

SaS od začiatku tvrdí, že akákoľvek podielová odmena v tomto spore je neoprávnená.

„Suma, ktorej sa týkal arbitrážny súd, bola vycucaná z prsta, nikdy nebola nikým verifikovaná,“ uviedol Karol Galek a pripomenul, že Radomír Bžán už medzičasom dostal vyplatených 4,9 milióna eur za zastupovanie v tomto súdnom spore.

Podľa poslanca NR SR Jozefa Viskupiča z OĽANO tým, že poslanci vládnej koalície odignorovali tento výbor, odignorovali aj verejnosť, ktorá má právo vedieť, prečo bola odmena pre pána Bžána taká vysoká.

„Odmenu 17,6 milióna eur považujeme za obrovský podvod na občanoch Slovenska. Zníženie odmeny má jediný cieľ, ktorým je zalepiť oči ľuďom ‚akože‘ vyrokovanou zľavou,“ uviedol Jozef Viskupič a reagoval na šéfa štátnej spoločnosti MH Manažment Branislava Bačíka, ktorý sa koncom septembra ku kauze vyjadril, že žiadne miliónové odmeny sa advokátskej kancelárii vyplácať nebudú.

Bývalý poslanec NR SR za stranu SMER – SD a terajší nominant tejto strany vo vedení MH Manažment pán Bačík sa s pánom Bžánom dohodol na odmene 17,6 milióna eur – toto podľa neho nie sú žiadne miliónové odmeny? Pýtam sa, prečo pán Bačík verejne klamal novinárov a celú verejnosť a čo ešte robí vo vedení tejto štátnej akciovky.

Podľa Viskupiča si Ficova vláda dosadzuje do rôznych funkcií politických nominantov, ktorých netrápia záujmy občanov.

„Predseda predstavenstva, členovia predstavenstva a dozorná rada MH Manažmentu sú priamo zodpovední za nevýhodnú zmluvu uzavretú s pánom Bžánom. Preto v čo najkratšom čase zvolávame mimoriadnu schôdzu, na ktorej budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti za tento obrovský podvod na občanoch Slovenska,“ povedal Jozef Viskupič.

Alojz Baránik: Prečo nekonajú orgány činné v trestnom konaní?

„Keby orgány činné v trestnom konaní riadne konali, tak by vedeli, že išlo o vopred pripravený tunel, ale neodborne vykopaný,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik a doplnil: „Z racionálneho pohľadu nikto nemôže súhlasiť s podielovou odmenou v situácii, keď sám nemá nič dostať ako výsledok sporu.“

Podľa Baránika je zarážajúce, že sa prípadom nezaoberá prokuratúra, polícia ani advokátska komora.

„Pán Bžán sa bráni tým, že išlo o veľmi zložitý spor, že išlo o veľké peniaze. Pozrime sa teda, čím je v skutočnosti advokátska kancelária doktora Bžána. To nie sú stovky advokátov, to je advokátska kancelária, v ktorej je okrem pána Bžána len jeden koncipient,“ dodal Alojz Baránik.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 12. 10. 2017 | Prečítané: 191 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (632 hl.)
 
Viac áno, ako nie (147 hl.)
 
Viac nie, ako áno (135 hl.)
 
Rozhodne nie (150 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1064
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore