www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @977
Počítadlo


Spam poison

Nový portál o vysokých školách

Ministerstvo školstva predstavilo nový portál pre uchádzačov o štúdium na vysokých školách

Od 29. 2. 2012 je verejnosti prístupný komplexný informačný portál vs.iedu.sk poskytujúci záujemcom o vysokoškolské štúdium podrobné informácie o vysokých školách, akými sú nielen nezamestnanosť a platy absolventov, ale aj ročné školné a poplatky za prijímacie konanie, mobilita študentov, objem zahraničných grantov na jedného študenta či podiel študentov končiacich štúdium a ich názory na kvalitu vzdelávania.

Portál vznikol rozšírením pôvodnej stránky absolventi.iedu.sk (poskytoval len informácie o platoch absolventoch verejných vysokých škôl) a na tlačovej konferencii ho predstavil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca. Ako povedal na stretnutí s novinármi:

„Portál sme pripravili nielen s cieľom znižovania informačnej nerovnosti, ale aj zabezpečenia kontroly úrovne samotného vzdelávania a jeho výsledkov. Okrem toho sme sa snažili poskytnuté údaje sprehľadniť zrozumiteľným spôsobom, aby sa verejnosť v nich mohla bez problémov orientovať.“

Nový portál prináša možnosť porovnávať školy, fakulty alebo odbory podľa vlastného výberu. Doplnený bol aj o prvok časového radu rokov 2010 a 2011 pre sledovanie trendov, z ktorého možno napríklad vyčítať nielen nárast, prípadne pokles nezamestnanosti absolventov príslušnej vysokej školy, ale aj porovnať tieto údaje s celkovou priemernou a zároveň regionálnou nezamestnanosťou. Po novom je umožnené taktiež exportovať jednotlivé dáta do Excelu pre tých, ktorí by chceli s nimi ďalej pracovať.

Ministerstvo prostredníctvom portálu prináša údaje o verejných, štátnych i súkromných vysokých školách. Pri jeho príprave využilo databázy Sociálnej poisťovne a úradov práce a prepojilo ich s vlastnými informáciami o školách a študentoch. Portál je v testovacej prevádzke, v nasledujúcich dňoch sa bude prostredníctvom zozbieraných pripomienok jeho podoba dolaďovať.

Rezort školstva očakáva, že portál vs.iedu.sk sa stane dôležitým informačným kanálom nielen pre záujemcov o vysokoškolské štúdium, ale aj zamestnávateľov, ktorí získajú prehľad o platoch absolventov a ich uplatniteľnosti na trhu práce.

Minister školstva Eugen Jurzyca predstavuje portál iedu.sk

Minister školstva Eugen Jurzyca predstavuje portál iedu.sk

Fotografie z tlačovej konferencie ministra školstva Eugena Jurzycu z 29. februára 2012.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

Súvisiace články:
Digitálny prehľad o úspešných projektoch (04.06.2012)
Portál eAktovka.sk (22.12.2011)

MŠVVŠ SR, 03. 03. 2012 | Prečítané: 1705 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom