www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @612
Počítadlo


Spam poison

Obávame sa, že debyrokratizácia budú len ďalšie prázdne reči

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita k vyhláseniam ministra hospodárstva Petra Žigu a podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho, ktorí vyhlásili vojnu byrokracii

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta akúkoľvek iniciatívu, ktorá uľahčí komunikáciu štátu a občana, alebo štátu a podnikateľov. SaS má však vážnu obavu, ako dopadne realizácia pekných plánov, ktoré predstavili minister hospodárstva Peter Žiga a podpredseda vlády pre informatizáciu a investície Peter Pellegrini.

„Mnohé príklady a skúsenosti z minulosti nás presvedčujú, že súčasná vláda nedokáže svoje plány realizovať a zaviesť do praxe,“ povedala podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Poukázala pritom na reformu školstva, elektronické schránky či bezpečnostnú hrozbu súvisiacu s elektronickými podpismi.

Kiššová zároveň upozornila, že dôležité je aj neprijímať paralelne s týmto procesom nové pravidlá, ktoré byrokraciu znova zvyšujú.

„Chceme preto vyzvať vládu, aby okrem plánov, ktoré predstavila, bojovala s byrokraciou širokospektrálne.“

Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre štíhly štát Jozefa Rajtára po 10 rokoch vládnutia Smeru nestačí tlačová beseda o tom, čo sa pripravuje.

„Podpredseda vlády Pellegrini a minister Žiga sa pripojili k našej dlhodobej kritike vlády Roberta Fica. Neskoro, ale predsa. Nevšimli si však, že sú súčasťou tejto vlády,“ poznamenal Jozef Rajtár.

Zároveň upozornil na príklady z minulosti, keď projektom na zoštíhlenie štátu (ako napríklad reforma ESO) chýbala koordinácia, a preto nie sú úspešné.

„Rovnako teraz – nevidíme žiaden plán implementácie. Nepoznajú stav pripravenosti úradov, nevedia, čo presne ktorý úrad potrebuje na zavedenie,“ tvrdí poslanec Rajtár.

Poslanec NR SR za SaS Vladimír Sloboda pridal vlastnú skúsenosť, keď si bol vymeniť certifikát pre kvalifikovaný elektronický podpis vo svojom občianskom preukaze.

„Situácia je taká, že ak ste si prišli pre už hotový občiansky preukaz či pas a bežne čakáte pár minút, teraz to môže byť aj hodina alebo dve, keďže systém uprednostňuje výmenu certifikátov pred úplne všetkými. Navyše, jedna výmena certifikátu, ak meníte BOK aj PIN, netrvá 6 minút, ako ubezpečovala štátna tajomníčka ministerstva vnútra Saková, ale aj 20 minút,“ povedal Vladimír Sloboda.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 03. 11. 2017 | Prečítané: 179 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 3
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pozor na podvodníkov
15-10-18 * 12:31
 Rapid Life
15-10-18 * 00:27
 Kormidlo
14-10-18 * 16:32
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore