www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @463
Počítadlo


Spam poison

Občianska platforma za Referendum – miesto za účelom presadenia spoločnej veci

Hnutie za Priamu Demokraciu

Občianska platforma za ReferendumPlzeň, 8. januára 2014 – Hnutie za Priamu Demokraciu spustilo v utorok nové webové stránky pod názvom Občianska platforma za Referendum. Tieto stránky by mali byť základňou pre pokrokovo zmýšľajúcich občanov, občianske hnutia, iniciatívy a odborové organizácie, podporujúce a požadujúce zavedenie záväzného celoštátneho referenda, ktoré bude fungovať ako občianska protiváha k rozhodnutiam zástupcov v Parlamente ČR.

„Je už nanajvýš potrebné, aby bol schválený zákon o referende. Politici to občanom dlhujú od vzniku ponovembrovej Ústavy ČR. Súčasná vládna koalícia môže byť nádejou, že k tomu konečne dôjde. Je však potrebné, aby samotní občania iniciovali svoje zásadné požiadavky na znenie zákona. Pokiaľ nedôjde z ich strany k väčšiemu tlaku na politikov, nemôžeme očakávať, že zákon bude pre nich výhodný. Možno s istotou predpokladať, že politikárčením parlamentných strán dôjde k veľkému okliešteniu znenia zákona v neprospech občanov,“ povedal hovorca HzPD Ladislav Štítkovec.

Cieľom platformy je zaktivizovať občanov a hnutia k spoločnému úsiliu presadiť zákon o referende. Jednotlivci i občianske skupiny tu môžu navrhovať akcie, ktoré povedú k postupnému a sústavnému tlaku na zástupcov. Ti musia pocítiť, že občania chcú hovoriť do toho, ako bude zákon o referende vyzerať.

„Platforma nebude mať žiadne ambície k vzniku nejakého politického subjektu. Ide len o miesto pre iniciatívu občanov za jediným cieľom, a to je presadenie zákona o referende, ktorý bude v praxi pre občanov použiteľný a bude fungovať podľa demokratických zásad. Pokiaľ nejaké hnutie príde s návrhom akcie, ktorá podporí tento cieľ, zaleží na ostatných, či sa pripoja a bude len na nich, do akej miery sa ich podpora prejaví. Platforma potom bude pre tieto projekty sprostredkovateľom spolupráce,“ upresňuje Ladislav Štítkovec.

Na stránkach platformy www.referendum.creos.cz je tiež spustená elektronická petícia, kde môžu občania podporiť výzvu zástupcom za uzákonenie referenda. Počet podpisov občanov, ktorí túto výzvu podporujú, bude priebežne zástupcom zasielaný.

„Dopyt po nástrojoch priamej demokracie u občanov dlhodobo rastie a konštelácia súčasného zloženia Parlamentu môže znamenať v ich zavedení na celoštátnej úrovni značný posun. Teraz záleží na nás všetkých občanoch, či tieto nástroje budú pre nás funkčné.

Dajme sa dohromady, snažme sa, aby sa o Platforme za Referendum dozvedelo čo najviac ľudí, a aby sme presadili našu spoločnú požiadavku, t. j. zavedenie občianskej iniciatívy a referenda.“

Ladislav Štítkovec, hovorca Hnutia za Priamu Demokraciu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hnutie za priamu demokraciu
– našim cieľom je spoločnosť slobodných a solidárnych občanov, založená na ich vzájomnej rovnosti, spolupráci a pomoci potrebným
Čerpané z: www.hzpd.cz

HzPD, 08. 01. 2014 | Prečítané: 1817 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore