www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @906
Počítadlo


Spam poison

Občianska platforma Nie v našom meste je proti demokratickým zásadám

Antisociálnodemokratická platforma ignoruje demokratické voľby

Združenie ľudí, ktorí sa vnímajú ako antifašisti a antisociálnodemokrati, vytvorili petíciu proti tomu, aby v parlamentných výboroch boli občanmi zvolení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, menovite za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba a Martin Beluský a zo strany SMER – sociálna demokracia Ľuboš Blaha.

Nutné je pripomenúť protestantom, že strana SMER – sociálna demokracia získala od občanov vysokú dôveru, keďže počtom získaných hlasov je druhá v poradí. Strana SMER – SD získala 527 172 hlasov od voličov, čo je 18,29 %. Strana kotlebovcov získala vo voľbách 229 660 hlasov, čo je 7,97 %. Antifašisti a antisociálnodemokrati nerešpektujú výsledok volieb. Vykrikovali by tak aj v prípade, že by strana SMER – SD v predchádzajúcom volebnom období bránila opozičným stranám, aby ich poslanci boli vo výboroch? Nie! Vykrikovali by, že strana SMER – SD sa správa nedemokraticky! A teraz sa nedemokraticky má správať súčasná štvorkoalícia? Zoskupenie vytvorené z OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA [1], SME RODINA [2], Sloboda a Solidarita [3] a ZA ĽUDÍ [4].

Antifašistickí a antisociálnodemokratickí protestanti sa dožadujú porušenia demokratickej dohody, že určité výbory obsadzujú poslanci z opozície. Ide o takzvanú krížovú kontrolu vládnej štvorkoalície. Opozícia má mať právo kontrolovať cez výbory prácu vládnej štvorkoalície. Občania váhou svojich hlasov vo voľbách rozhodli, že kto má právo z opozície nárokovať si dôležité funkcie vo výboroch v Národnej rade Slovenskej republiky.

Obávam sa, že keď budú takto tupo útočiť na demokratické zásady, tak v ďalších voľbách voliči dajú ešte viac hlasov práve stranám, ktoré sa teraz antifašistickí a antisociálnodemokratickí protestanti snažia potlačiť. Nebudem sa čudovať, ak z ďalších volieb vzídu strany SMER – sociálna demokracia a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko ešte viac posilnené. Občania sú totiž citliví na krivdy, aj keby ich páchali poslanci zo súčasnej vládnej štvorkoalície.

Táto aktivita protestantov je dôkazom, že aj antifašisti vedia robiť chyby. Taká petícia len rozčúli bežných občanov, a ešte viac sa pridajú na stranu kotlebovcov.

Archív:

PetíciaPetícia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
– laik s celoživotným vzdelávaním
– redaktor spravodajcu Humanisti.sk ®
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 22. 03. 2020 | Prečítané: 113 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore