www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @442
Počítadlo


Spam poison

Nositelia Nobelovej ceny za mier rozmýšľajú, ako napadnúť Sýriu

Barack Obama je nositeľom Nobelovej ceny za mier z roku 2009, Európska únia je nositeľkou Nobelovej ceny za mier z roku 2012

Barack Obama je prezidentom USA, a sám vníma Spojené štáty americké „ako vodcu sveta“. Nakoľko obviňuje sýrsku vládu a prezidenta Bašára al-Asada z použitia chemických zbraní na civilné obyvateľstvo 21. augusta 2013, vážne uvažuje o vojenskom zásahu v Sýrii.

Čo ak sa Obama mýli?

Čo ak za útokom s chemickými zbraňami na predmestí Damasku, pri ktorom zahynulo 1 429 sýrskych civilistov vrátane 426 detí, je niektorá z tzv. opozičných skupín?

A nejaká tá opozičná skupina je zasa podporovaná americkou spravodajskou službou CIA.

Wikipédia:

CIA je civilná spravodajská služba. Jej úlohou je špionáž, získavanie a analyzovanie informácií o zahraničných vládach, spolkoch a spoločenských skupinách. Získané informácie CIA podáva rôznym vetvám americkej vlády ako aj spriateleným štátom a službám. Nie zriedkavo, ako aj ostatné tajné služby, využíva CIA dezinformácie a kriminálne spôsoby, ktorými ovplyvňuje názory reprezentantov USA a zahraničnú politiku.

Nebolo by to po prvý raz, čo sa CIA snaží kriminálnymi činmi ovplyvniť názory reprezentantov USA, a celkovo svetovú verejnú mienku.

V roku 1953 bola CIA v pozadí puču, v ktorom zvrhli vládu iránskeho ľavicového premiéra Muhammada Mosaddeka.

Aj keď bol Mosaddek demokratický zvolený, britskej vláde sa to nepáčilo. Došlo k znárodneniu iránskeho ropného priemyslu, a ropu tam dovtedy ťažila britská Anglo-iránska ropná spoločnosť (angl. Anglo-Iranian Oil Company). Navyše v mysliach západných vlád zúrila „studená vojna voči komunizmu“, a namýšľali si, že v Iráne sa moci chopia komunisti. Aj keď reálna hrozba komunizmu v Iráne nikdy nebola.

Britská vláda sa o pomoc obrátila na vládu USA. Americká CIA pre úspešný prevrat v Iráne vypracovala operáciu pod názvom TPAJAX Project. Cieľom bolo spôsobiť pád Mosaddekovej vlády a nahradiť ju prozápadnou vládou. CIA korumpovala nielen armádnych dôstojníkov, ale podplácali aj rôznych grázlov z ulice, aby vytvorili tlak na vládu.

Podobne sa to môže diať i teraz v Sýrii.

Bašár al-Asad je prezidentom Sýrskej arabskej republiky a zároveň generálnym tajomníkom sýrskej Arabskej socialistickej strany obrody (BAAS). Tá bola založená v roku 1940 ako vlastenecká, panarabistická, sekulárna a socialistická (marxistická) strana. A ten socializmus či marxizmus môže byť tŕňom v oku západných mocností.

Tak ako sa teraz po 60 rokoch prvýkrát priznala americká CIA, že bola v pozadí štátneho prevratu v roku 1953 v Iráne, rovnako možno po ďalších 60 rokoch sa prizná, že bola v pozadí štátneho prevratu v Sýrii, alebo že financovala tzv. opozičné skupiny v Sýrii, aby destabilizovali krajinu.

Americká vláda by bola najradšej, keby v Sýrii bola proamerická vláda. To, že je Sýria demokratickou socialistickou republikou, nevonia americkej vláde, a prakticky svetovému imperializmu.

Na začiatku som spomenul, že Európska únia je nositeľkou Nobelovej ceny za mier. Agresia v Sýrii sa totiž netýka len nositeľa Nobelovej ceny za mier z roku 2009, čiže amerického prezidenta Baracka Obamu. O invázii do Sýrie uvažuje aj Francúzsko, členský štát Európskej únie.

Prakticky nositelia Nobelovej ceny za mier vážne uvažujú o invázii do Sýrie, pričom vyšetrovatelia OSN ešte nezistili, kto je skutočne za spomínaným chemickým útokom zo dňa 21. augusta 2013.

Vidím to tak, že úlohou CIA bolo vytvoriť podmienky, ktoré dopomôžu americkej vláde, aby USA mohli zaútočiť na Sýriu. Chemický útok na civilné obyvateľstvo je zverstvo, a zároveň dobrá zámienka na inváziu do Sýrie.

V Sýrii nejde podľa mňa o spor vláda – opozícia, ale štát a rebeli. Medzi rebelmi sa vyskytujú dokonca aj čečenskí islamisti, rôzne islamské militantné skupiny, ktoré svojou politikou „svätej vojny“ (džihádu) chcú zničiť posledný neislamistický arabský režim, a nastoliť v Sýrii šaríu (islamský právny systém), podobne ako je to v Iráne.

Obama, i Európska únia, ako nositelia Nobelovej ceny za mier, by mali uvažovať ako nastoliť mier v Sýrii, aby občania Sýrie sa mohli demokraticky vyjadriť, akú vládu si prajú. A nie destabilizovať krajinu dodávkou zbraní rebelom.

Ak Obama ako zástupca USA, alebo niektorý členský štát Európskej únie, bez riadnych dôkazov zaútočí na Sýriu, mala by sa nabudúce komisia nórskeho parlamentu vážne zamyslieť nad tým, komu udelia cenu. Pokojne môžu udeliť Nobelovu cenu za mier islamským teroristom.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 01. 09. 2013 | Prečítané: 3895 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore