www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @656
Počítadlo


Spam poison

Nové trendy v priemysle na prvej Night of Chances Engineering

Prvá Night of Chances pre strojárov bola úspešná

Budeme v budúcnosti potrebovať vodičský preukaz? Priemysel sa vyvíja tak rýchlo, že si vieme predstaviť, že o chvíľu nebudeme musieť naše autá ovládať. Z klasických zdrojov energie prichádzajú stále nové alternatívne. Čo je reálne a čo je ešte stále iba hudbou budúcnosti sa mohli študenti ale aj technadšenci dozvedieť na najúspešnejšom kariérno-vzdelávacom podujatí Night of Chances, ktoré bolo 25. apríla 2017 prvý raz orientované na tému strojárstva. Akcia prilákala 400 ľudí.

Night of Chances má za sebou podujatia týkajúce sa biznisu a IT technológií, ktoré sa tešia stále čoraz väčšej obľube. Night of Chances Engineering je úplnou novinkou.

„Chceme ponúknuť rovnaké spojenie praktického vzdelávacieho podujatia a možnosti stretnutia lídrov a expertov v odbore v neformálnej atmosfére aj študentom – strojárom. Veríme, že ich podujatie zaujalo, odniesli si z neho čo najviac benefitov a už teraz sa tešíme na ďalšie podobné NOC-i,“ hovorí Tomáš Hasala z občianskeho združenia Nexteria, ktoré NOC organizuje.

Automatická mechanika verzus konštruktívne uvažovanie

Ako je na NOC-iach zvykom, ani tentokrát nechýbali diskusie na zaujímavé témy. Budú už čoskoro z našich miest „smartmestá“? Zaujímavú debatu rozprúdili zástupcovia spoločnosti UBER a Škoda Auto, ktorí priblížili študentom techniku zberu dát pohybu miest a zároveň i komunikáciu s mestami. V diskusii o ďalšej priemyselnej revolúcii – Priemysel 4.0 odzneli zaujímavé vízie odborníkov spoločností ZF Slovakia a PSA Peugeot Citroen. Zhodli sa však najmä v tom, že záleží, aby v školách vyrastali komplexní pracovníci – takí, ktorí vedia byť tímovými hráčmi, ale sú schopní aj rýchlo a konštruktívne vyriešiť problémy. Víziu budúcnosti zhodnotili i manažéri spoločností ZAP, Volkswagen Slovakia a Jaguar Land Rover. Všetci súhlasia, že manuálna prevodovka v autách bude nahradená automatmi. Zaujímavý bol názor, že v mestách budúcnosti budú autá skôr ako obývačky či pohyblivé kancelárie a zážitok budú vlastníci áut prežívať práve mimo miesť, kedy si užijú plnohodnotnú jazdu.

Stále vpred

Hlavnými partnermi podujatia sú Jaguar Land Rover a Volkswagen Slovakia. Aj ich vrcholoví manažéri sa zúčastnili na podujatí.

„V Bratislave sme ako prvý závod v koncerne začali v roku 2013 s produkciou prvého čisto elektrického vozidla – Volkswagen e-up! Dnes vyrábame vozidlá s rozličnými pohonmi od čisto elektrických vozidiel (Volkswagen e-up!), hybridných vozidiel (Volkswagen Touareg), plug-in hybridných vozidiel so šesťcylindrovým naftovým motorom (Audi Q7 e-tron quattro). Vďaka investíciám a nasadeným najmodernejším technológiám je naša pozícia v koncerne upevnená. Zároveň tak máme dobrú východiskovú pozíciu pre vzbudenie pozornosti ďalších koncernových značiek pre výrobu nových modelov v našom závode. Naším cieľom je zaistiť budúcnosť nášho závodu a byť prvým na zozname pri zadávaní výroby nových modelov,“ hovorí Eric Reuting, člen predstavenstva Volkswagen Slovakia.

„Zároveň však na ceste k vízii plnoautomatizovaného jazdenia musíme prekonať technologické, politické či právne prekážky,“ doplnil.

Nielen do ľudí, ale aj do vývoja investuje aj ďalší z partnerov – Jaguar Land Rover.

„Automobilový priemysel sa dnes mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Jaguar Land Rover je technologická spoločnosť a naša inovácia je nepretržitá. Vozidlo budúcnosti bude schopnejšie, ekologickejšie, viac prepojené, viac žiadúce a inteligentnejšie. Toto je päť hlavných oblastí výskumu, ktorý dnes v spoločnosti Jaguar Land Rover uskutočňujeme,“ hovorí Alexander Wortberg, Operations Director Jaguar Land Rover.

Aj Jaguar pritom svoju výrobu prispôsobuje budúcnosti a novým trendom.

„Budúce potreby mobility a dopravy sa budú prispôsobovať, keďže mestá vo svete prijmú svoje vlastné nariadenia. Okrem toho sa potreby našich zákazníkov presúvajú smerom k ekologickejším, bezpečnejším a inteligentnejším vozidlám,“ dodal Wortberg.

Učenie zábavnou formou

Night of Chances nie je iba o víziách a diskusiách. Tí najlepší študenti sa zúčastnili 8 špeciálnych workshopov. Na NOC-i si mohli reálne vyskúšať napríklad ako nastaviť vhodnú metodiku a vybrať si ľudí do tímu, priblížili im virtuálnu realitu v podniku, smart výrobu či vytvoriť najlepší pracovný postup s využitím nástrojov Lean. 10 najlepších študentov malo dokonca unikátnu šancu zažiť speed dating – sadnúť si na kávu s tromi vrcholovými manažérmi z firiem Volkswagen Slovakia, Jaguar Land Rover a ZF Slovakia, ku ktorým sa v bežnom živote študent len ťažko dostane.

Takéto stretnutie s lídrami firiem a možnosť diskutovať o aktuálnych témach či ďalšom smerovaní odvetvia bolo pre študentov silnou motiváciou, usmernením pri ich ďalších študijných či profesijných rozhodnutiach, či otvorením dverí k odštartovaniu kariéry v jednej z firiem.

Pod čiarou

O akcii:

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou občianskeho združenia Nexteria. Doposiaľ študentom prinieslo 5 technologických a 5 biznisových konferencií, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 2 900 študentov. 93 % účastníkov Night of Chances označilo podujatie ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku.

Foto:

Predstavitelia automobilového priemysluPredstavitelia automobilového priemysluPohľad do sály
Predstavitelia automobilového priemysluSpeed datingSpeed dating
Stánky firiemWorkshop

Vložila: Lucia Maková.

Vysvetlivky:

Technadšenci – nadšenci pre technológie.

Líder – vedúci pracovník v podniku.

Benefit – nefinančná výhoda pre zamestnancov firmy, podniku; ekonomická výhoda, zvýhodnenie; prospech, úžitok, osoh.

Smartmesto (smart city) – (anglicky doslova „chytré mesto“) je koncept, ktorý využíva digitálne, informačné a komunikačné technológie pre zvýšenie kvality života v mestách.

Manažér – zodpovedný riadiaci pracovník.

Biznisový – zameraný na podnikanie.

Trend – celkový smer vývinu; základný smer vývinu sledovaného javu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NexteriaNexteria
– sme neziskové združenie ľudí, ktorí veria, že aktívni a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska
– preto sa venujeme rozvíjaniu mladých ľudí, a to nielen v oblasti budovania schopností a prípravy do praxe, ale aj rozvoja charakteru k morálnemu konaniu
Čerpané z: Nexteria.sk

Nexteria, 30. 04. 2017 | Prečítané: 408 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (9 hl.)
 
Nie (7 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 16
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore