www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @128
Počítadlo


Spam poison

Nová predsedníčka úradu

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Od 1. augusta 2012 je novou predsedníčkou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou MUDr. Monika Pažinková, MPH, ktorú do funkcie vymenovala vláda SR na svojom zasadnutí 25. júla 2012.

„Systém zdravotníctva dôverne poznám z prostredia ambulancie, nemocnice aj zdravotnej poisťovne. Od februára minulého roku som mala možnosť spoznať činnosť úradu ako členka dozornej rady, takže nevstupujem do neznámeho prostredia. Mojou ambíciou je, aby bol úrad dôveryhodnou a rešpektovanou inštitúciou pre občanov, pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti aj zdravotné poisťovne. Verím, že v spolupráci s orgánmi štátnej správy a profesijnými organizáciami v sektore zdravotníctva dokážem napomôcť zavádzaniu zmysluplných systémových zmien v prospech pacienta,“ uviedla dnes na margo svojho nástupu Monika Pažinková.

Životopis predsedníčky úradu:

Monika PažinkováMUDr. Monika Pažinková, MPH, sa narodila 1. marca 1965 v Kráľovskom Chlmci. V roku 1989 ukončila štúdium na Lekárskej fakulte P. J. Šafárika v Košiciach. V roku 1999 dosiahla špecializáciu II. stupňa v odbore gynekológia a pôrodníctvo. V roku 2010 získala titul MPH v oblasti riadenia verejného zdravotníctva.

Ako lekárka začínala v Nemocnici s poliklinikou Kráľovský Chlmec a v Nemocnici Šaca, v rokoch 2005 – 2006 pôsobila ako revízna lekárka v zdravotnej poisťovni Sidéria. V roku 2006 nastúpila do Fakultnej nemocnice J. A. Reimana Prešov ako námestníčka pre chirurgické odbory, v rokoch 2007 – 2010 bola riaditeľkou tejto nemocnice. O roku 2010 pôsobila ako riaditeľka Polikliniky Sekčov v Prešove.

Od roku 2011 bola členkou Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Vláda SR vymenovala Moniku Pažinkovú do funkcie predsedníčky úradu 25. júla 2012 s účinnosťou od 1. augusta 2012.

Pripravila: Mgr. Radoslava Muchová, hovorkyňa úradu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením.
Čerpané z: www.udzs-sk.sk

UDZS, 01. 08. 2012 | Prečítané: 2420 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore