www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @551
Počítadlo


Spam poison

Nové hnutie za ľudské práva

Pripravuje sa vydanie novej knihy od Petera Josepha

Peter Joseph – The New Human Rights MovementPriatelia, po takmer desiatich rokoch výskumu a aktivizmu vám hrdo predkladám predtlačok svojho nového literárneho diela s názvom The New Human Rights Movement: Reinventing the Economy to End Oppression (Nové hnutie za ľudské práva: Návrat k ekonomike, aby bol koniec utláčaniu).


Text, vydaný vydavateľstvom BenBella Books, podáva podrobnú analýzu utláčania a súčasného neudržateľného stavu. Dôležité je, že navrhuje kritické kroky, potrebné na zmenu smerovania vývoja prv, než sa ekologická a sociálna instabilita nestane ireverzibilnou. Rozsah asi 120 000 slov vrátane 800 zdrojov svedčí o dôkladnosti práce.

Prosím záujemcov, aby si už teraz túto dôležitú knihu objednali. Hoci do vyjdenia knihy sú ešte mesiace, uľahčí sa príprava a vyvolá záujem médií. Knižný trh je saturovaný a táto kniha potrebuje všemožnú podporu svojich perspektív a ideí na mediálnom trhu. Pomôžte urobiť z knihy »bestseller« a rozprúdiť o nej diskusiu.

Netreba vám hovoriť, že v aktuálnom mienkotvornom dialógu o riešení rastúcej ekologickej a sociálnej kríze sú zriedkavé správne zamerané otvorené diskusné príspevky. Svet sa postupne dostáva do extrémne stresovej situácie. Kým Amerika, kultúrny líder sveta, zápasí s preukazne najnevítanejšími kandidátmi na prezidentstvo vo svojej histórii, verejná diskusia ďalej ignoruje skutočný globálny stav sociálnej nespravodlivosti, chudoby, ekonomickej nerovnosti, nepozornosti voči životnému prostrediu a iné kritické prívlastky, potvrdzujúce naše skúsenosti s našimi občianskymi a ľudskými právami.

Je načase, aby došlo k zlomu. Potrebujeme novú debatu a tento text je príspevok môjho súčasného života na pomoc tejto problematike. Dopredu vám ďakujem za pomoc.

Adresa pre objednávky: Amazon.com. Vydanie knihy je naplánované na 21. marca 2017.

Solidárne
Peter Joseph

P. S.:

Pre tých, čo čakajú na moju oneskorenú celovečernú filmovú trilógiu InterReflections (MedziÚvahy), pridávam, že táto kniha vznikala súbežne s filmom, slúžiac za odborný základ pre skôr abstraktný dej filmu.

Pod čiarou

V spoločnosti dochádza k prelomu. Môžeme načrtnúť našu cestu k lepšej spoločnosti

V postupne čoraz prepletenejšom svete sa osobný a sociálny záujem rýchlo stávajú nerozoznateľnými. Ak umierajú oceány, ak sa spoločnosť rozpadáva, ak sa globálne otepľovanie vymaňuje spod kontroly, stráca osobný úspech význam. No iniciatívy nášho zlomeného systému zintenzívňujú naše škodlivé správanie. Ak sa má skoro dosiahnuť ozajstný pokrok v ľudských právach, je tu čas kopať hlbšie – novo premyslieť aj základy nášho sociálneho systému.

Peter Joseph, zakladateľ najväčšieho ľudového sociálneho hnutia na svete – The Zeitgeist Movement (Zeitgeist – Duch doby) – v tejto pútavej a dôležitej knihe nás presviedča na základe poznatkov ekonómie, histórie, filozofie a verejného zdravotníctva, že je najvyšší čas premyslieť našu činnosť v 21. storočí.

Konvenčná múdrosť považuje chudobu, sociálny útlak a rastúce zhoršovanie verejného zdravia za nešťastný ale nemeniteľný vedľajší účinok nášho spôsobu života. Nové hnutie za ľudské práva hlása, že uvedené výsledky sú v skutočnosti zámerné; že sú prirodzený dôsledok nášho zastaraného ekonomického systému. Sociálni aktivisti nemôžu mať úspech dramatického zlepšenia ľudského života na tejto planéte, kým nepochopia štrukturálne príčiny týchto problémov.

Nové hnutie za ľudské práva popiera platnosť názoru, že všeobecný nedostatok a iné rozšírené mýty vedú k súčasnému stavu planéty a predkladá návrh na aktualizovaný ekonomický prístup. Joseph študuje potenciál tejto veľkej sociálnej zmeny a hľadá cestu do sveta bez nedostatku, kde neexistuje chudoba a ľudská rodina sa stala skutočne udržateľnou.

Nové hnutie za ľudské práva upozorňuje na kritický význam zjednotenia aktivizmu v tomto smere, aby sa pochopila a odstraňovala nespravodlivosť, vlastná starému sociálnemu systému. Nielenže varuje pred tým, čo nás čaká, ak budeme ďalej ignorovať zlomy v spoločnosti, ale predkladá nám aj možnú budúcnosť, ak sa nám dielo podarí.

Chcete sa pripojiť k hnutiu? Informujte sa cez kontaktný formulár u Petera Josepha.

Archív:

Kniha v predpredaji na Amazon.comPeter Joseph

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 29. 10. 2016 | Prečítané: 1055 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore