www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @845
Počítadlo


Spam poison

Nové ihrisko na Tyršovom nábreží

Športová zóna si nájde všestranné využitie a spríjemní športové i oddychové aktivity občanov

Zdravší životný štýl, začatie s pravidelnou športovou aktivitou, pravidelné stravovanie… toto sú jedny z najčastejších nielen novoročných predsavzatí, ktoré si dávame.

V januári spoločnosti BE COOL, s.r.o. a dm drogerie markt, s.r.o. otvorili ďalšiu zo športových zón, ktoré majú pomôcť k zlepšeniu dosahovania športových predsavzatí a cieľov.

29. januára 2018 bola prestrihnutá slávnostná páska na novovybudovanej športovej zóne na Tyršovom nábreží v Petržalke. Ide o obľúbené miesto voľnočasových aktivít mnohých Bratislavčanov. Odteraz sa práve tu môžu rozohriať, ponaťahovať si stuhnuté svalstvo a tým predísť rôznym neočakávaným zraneniam pri športovaní. Práve dm športová zóna by mohla byť východiskové miesto pri začiatku ich športových aktivít.

Odovzdanie otvoril riaditeľ BE COOL, s.r.o. Peter Pukalovič, ktorý netajil svoju veľkú radosť.

„Teším sa, že sa nám podarilo zrealizovať ďalšie športové stanovisko, ktoré bude prínosom nielen pre bežeckú komunitu, ale i pre širšiu verejnosť. Tyršovo nábrežie je i mojou osobnou obľúbenou rekreačnou zónou, kde často chodievam so svojimi deťmi na prechádzky či bicykel. Verím, že táto zóna si nájde všestranné využitie a spríjemní športové i oddychové aktivity občanov.“

Natália Franková, skupinová vedúca marketingu dm drogerie markt, s.r.o., vyjadrila svoju spokojnosť s úspešnosťou tohto jedinečného ženského podujatia:

„Tešíme sa, že máme za sebou ďalší úspešný ročník dm ženského behu s rekordnou účasťou na tomto podujatí a pevne veríme, že ešte úspešnejší pred sebou. O to viac sme nesmierne radi, že nejde len o beh, ale súčasťou podujatia je aj sociálny projekt dm šport zóna, vďaka ktorému sme opäť vybudovali ďalšie športové ihrisko v Bratislave a môžeme ním prispieť k rozvoju zdravého životného štýlu všetkých fanúšikov športu.“

V neposlednom rade pozitívum takejto akcie vyzdvihol aj samotný starosta mestskej časti Bratislava-Petržalka Vladimír Bajan:

„Som veľmi rád, že takéto športovisko vyrástlo práve v Petržalke, lebo Petržalčania sú známi svojím kladným vzťahom k pohybu. A som ešte radšej, že naša mestská časť na tomto projekte spolupracovala a svojou troškou prispela k jeho realizácii. Toto športovisko je dôkazom toho, ako sa dá zmysluplne využiť spolupráca podnikateľského sektora a samosprávy, ako zmysluplne sa dajú použiť peniaze zo štartovného iného zaujímavého športového podujatia. Ďakujem spoločnostiam BE COOL, s.r.o. a dm drogerie markt, s.r.o. za to, že takéto športovisko v Petržalke vybudovali.“

dm športová zóna vznikla z časti vyzbieraného štartovného na 6. ročníku dm ženského behu, ktorý sa uskutočnil 23. 9. 2017 a bežalo na ňom viac ako 2 000 žien. Ide o najväčšie a najobľúbenejšie ženské bežecké podujatie na Slovensku. Organizuje sa vždy v septembri a inak tomu nebude ani tento rok. Jeho 7. ročník sa uskutoční 22. septembra 2018 a na štarte sa očakáva 3 000 žien.

Foto:

dm športová zónadm športová zónadm športová zóna
dm športová zónadm športová zóna

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PetržalkaMiestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
– nositeľ titulu Efektívny používateľ modelu CAF
Čerpané z: www.petrzalka.sk a Viem byť Petržalčan

Petržalka, 29. 01. 2018 | Prečítané: 205 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore